Ministrův stav na zadrženém nemocničním oddělení se stále zhoršuje a na jeho záchranu nezbývá moc času. Nejen Danovi (J. Koleník) jeho snahy o získání zásadních prostředků pro operaci zkomplikoval nový přírůstek mezi rukojmími. Přes veškeré komplikace by ale mohla celá situace postupně skončit. Může to narušit plánovaný zásah obou zemí? (Česká televize)

milwaukee

Je to dobře rozjetý. Taký fajný slovenský Jack Bauer. Nemám důvod davat míň než pět, protože se těším pravidelně na neděli a kurwa že, FANDÍM Bahulovi, aby si s českým i slovenským politikem vytřel prdel. Nic jiného si ta sebranka nezaslouží ()

Martinius

ultimatum sa nam blizi ku koncu. nametovo i profesionalnym spracovanim nesklamal ani siedmy diel, scenaristicke presadenie je vsak tradicne achilovou patou akejkolvek slovenskej novodobej produkcie. pri tomto diele som si uvedomil, co mi na seriali prekaza najviac. su to neprirodzene az patologicke vztahy medzi jednotlivymi postavami za ucelom umocnenia napatia, z coho sa zial vyklula strela do kolena. dokonca aj komparzisti na operacnej sale si zacali medzi sebou (oneskorene a bez vplyvu na pribeh) vybalovat osobne antipatie. dochadza tak k stavu, ze jedinou empatickou postavou je kornan (deliriovity kolenik sa nerata). atilla vegh je dobra volba, len velka skoda, ze nedostal viac priestoru v predoslych dieloch, takto moze byt k zaveru jeho suplovanie zaporaka uz mierne nepresvedcive. scena, kde diana morova robi dentalnu hygienu svojmu soferovi pobavila. navzdory mojim vyhradam vsak podotykam, ze na slovenske pomery ide o nadstandardny projekt. ()

Anet21

⚪,,Neznášam bolesť.." Mne jej mentálne dosť privodil tento seriál.⚪Ak sa divák začne naozaj zameriavať na dialógy, nedá sa ani spočítať, koľko nezmyslov/periel/zbytočností sa v nich vyskytne.⚪,,Podporučík XYová," hovorí žena a zároveň ukazuje chlapom svoj policajný odznak, načo sa okamžite jeden z nich opýta: ,,Prečo by som vám mal veriť?" Podobné a iné stupidity, ktoré si mal scenárista ustrážiť sú tu prítomné neustále, rovnako ako zásahy deus ex machina (neviem ako si inak vysvetliť, odkiaľ Koleník a všetci policajti okolo neho vedeli, kde sa srdce nachádza a od koho ho ísť pýtať, rovnako prečo to musel ísť urobiť len sám Koleník je jasné asi iba scenáristovi.)⚪Aj dramatické scény, viď autonehoda sú nakrútené tak, že sa v nich divák nevyzná, kamera je neprehľadná, a aj celý zvrat, ktorý by mal divákov ohromiť je vlastne len žánrová stokrát videná klasika. Klasika sú aj hlúposti, kedy napríklad človeka pri transplantácii nepripoja na mimotelový obeh a len mu tak jemne vyberú a zase vložia srdiečko do hrudi... Hmm, dobre teda.⚪Ten Végh tam, to je rola na Oscara :D, rovnako ako Malachovský, ktorý sa v rozhovoroch dušoval, aké náročné bolo seriál nakrúcať, pritom v ňom 90% ani nie je prítomný, alebo ,,vraj" leží na operačnom stole. Tak to mi akosi nevychádza.⚪Rovnako ako celý ,,český plán," kedy sa celú noc najprv tutlá prítomnosť únoscu, aby sa nepobúrila verejnosť a médiá, aby sa následne ráno urobil veľký organizovaný útok na nemocnicu ako z vojnového filmu. Tak hlavne, že scenáristovi (očividne až 4 scenáristom) to dáva zmysel.⚪Lebo celý diel, resp. seriál dáva taký zmysel ako Palonderova otrasná angličtina (a to tento pán žil nejaký čas v Anglicku, čiže nechápem, čo mal ten jeho ,,prudko uveriteľný a zrozumiteľný výstup" znamenať.)⚪Asi dva komentáre dozadu som srandovala, že je to vlastne taká nenápadná paródia na 24 hodin, a ono to nakoniec vyzerá tak, že sa k tomu scenárista aj priznal. Kvalitné to fakt nie je, ibaže by sme sa zase uspokojili s tým ,,na naše pomery dobré," čo nás ale potom nikam nikdy nemôže posunúť. A počkajte si na finále, to je taká čerešnička, že omdliete. Slovania 2.0⚪ ()

fabecc1222

Je vidět, že se blížíme do finále, takže tempo se zrychluje, a všechno se začíná propojovat. Ačkoliv je vidět, že na jednu stranu tvůrci museli vypomoc všelijakými vedlejšími linkami, ale na druhou jim počet dílů nestačí, a všechno se nejspíše rychle sfoukne ve finále, a určitě toho spousta nebude dávat smysl a nebude řádně vysvětleno....Akční stránka stále ok, líbila se mi atmosféra noční honičky, akorát škoda, že samotné svržení auta bylo natočené dost hrozně, a stejně tak Brázda se choval dost nelogicky, a amatérsky se nechal takhle nabourat, ačkoliv se to dalo určitě vyřešit pro něj nějak lépe. Tah s falešným srdcem byl docela snadno prokouknutelný. Z doktorů se mezitím stala banda nesympatických egomaniáků, kdy si budete přát, aby je všechny Korňan odpálil. ()