Pojďte pane, budeme si hrát - Série 1 (1965) (série)

Potkali se u Kolína (S01E01)

(epizoda)
  • angličtina How They Met at Kolin

Hlavní hrdinové jsou plyšové loutky, konkrétně dva mědvědi. Ten větší a chytřejší si říká Velký Medvěd, a ten menší a roztomilejší se jmenuje Malý Medvěd. Vystupují zde i jiné postavičky a všechny mají tu schopnost, že se dokáží proměnit od auta přes semafor až po míč nebo houkací kačenku. Koho že naši dva plyšoví medvědi na cestě potkali? Například ubrečený klobouk, zakletou princeznu, proradného kozla Breburdu a samozřejmě mnoho dalších. (Džejkop)

Candyman

Jako malí jsme se na to dívali všichni a dodnes víme, že ti dva medvědí bráchové jsou prostě super. "Právě teď jsem pane hever!" :) ()

POMÍK

Absolutně nejdokonalejší a nejpropracovanější "večerníčkový" skvost. Nemluvě o impozantních hrátkách s cílem rozvíjet dětskou představivost (narozdíl od bezduchých novodobých kousků - viz. Hroši) a také i o perfektně vyobrazené charakterové složce obou hlavních hrdinů, kdy ani jedna postava není bezchybná, tak jak je to v reálném životě. (kulaťák také dokáže nakoupnout nečekaně a zezadu dlouhána a naopak dlouhán, dokáže překonat svoje vypečené choutky a zachovat se jako old shatterhand, suma sumárum - bratrská láska jak má být...) ()

Elenor

,,Moje máma je v polárce!" ,,É, v kalíšku?" ,,Né, dělá reklamu!" ... ,,A naše babička vám leží úplně placatá, podívejte!? ,,Ona je až v Americe?" ,,Ne, jenom u postele..." ...aneb vtipy malé i větší...:-) ()

Valkyria

"Pane, pojďte... budeme si hrát!" ... "Moje babička je taky v polárce" ... Prostě 100% zábava pro malé i velké! :) Chytrý humor a překrásné animace plyšových medvídků a jejich příhod! :) "Leda si zahrát na nejlínějšího chlapa pod sluncem! Já takhle jako ležim, a jako pláču a vy se ptáte proč! Já mám hroznou chuť na maliny a vy se divíte, že si neutrhnu. Pane, to já přece nemůžu, vždyť jsem strašnej lenoch!" :D:D "To je nějaký konec hry tohleto?" "No, leda na budíka... tedá.. jestli umíte..!" ()

josieaddms

Tuhle medvědí taškařici zbožňuji! Něco tak absurdního, a zároveň vystihujícího se mezi dětskými seriály vůbec nevidí. Děti to milují právě proto, že jim to nevnucuje žádné klasicky dětské témata. Dějí se tam různé věci, které nemají logické odůvodnění, prostě jsou to nápady které si ani člověk nedokáže představit. A má to skvělé dialogy a hlášky. Takové pěkně střelené. A děti to zbožňují, už několik generací. Takže se myslím že je to právě pro tyto důvody, je to jeden z nejlepších animovaných seriálů, jaké kdy v Česku vznikly. ()

Trias

"Zrovinka jako můj děda." Až po letech jsem docenil kouzelné animace. Jednu hvězdu za některá hluchá místa v příbězích. ()

Monggol

Hodnotím to napoly ako dospelý a napoly ako dieťa. A keďže ako dieťa som mal traumu z toho ako mu ten väčší medvedí sku*vysyn robil stále zle (naozaj som pri tom trpel) dávam *** ()

sosi

Výborná zábava pre veľkých i malých :) Deyl a Filipovský sú ako rozprávači naozaj skvelý, lepšie obsadenie by sa ani nehodilo. Nádherné rozprávky, ktoré už dnes márne budeme hľadať :) "Pojďte pane, budeme si hrát!".. "My jsme vlastne bráchové" to je proste klasika :) ()

maoc

Vím, že hodně lidí má tohle za kult, ale já se u tohohle vždycky dost bál a byl jsem děsně zdrchanej za ty nepotrestaný křivdy. ()

transbeskyd

Tomu říkám skvěle vytěžené vzpomínky na dětství se starším bratrem. Malej a velkej a jejich hravý svět, kde je možné úplně všechno mě dostali hned napoprvé jako malého kloučka natahujícím krk nad hlavy přede mnou v našem dávno zaniklém kině Svět a fascinují mě stále. Díky pane Pojare za tuhle kouzelnou vzpomínku na dětství. ()