Šiko fundžatta (1992)

Příjemné. Dojemné, Motivující. Co víc do filmu chtít? (-:

Šidžó saikjó no deši Ken'iči (2006) (seriál)

Zpočátku jsem sehnal jen 13 dílů a kvůli nepříliš lichotivým popisům zde na Čsfd, jsem myslel, že tím skončím...ale naopak, seriál mě uchvátil a velmi pobavil. Asi se nejedná o dechberoucí počin, nicméně dobře jsem se bavil a to je to co od anime očekávám. Drtivá většina postav je nuvěřitelně ujetá a vtipná. Takového Niijimu jsem nesnášel od začátku, ale na konci jsem mu začal fandit. Celkově je to o silném vlivu dobrého úmyslu a cti, zároveň s oslavou kamarádství.

Zan xian sheng yu zhao qian hua (1978)

Vynikající kungfu práskačka! Pusu jsem otvíral jak údivem nad mnohými kaskaderskými kousky, tak smíchem nad komediálními prvky!

Bamboo Blade (2007) (seriál)

Velice příjemný anime seriál. Legrace, napětí s mírou, "násilí" jen ve sportovní míře. Půvabná oddechovka, která potěší. Ke konci se děj stupňuje a některé postavy svedou doposud nejdůležitější bitvu svého života. Ale na postavu Tamy-chan, Dan-kuna a Miya Miya nezapomenete (-:

Lámači kostí (1979)

Poctivé kungfu, poctivý oldschool. O byť jen podobné vynikající choreografii si dnešní akční rádobytvůrci mohou nechat jen zdát !

Anastázie (2003) (seriál)

Maxilmální hodnocení za nádhernou hlavní herečku, kterou jsem viděl asi ve třech dílech (-:

Deiji (2006)

Tak kvůli tomuto skvostu bych asi měl přehodnotit své dosavadní pětihvězdičkové hodnocení filmů (-: Vůbec nechápu jak něco tak kouzelného, dramatického, romantického, jemného a zároveň drsného může někdo vymyslet a zrealizovat. Velmi silný zážitek. P.S. film na mě působil "exoticky". Proč? Protože je korejský, s korejskými herci ale odehrává se v Evropě (-: Vím že je to subjektivní, ale dlé mého točí Východní Asie nejlepší filmy na celém světě.

Noc úplňku (2006)

Tolik jsem se těšil, že na film na při jehož traileru slintám už půl roku, napíšu komentář jako první a Adrian mě předběhl (-: Pro mě je to okouzlující fantasy příběh s pohádkovou výpravou, tím správným asijským hrdinou a nádhernou korejkou s nejkrásnějšíma očima !

Královský slib (2001)

Díky této pohádce jsem měl krásné odpoledne. Za asi největší klad považuji absenci zbytečného dramatu. Děj plyne poměrně klidně, takže dobrý konec je sladkou a příjemnou třešničkou na dortu.