Saw 4 (2007)

Ale prečo nie? Jednotka to síce nie je, ale predsa nemôžeme čakať že Jigsaw niečo zmení zo svojej hry, resp. že film sa zrazu začne hrať na niečo iné ako začal. Hej ľudia sa už toho napapkali, keby to nie je už štvrté pokračovanie myslím že táto časť Jigsawovej hry by mala slušných 70%. Naviac Tobin Bell dostane aj po smrti celkom slušný priestor a v priebehu a najmä po skončení poslednej hry mi osobne celkom dobre zapadli ozubené kolieská Johnovej skladačky. Ale som si istý že piate pokračovanie už tomuto príbehu nepomôže... chce to nový začiatok! Nechajme sa prekvapiť :-)

Saw 5 (2008)

Krása, ide sa ďalej! V rámci žánru aj série som určite spokojný a ostatným nefanúšikom a večným zakomplexovaným kritikom tejto série len odkazujem, že nik ich dívať nenúti!!! Ja som spoko, chýbal mi tentokrát prekvapivejší koniec a nejaký favorit - herec, ktorý by vystupoval z radu či už obetí alebo preživších. 65%

Sbal prachy a vypadni (1998)

Trochu som prekvapený takým vysokým hodnotením, prišlo mi to až veľmi vykonštruované. Nie je to typ filmu, pri ktorom sa človek uvoľní a len pozerá kto koho odbachne, pri tomto sa zamýšľa hlavne pri veľkom počte postáv a tu práve vidím problém, resp. nevidím v tom čiernu komédiu. Takmer všetky postavy jednotlivých mafií sú medzi sebou previazané, a tieto nakoniec skončia tak ako skončia. A najlepšie z toho dopadnú samozrejme neznalci remesla. Ale inak celkom fajn.

Sbohem, baby (2007)

Určite skvelý film, ale k plnému hodnoteniu mi tam niečo chýba. Už po typicky americkom a rozťahanom úvode má divák tušenie že ono to také jednoduché nebude a že do únosu sú zapletené iné osoby. O to stručnejšie je vysvetľovanie, kde si myslím, že záblesky z minulosti aj pre ich krátkosť neboli úplne dotiahnuté. Ale hlavná pointa je skvele vykreslená a o filme budete pravdepodobne premýšľať ešte dlhšiu dobu.

Scary Movie 5 (2013)

Nejakú hviezdu si tento piaty bláznivý úlet zaslúži len za úvodnú polhodinu, potom je to už len odpad.

Scream of the Banshee (2011) (TV film)

Darobný scenár a príbeh, nesympatický herci, prakticky žiadna atmosféra - to všetko zráža tento horor do kolien. Za zmienku snáď stoja len masky a nejaké tie gore efekty. No Miller ako relatívne mladý začínajúci hororový režisér má budúcnosť, a nie každý pokus v jeho začiatkoch musí končit úspechom.

Serenity (2005)

Nooo takže u mňa minimálne o jeden stupeň lepšie hodnotenie vo všetkých pohľadoch oproti seriálu! Réžia, scenár, herci, kamera - všetko to pôsobí podstatne vyzretejšie. Až toto ukončenie seriálu dodalo zmysel a podstatu tomu, na čom budoval seriál. Bez znalosti seriálu je len ťažko film správne ohodnotiť a doceniť. Preto je jedna z najlepších sci-fi posledných rokov len tak nízko...

Sex a Lucía (2001)

100% film minimálne vo svojom žánri. Doporučujem pozrieť aj ukážky z natáčania, Paz Vega to mala s mopedom skutočne ťažké :)))

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Trochu prestrelená dvojka podľa môjho názoru. Hluché nezáživné momenty (najmä pri niektorých zdĺhavých dialógoch), potom zas chaos v prekombinovaných scénach a strata momentu prekvapenia sú škvrnou na inak stále nadpriemernej zábave. Nadpriemernej najmä vďaka vizuálnemu prevedeniu, preto aj ďalšie pokračovania nemusia byť len utópiou.

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Ako kraťas pre najmenších podarené, neviem prečo toľko negatívnych názorov, keď je to určené práve im. No tak čo, Shrek je už obohratý a už tak neprekvapuje, ale oproti ostatným animákom je podľa mňa podhodnotený.