Alonzo, muž bez rukou

Alonzo, muž bez rúk

Drama / Horor / Romantický / Thriller

USA, 1927, 61 min

Tod Browning

Lon Chaney tentokrát jako bezruký muž (v roce 1920 hrál beznohého ve filmu Penalty), který usiluje o krásnou, avšak frigidní Nanon, kterou na počátku své kariéry ztvárnila Joan Crawford. Jedná se rozhodně o zajímavý film, který sice nenudí, ale má blíže ke 3* než 5*. Lepší průměr ve svém žánru.(8.8.2011)

(1001) Jeden z nejlepších filmů němé éry. Nebo mám spíš říct jeden z těch, které se mi líbily nejvíc? Místo toho radši řeknu, že Tod Browning je podle mě jeden z nejlepších režisérů počátku kinematografie. Zručnost jeho typu velmi oceňuji. Taky se mi hodně líbil hudební doprovod. Psýcha na druhou. I když netuším, jestli byl originální, nebo se jednalo o moderní dodělek.(18.12.2009)

Rozpočet $217,000(23.6.2010)

Alonzo je bezpochyby jedním z nejvýřečnějších němých snímků všech dob. Důkaz toho, že i bez dialogů a bez jediného čistokrevného hororového prvku, pouze nápaditou prací s kontroverzními motivy a rozličným herectvím mistra Chaneyho může vzniknout podobně strhující, napínavý a dekadentní příběh. Měl jsem tu čest zhlédnout upravenou verzi s geniálním hudebním doprovodem, která nemá jedinou chybu a pokud mám ohodnotit jen ji, není nad čím váhat.. 100%(29.12.2015)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(21.1.2009)

• - Lon Chaney měl pro některé scény dubléra - doopravdy bezrukého Petera Dismukiho, který dubloval zejména scény kouření cigaret či hraní na kytaru pomocí nohou. (JayZak)

• - Režisér Tod Browning se v příběhu filmu volně inspiroval na základě skutečné události, konkrétně na své zkušenosti z doby, kdy ještě pracoval v cirkusu. Jeden muž se tehdy vydával za akrobata, aby se vyhnul policii. (JayZak)