Ze skupiny dospívajících v Brooklynu se stane skutečný gang. Od té chvíle dělají všechno společně. Zdá se, že život bude jednodušší, ale najednou stojí tváří v tvář novým potížím. (oficiální text distributora)
Rok po úspěchu Lucasových American Graffiti a Scorseseho Mean Streets režiséři Martin Davidson a Stephen Verona s necelými 100 000 dolary a 16mm kamerou s láskou rekonstruují vzpomínky na vlastní dospívání v poklidném dějinném závětří konce padesátých let. Snímek vypráví o čtyřech kamarádech s dozadu napomádovanými vlasy a koženými bundami ze zanedbané části Brooklynu nazývané Flatbush, loučících se s dosavadním bezstarostným způsobem života a s konečnou platností přijímajících zodpovědnost dospělých. Páni Flatbushe záměrně postrádají zápletku či vývoj postav, což spolu s improvizovanou hereckou akcí a dialogy přispívá k jejich realističnosti a autenticitě. Stallone hraje rabiáta Stanleyho, tlačeného do svatby se svou těhotnou přítelkyní, pro kterého dospívání definitivně končí ve zlatnictví koupí drahého svatebního prstenu. Kvůli roli Stallone zaokrouhlil svou váhu na metrák a za několik dodatečných vět se kterými přišel pro svou postavu je v závěrečných titulcích uveden také jako spoluator dialogů.(11.11.2005)
Scénář : Sylvester Stallone, Martin Davidson, Stephen Verona a Gayle Gleckler. Kamera : Edward Lachman a Joseph Mangine. Hudba : Paul Jabara, Joseph Brooks a Joseph Nicholas.(10.5.2011)