• Romantický

Velký táta (1999)

Bylo nebylo, v jednom nejmenovaném městě žil mladík jménem Sonny. Pardon, oprava: se třemi křížky na krku už to vlastně žádný mladík nebyl a taky se nedá úplně říci, že by nějak dvakrát žil, on spíše "byl" ve smyslu "existoval", něco tak na způsob kusu skály. Éra dinosaurů pomalu končí, lidi ve vývoji postoupili od kola přes volský potah k Masseratti a ten kus šutru tu - stejně jako Sonny- pořád je. A tomuhle maníkovi někdo, není zcela jasné kdo, svěří dítě. Pětiletého kluka s nedokonalým potrubím, jehož matka umírá na rakovinu (jak neotřelé!) a jehož údajný otec se k němu nezná (jak původní!). No dobře. Společné soužití poněkud skřípe. Jak také jinak. Pak se Sonny chytí za nos a začne se snažit, kluk se také začne snažit a všechno vypadá růžově. Ovšem pozdě. Sonnyho odhalí co podvodníka a dítě mu odejmou. Starší z obou výše zmíněných vzpomene svého ladem ležícího právnického vzdělání a se srdcem plným lásky co korouhví vlající vytáhne do boje, v tomto případě do soudní síně. Následuje happy end. Zní to přihlouple? Ono to taky přihlouplé je. Prvoplánově dojemné, předvídatelné a těžko uvěřitelné. Adam Sandler po celých devadesát minut filmu z obličeje nesundá masku somnambula v předsmrtném tažení, klišovitost celého filmu se takřka vzpírá popisu.U mě zabodoval jen ruský emigrant- analfabet, takto dovozce pizzy a houmlesák ztracený v čase i prostoru. (Chjo, je to peklo, ale jednou jsem fanoušek Adama Sandlera, tak co se dá dělat, že jo!?)

Horší už to nebude (2006)

Jakmile se na žaketce dývka zaskví jméno Willa Ferrella, mám se na pozoru. Jako herec mne totiž nijak neoslovuje. Film HORŠÍ UŽ TO NEBUDE je tohoto pravidla čestnou výjimkou. Příběh Harolda Cricka (Will Ferrell), úředníka z berňáku, jehož celá existence je součástí něčího literárního díla je svižný, vtipný, inteligentní, dojemný, trochou deprese šmrncnutý počin s dobrým obsazením a sympaticky civilními hereckými výkony. Pokud bych měla být hnidopich a nalézt něco, co by se filmu dalo vytknout, byl by to snad jen trochu krkolomný závěr.

Prázdniny (2006)

Příběh dvou neznámých mladých žen ze zcela odlišného prostředí, které si - nespokojeny s vlastním životem - na dobu dovolené vymění bydlení. S novým působištěm přišli i noví lidé, nové zážitky, nová láska. Příjemný holčičí film pro deštivé nedělní odpoledne, jen ta stopáž- 128 minut je opravdu zbytečně moc. Jak dlouho diváka(-čku) baví pohled na rozesmátou utíkající Cameron Diaz?

Kašpárek (1980)

Tohle je typ role, v níž mám Belmonda nejraději, přesto se jedná o film přitroublý, nelogický, nesoudržný, blbý a vůbec celej nanic!