Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

Padme_Anakin

Jsem moc ráda, že jsem se k tomuto snímku po dlouhých letech vrátila, dnes jsem si ho dokázala naplno užít.. Krásné chlapecké dobrodružství, výprava za poznáním do neznáma, obdivuhodná a podmanivá práce Karla Zemana, psal se rok 1955, tedy poklona a poděkování tam nahoru.. ()

liquido26

V dětství, když jsem příšerně žral všechny dinosaury (hlavně díky krásným kresbám Zdeňka Buriana) pro mě byla tahle pohádka děsným kultem. I teď po letech je musím uznat, že film má něco do sebe (aspoň jsem si oživil názvy některých ještěrů:-)), i když triky působí už trochu zastarale. ()

roswelll

Nadčasový film o výpravě čtyř kluků do pravěku. To, na co se dnes vynakládají miliony dolarů, zvládl náš mistr trikového umění pan Karel Zeman za pár korun a vznikl z toho poutavý film, který potěší mladší i starší generaci. Bohužel dnes už z party čtyř kluků žijí pouze dva. ()

sidzej

Tento film by som dal povinne premietať na hodinách dejepisu. Pekná ukážka trikových možností našej kinematografie v 50. rokoch. ()

PauloZ

Tohleto bylo neskutečné, NESKUTEČNÉ!! Člověk by težko věřil že se jedná o Český film. Pro mě jeden z největších zázraků české kinematokrafie! A jak už jsem psal u V.Z. Škoda, VELKÁ škoda, že se nenašel někdo, kdo by mohl po Zemanovi následovat a vést české triky a efekty na vrchol. ()

Kryton

Neuvěřitelné jak film přes 50 let starý dokáže ohromovat. Karel Zeman je náš národní poklad. Neuvěřitelně působí scéna souboje T-Rexe se Stegosauerm. WOW! Spielberg i přes všechny PC světa na to nemá. Snad jedině Cameron. ()

themic

Nejlepší a nejzábavnější film snad pomalu v české historii filmu(více méně)..:) Karel Zeman byl opravdu kapacita, film super 5* ()

Francik

Jak je napsáno v zajímavostech, američané skutečně natočili alternativní začátek. Ten je ke shlédnutí zde na youtube. Zajímavé také je, že "Doc" je i v dotáčkách hraný Josefem Lukášek, který se ale v americkém exilu jmenuje James Lucas. ()

Zayl

Na svou dobu naprosto nadčasový film, jenž dokázal Karel Zeman ztvárnit s bravurou a ani po tolika letech neztratil své kouzlo. Zkrátka jeden z klenotů českého filmu. 100% ()

NinonL

Dobrodružná výprava čtyř školáků je úžasná. Jurský park nevyhledávám, viděla jsem ho snad jednou. Tento Zemanův skvost si však nikdy nenechám ujít. ()

Pan Filuta

9/10 Některé filmy nestárnou, některé stářím nabírají na kvalitě. Bohužel Cesta do pravěku do této kategorie nespadá. Čas se na ní znatelně podepsal. Další problém je v tom, že to je zaměřené na jistou věkovou kategorii. Na začátku devadesátých let v době mého mládí, jsem nepropásl jedinou příležitost Cestu do pravěku vidět. Z nostalgie bych dal 4*, ale protože Zeman je rodák ze sousední vesnice, tak to je za plný počet. ()

Rosana

Kam se hrabe Spielberg s Jurským parkem - zírejte na ty animace! Plus historická pravdivost dobarvená příběhem kluků - dinosauři mě nikdy nezajímali, ale toto dílo zbožňuju! ()

Karlas

Báječný extrakt čistého dobrodružství jako všechna díla velkého tvůrce. Fantastický produkt doby, kdy naši animační školu obdivoval celý svět. Takové filmy budovaly srdce chlapců po vzoru Rychlých šípů. Snad proto je největší nadávkou, v tomto poučném pravěkém putování, věta: "...jsi kluk a nic jiného!" :-) ()

Jillen

Mistrné dílo po stránce efektů a animací. Film mého dětství, který jsem vždy rád viděl. A i když se jedná o film bez nějakého většího děje tak jeho atmosféra je nezaměnitelná! Dávám 90% ()

Džejkop

Vizuálně velmi příjemné dílo. A to bez technických vymožeností dneška. Napínavé i poučné dobrodružství zároveň. Nevím jak to přijímají dnešní děti, ale mě se to i v devadesátých letech velmi líbilo. Nedávno jsem to znovu viděl, a nemám důvod měnit svůj názor. ()

GodComplex

40 let pred Jurskym parkem zde byla Cesta do praveku. Vizual a efekty musely byt v te dobe na zdejsi pomery naprosto revolucni, dnes to logicky pusobi kapku jete, ale kupodivu je ten cheese efekt na temer stejne urovni jako napr. o 30 let starsi sekana parodie v originalnim Souboji titanu. Story a postupne cestovani v case je vyzivne a zabavne, jen to nejak tvurci zapomeli zakoncit. Varovani pro lidi jako ja, kteri maji alergii na CZ herectvi - z tech kluku hrozi seriozni amok! 7/10 ()

Vojcl

Mistrovské dílo režiséra Karla Zemana, které řadím mezi nejlepší české filmy všech dob!!! Kam se hrabe Jurský park?? Na svoji dobu a na české poměry bezchybné po trikové stránce a líbily se mi i výkony mladých herců.. Kde je jim dnes konec??? Škoda jen tradičního komunistického nádechu a vět typu "Naše výprava se nevzdá" ale to bylo bohužel dáno dobou, v jaké film vznikal. Jasných 5!!! ()