• Krátkometrážní

Příběhy z kaštanových lesů (2019)

Nezaujalo. Bohužel.  A zjišťuji, že jsem si mohla za minutu přečíst výše uvedený obsah o čtyřech řádcích a ušetřit si tak cenných 80 minut času, které mi zabrala marná snaha o ponoření se do  příběhů tří hlavních hrdinů (tesaře, jeho umírající ženy a mladé prodavačky kaštanů).

Tori a Lokita (2022)

Uprchlické téma je již vyčerpané a minimálně stokrát proprané jinde. Bohužel toto je podle mě od Dardennů zcela zbytečně natočený film.

Ikony (2020) (seriál)

Zhlédnuté díly: Dušan Kuzma - Památník SNP (Banská Bystrica) 4*, Martin Kusý a Pavol Paňák - Slovenské národní divadlo (Bratislava) 4*, Vladimír Dedeček - Vysoká škola zemědělská (Nitra), ČEZ Aréna (Ostrava - Vítkovice), Slovenská národní galerie (Bratislava) 5*, Marián Marcinka - Základní škola (Prievoz - Bratislava), dále školní budovy, nábytek ve školách - katalogy , spolupráce se ženou Milicou Marcinkovou 4*

Ztracená panenka (1959)

To si tak jedno letní odpoledne sedíme s dědou na zahrádce u baťovského půldomku a já mu vyprávím zážitky z víkendové architektonické procházky po Otrokovicích...A zmiňuju skomírající Hotel Společenský dům...V tom děda nečekaně vyloví z paměti vzpomínku na rok 1959 a že v tehdy prestižním Společenském domě byli s babičkou na obědě. Při příležitosti natáčení filmu. Babička se prej jako členka komparzu prošla s taťkou v kočárku po ulici. Děda si hned vzpomněl aj na název filmu...Na Ztracenou panenku...Šla jsem tedy pátrat. A zjistila jsem, že film opravdu existuje, a že v jedné kratičké scéně opravdu proběhnou dvě ženy s kočárky...:-) - Tolik tedy k motivaci ke zhlédnutí...Samotný příběh jinak není ničím výjimečný. Kombinace hraného a loutkového filmu v podání Hermíny Týrlové a Josefa Pinkavy. Hudba od Zdeňka Lišky. Taková gottwaldovká klasika.

Hospodaření s elektřinou (1950)

Aha! Tak tahle parádní agitka mi dává odpověď na otázku po původu vzniku noční práce v Čechách... - Dělníky nahnat do fabrik v noci. A ušetříme za elektřinu (noční proud je levnější) a spotřeba proudu bude celý den rovnoměrná. Tož paráda :-)

Velký průvodce spánkem (2021) (seriál)

Wtf? Viděla jsem zatím dva díly a na první dobrou mě zarazilo, že z patnácti minut druhého dílu by se nový obsah dal osekat tak na minut sedm, zbytek byl stejný jako v prvním díle (meditace před spaním) + tři minuty závěrečné titulky...To se to Netflixu točí "velké" seriály, panečku!

Variácie kľudu (1966)

Atmosféra nechybí, obsahově však zcela vyprázdněné..

Český žurnál - Češi jsou výborní houbaři (2020) (epizoda)

Příliš mi nesedla forma. Obsahově též devastující. A tak se aspoň těším, až si v budoucnu na zahrádce místo rajčat vypěstuju fíky, datle, ananas, kiwi a papáju...

Stavební jáma (2020)

Mazec. Na začátku jsem si trošku popletla žánry. První pětiminutovka mě totiž nalákala slibnou porcí zábavy v podobě neuvěřitelně absurdní komedie. Stavební jámy hloubené napříč celým Ruskem pobavily. Říkám si: "Fajn, to se zasměju. Přesně tohle teď potřebuju." Čím déle mi ale probíhal sestřih videí z youtube před očima, tím větší zmar se mě zmocňoval. Fakt buďme rádi za to, kde žijeme.