Jako malý se Váňa s rodinou odstěhoval z Uprjamsku, kde nechal nejlepšího kamaráda, do Kazachstánu. Dnes tam ve stepích žije se sestrou, jejím mužem a synovcem, ale ten je těžce nemocný, nemůže chodit. Je tu šance na operaci v Moskvě, jenže ta stojí spoustu peněz. Ivan má ale jedno velké tajemství a kvůli němu bez hlubšího vysvětlení opouští domov a vydává se zpět na Sibiř. Když se opětovně setká se svým druhem z dětství, nejde o tak radostné shledání, jako si představoval. Těsně před svým odjezdem spolu našli pytel zlata ze zdejšího dolu a ukryli ho do staré už nepoužívané štoly. Jenže dnes je Džeko v městečku největší mafián, vybírá nemilosrdně výpalné, pistole v ruce je jeho standardní pracovní nástroj a byl by okradl i přítele z dětství, kdyby věděl, kde je jejich poklad ukrytý. Jenže před lety, tehdy co taky přišel ke zranění v obličeji, jen spouštěl Váňu na dno jámy a ten tam poklad schoval opravdu dobře a Džeko se i po letech hledání nedostal ke zlatu ani o krok blíž. (chamonix)

Hrají