The Feast

Zámožná rodina si připravila večeři pro své drahocenné hosty z lepší společnosti, ale to všichni ještě netuší, že s nimi má mladá servírka své plány a že dnes to může být jejich poslední večeře. (TheEvilTwin)

dubinak

The Feast je celkem stylová jednohubková poloartovka, která zaujme už jen faktem, že se celý scénář odříkává ve velštině, jež je vskutku velmi zajímavý jazyk, který sdílí s angličtinou pouze pár slovíček. Všechny postavy jsou tu přinejmenším prapodivné, děje se tu hodně zvláštních věcí a divák je docela napnutý při čekání na rozuzlení. Svým hlubším poselstvím a kritikou společnosti mi to v jádru připomnělo nedávné filmy jako In the Earth a Gaia. V tomto případě jde sice spíš jen o takové eko náznaky a scénář se spíš soustředí na bizarnost jednotlivých výjevů než na nějaký jasně vytyčený koncept. Za mě to ale v rámci možností fungovalo a přesto, že je to téma pojato spíše povrchně bez větších okázalostí, ničím mě to neurazilo a byla jsem celou stopáž tak nějak zvědavá, co se z toho vyklube. ()

maddy

Welšský nezávislý, takmer až artový psycho horor o perzonifikovanej matke prírode, ktorá sa príde pomstiť jednej zvrátenej bohatej famílii. Nedoslovné, iba v náznakoch, poväčšinou v jednom dome a jeho okolí, plynúce vo veľmi pomalej atmosfére. Podobné indie podivnosti môžem, akurát pri The Feast by som uvítal ak by sa režisér viac otrhol z reťaze. Miestami totiž pripomenie lacnejšiu verziu Antichrista od Triera, ale končí niekde na pol cesty. Nikdy neskĺzne k úplnej artovej podivnosti pre náročnejšieho diváka, ale ani k vyslovenému hororu, ktorý by mohol potešiť bežných divákoch. Vo výsledku tak iba jednohubka, ktorej ponúkané metafory si v hlave nebudete nijako vykladať, aj keď sa ten film tak väčšinu času tvári. Samozrejme v prípade, že viete do čoho idete. Pokiaľ nie (fanúšikovia klasických hororov "amerického strihu"), tak vás to nudou zabije niekde v polovici. CELKOVO: 5/10 ()

pornogrind

Chápu, že se to někomu může zdát nudný, pomalý a unylý. Je pravda, že tempo je takový vlažnější. Mě to i přesto neskutečně bavilo a film měl v sobě něco co mě neskutečně přitahovalo. Plusem je určitě i nepředvídatelnost děje. Pornogrind má prostě tyhle psycho poloartovky rád. Tuze rád. A tak v tomhle případě nemůžu jinak než hodnotit plným počtem hvězd. O tom, že je to film jen pro okrajový diváky snad ani nemusím psát. ()

TheEvilTwin

MOŽNÉ SPOILERY! Když bych do filmu šel takhle naslepo, po zhlédnutí bych řekl, že jde o neskutečnou blbost, ve které se všichni chovají absurdně až komicky, reší se neskutečně stupidní dialogy a celý film je víceméně kupa random scén. Když jdu do filmu s tím, že vím, že půjde o určitou alegorii na vztah lidstvo a Země a na nekončící těžbu, ničení planety a až parazitický vztah člověka ke světu, tak se mi na film dívá už trochu líp a všechny výše zmíněné nesmysly dávají trochu logiku. Bohužel pro film je to i tak nepřesvědčivé, neúderné a alegoricky velmi slabé (když porovnvám s Aronofského matka! a Villeneuveho Nepřítel). Z filmového hlediska stejně tak není o co stát, herci jsou průměrní, o ději se nedá mluvit a do hororu film zabruslí až posledních 15 minut, jinak je to víceméně hloupá konverzačka, která měla stavět na úderné myšlence skryté "pod povrchem", ale ta se ve filmu ztratila, respektive ve filmu vlastně ani moc není... ()

darkrobyk

Glenda chystá pro svého muže, dva syny a hosty večeři o třech chodech, a tak si místo služebné, která si vzala nucené volno, pozve na její doporučení dívku Cadi. Ta toho příliš nenamluví, vypadá, jako by žila ve svém světě, ale o co je požádána, to udělá. Mezi tím sledujeme vztahy mezi jednotlivými členy rodiny, k nimž se navečer připojí i hosté. Atmosféra začne pomalu houstnout, na přetřes přijdou místní legendy a pověry a psychologické drama se pomalu přehoupne do pagan hororu, kdy smrt nabrousí kosu a začne se jí mohutně rozhánět. Problém je, že než dojde na bizarnosti, krev, červy a smrt, tak film se táhne pomalu jak nejhustší med. Kamera dobrá, hudba místy slušná, ale zlověstná mohla být od začátku, Annes Elwyová (Cadi) je velmi zvláštní a na podivnou roli se hodí a krvavé obrazy rovněž ujdou. Neřekl bych, že se jedná o artový film, ale má k němu velmi blízko. Rozhodně však je pro okrajové publikum, běžný divák by se mu měl vyhnout. Namluvený je ve velštině. ()