Série(2) / Epizody(12)

Životy mužů a žen, kteří jsou součástí komanda nasazeného v Iráku v boji proti ISIS. (FunDinDung)

chamonix

Mezi mými hodnoceními najdete u produkce Amazonu spoustu odpadu, často doprovázeného i striktním doporučením vyhýbat se veškeré tvorbě těchto e-shopařů (ševče, drž se svého kopyta!). Pokud dotyčná firma však jen poskytne prachy a nechá dělat film/seriál někoho jiného, jako FranceTV v tomto případě, není to ani zdaleka taková katastrofa. Plný počet u mnoha zdejších hodnotitelů a stávajících 83% je přesto trochu moc.   +++   O dost lepší než Teherán, o dost slabší než Chalífát, nebo Fauda, celkově lepší průměr. ()

dannyyy

Tak tohle byla naprostá pecka od Francouzů! Seriál, o kterém se zatím moc neví, ale snad se to brzo změní. CoD nadšenci budou brečet štěstím :)) Dokonalé scény s perfektní taktickou akcí mě nenechaly v klidu a u pátého dílu jsem dýchal velmi pozvolna. První 6-ti dílna série je zakončena tak, že se bude určitě pokračovat další a už teď se těším. Poslední díl končí tak, jak jsem očekával a zde jsem za to rád, protože to nebudou mít frantíci vůbec snadné. 90% Pozn.: Seriál je rovněž uváděn pod originálním názvem Cœurs Noirs, což zde a ani na IMDb není uvedeno. TRAILER ()

Real Tom Hardy

Počas najhoršej diarey, aká ma za posledné roky sužovala, mi sekundy a minúty noci spríjemňovala táto pozoruhodná žabožrútska miniséria, ktorej epizód by som si prial šesťdesiat, nie šesť. Francúzi otvorili historické knihy nedávnej minulosti a na paškál si zvolili okupáciu Mosulu Islamským štátom v roku 2016 a snahy Francúzov, Iračanov a Kurdov s touto situáciou pracovať, i keď prvých menovaných skôr viac motivovali snahy predísť útokom na domácej pôde. Tému slušne vyťažili a z Cœurs noirs vznikol pôsobivý, skvostný počin, ktorý kľudne valcuje áčkové produkcie spoza Veľkej mláky. Choreografia akčných sekvencií priam až na videohernej úrovni, mnohé z nich pôsobia ako vystrihnuté z príbehových scén novších diel zo sérií Battlefield (najmä trojka) a Call of Duty (hlavne tie s podtitulmi Modern Warfare). Druhá epizóda v tomto smere totálne vojvodí a plus aj exemplárne pracuje s napätím. O autenticite sa hovorilo veľa, pod to sa len rád podpíšem (dopomáha aj štvorjazyčnosť seriálu, čo vždy cením). Scenár mal tiež ambície ísť viac pod povrch, mapovať situáciu zvnútra ISIS (a aj celého konfliktu), koniec-koncov ale len letmý pohľad na vec (dokument pasuje zrejme viac) a zameranie tvorcov na vzťahy medzi členmi jednotky. Počin je ale svieži, prekvapí a zaujme. Za mňa topka a ďalší adept na niekoľko opakovaných zhliadnutí. A miestnych 90% veľmo potešilo x) (1.11.2023) ()

• Libanonský režisér Ziad Doueiri kládol v postprodukcii veľký dôraz na zvukovú stránku vojenských zásahov z pohľadu okolitej populácie, nakoľko takéto niečo vo svojom živote už predtým zažil. (Real Tom Hardy)
  • Počas premiéry vo Francúzsku bol seriál najsledovanejším na francúzskej verzii platformy Prime Video, kde debutoval. Z trónu zosadil aj vtedajšiu topku The Last of Us (2023). (Real Tom Hardy)
  • Natáčanie seriálu prebiehalo v marockom Marrákeši a Casablance. (Real Tom Hardy)