Epizody(10)

Norská diplomatka se vydává na Blízký východ a spoléhá se na to, že jí staří přátelé (a hluboké tajemství) pomůžou vysvobodit unesenou dceru. (Netflix)

VLADEK

Promiňte tohle není ani druhá liga, ale okresní přebor (tímhle srovnáním ho pravděpodobně urážím). Nechci spoilerovat, ale ten příběh je vyprávěn tak tupým způsobem a dialogy banální, že je to místy až nesnesitelné. A je to do sebe tak zahleděné a bere se strašně vážně, přitom představení chování všech hlavních postav je tak chabé a děj naivní. Kdyby tomu alespoň nečouhal jako sláma z bot rádoby podprahový evropský kazatelský aktivismus. Převážně velmi špatné, až amatérské herecké výkony. ()

kokofek

Napínavé od začátku do konce. Námět již často zpracovaný,ale přesto trochu jiný. Utajený vztah,který vše zkomplikuje jako ostatně vždycky v životě. Je těžké pochopit,že se svět vůbec nemění. Věčná nenávist,nesnášenlivost a netolerance. Asi to skončí jen se zánikem života na téhle planetě. Třeba je náš život jen jakýmsi pokusem kam až to lidstvo dotáhne. ()

Matulko_

Skupinka diplomatov a politických vodcov si na pozadí rukojemníckej krízy odobruje vypočítavosť láskou a morálkou. Alebo sú zo samotnej lásky a snahy nepoľaviť z morálnych zásad vypočítaví? Každopádne je celkom zaujímavé sledovať ich motiváciu a pohnútky v prostredí súčasných „diplomatických“ izraelsko-palestínskych kruhov a ešte k tomu vo veľmi kompaktnom spracovaní polhodinových seriálových dielov (asi som ešte nezažil seriál, ktorý by dokázal tak stručne a zároveň obsažne a zrozumiteľne spracovať tak komplexný dej za 30 minút). ()

Adabaz

[90%] Velké plus tohoto seriálu jsou třicetiminutové epizody, které zajišťují svižné tempo a neobsahují žádné zbytečné promluvy postav. Na to, jak jsou jejich vztahy propleteny a děj je komplikovaný, tak tvůrci zvládli divákovi všechno důležité bez sebemenšího problému předat. Napětí od začátku do konce, dramatičnost, až teda na chladnou norskou diplomatku, která se mi do seriálu moc nehodila. Úplně si ji nedovedu představit s tím o 14 let mladším izraelským ministrem. Bylo však zajímavé ji vidět, jak se zamotává do vztahů ISIS vs. Hamás a přichází s různými tajemstvími, jen aby si jí ten Izraelec musel všímat. (Co bylo trošku moc, tak její unáhlené rozhodování, bez rozmyslu, jak v 15 letech.) Až na tu Norku tento seriál a samotný únos působí dost věrohodně. Můžeme zde vidět jednání politiků, teroristů a samotných postav - jejich nečekané chování jako odezva na konkrétní situaci. Dobré byly 2 střídající se děje, jeden probíhající v Norsku a druhý v Izraeli. ()

chamonix

Prolhaný židovský náboženský fanatik, prolhaný palestinský náboženský fanatik a prolhaná kráva z Norska. Jeden jako druhý na přesdržku a všichni v přiblblém příběhu zabaleném do romantického hávu beduínské pouště. Je tolik lepších blízkovýchodních seriálů: Fauda, Gordinovi, Chalífát, Cœurs noirs, Naši kluci ...   +++   Nezasloužené dvě hvězdy jen proto, že Teherán, který ode mne dostal jednu kometu, je ještě horší. ()

bonscott

Po shlednuti celé série jsem velice rozpačitý...aneb Fauda je jenom jedna. Bohužel některé nelogické konverzace a scény házejí tuto sérii do druhé ligy. ()

rostsoft

Ano, jak tady někdo napsal, fauda to prostě není, ale i tak se nechá říct, že to je zdařilý snímek, a to i přesto že je plný až přehnaně mateřských instinktů. Nicméně je vidět že jak Norové, tak i Izraelci umí tuto tématiku pojmout velmi dobře. ()

lineker

Nástrahy blízkého východu pozná i mladá norská slečna, která jede do Izraele poznat svého biologického otce. Únos a stokrát ohraná píseň s ISIS, Hamásem a Mosadem. Tvůrci se možná více než na problematiku pásma Gazy a tamní politicko-naboženské situace na jednotlivé postavy a udělali dobře. Svižné tempo poměrně krátkých epizod jde jednoznačně vstříc divákovi, takže seriálem můžete klidně proletět za dvě odpoledne. ()