Signum laudis (1980)

"Vydrž to a drž hubu!" Tá veta to vystihuje celé, a platí dodnes. Výborné herecké výkony. Müllerovi to bolo písané na telo, neviem si predstaviť v hlavnej úlohe nikoho iného. Sympatickej postavy tam nebolo, ale v tomto filme nejde o sympatizovanie s hlavnou alebo vedľajšou postavou, ale o celkovú výpoveď filmu a tá je výrazne protivojnová, preto sa prikláňam k maximálnemu hodnoteniu.

7 životů (2017) odpad!

Keby som bol 13 až 14 ročná femonaivná hopsanda, tak by som im to možno aj žral. Ale niečo tak idiotské v rámci údajného sci-fi som asi ešte nevidel. Chcel som dať jednu hviezdu za spracovanie, ale za to, že tak urážajú logiku a inteligenciu diváka, ku*va ani omylom!

Katapult (1983)

Páral bol bezpochyby erotoman, ale napriek tomu či práve preto to bola totálna bejkovina. Český lidový slovník pro chalupáře definuje slovo bejkovina ako: "volovina, hloupost, pitomost, bejkárna, slaboduchost- viz vůl ... vůl = bulík/ vykastr. býk - tažný tur dom. (věšet bulíky na nos = tropit žerty/lhát), lid. vlastnost - viz bejkovina, vymiškovat, bulík" ... To dosť vystihuje tento film.

Masakr v Římě (1973)

Iba taká poznámka. Richard Burton tu Mastroianniho herecky prevalcoval. Jemu totiž tie negatívne či záporné úlohy sedia dokonale. Až tak, že som mu normálne fandil, aby ten masaker stihol zorganizovať v danom termíne a splnil rozkaz.

Její tělo (2023)

Ježkovy zraky! To bolo tak nudné, povrchné a nezáživné. Nudné, nudné a znovu a opäť nudné. Bez emócií, bez hĺbky. Nechápem ako sa dá spraviť takýto nudný film z takej zaujímavej témy, či už je to posrané skákanie do vody alebo porno. Jediný bod dávam za Nataliu Germani resp. za jej telo.

Marcella (2016) (seriál)

Ono je to vlastne dva a pol, ale tu to inak nejde. Problém tejto krimi-série je hlavná postava. Takúto narušenú policajtku by nenechali "zatknout ani čichače lepidla v hobbyshopu", ako by povedal Saul Goodman. Sledovať mentálnu mrzáčku, akou je Marcella, celých osem dielov bolo utrpenie na druhú. Na druhú preto, lebo ona tam aj tak chodila po celý čas, ako taká šmudla ušmudlaná s charizmou krysy, o ktorú by svoj vehikel neoprel ani Monty Jack, aj keby mala na hlave syrovú tortu, ale ... to som už odbočil. Skrátka je to škoda, lebo hlavná zápletka bola vymyslená celkom dobre, postavy vedľajších dejových línií boli tiež slušne spracované. A takisto to trpí neduhom súčasných seriálov, je to totiž prefeminizované, všade samé ženy, buzny a lezby. Porovnávanie s Mostom a Sagou Norén je scestné, lebo Saga bola sympatická a často aj nechcene vtipná, tu nič také nebolo.

Tam na konečné (1957)

Nečakane dobrý film, keďže - vzhľadom na dobu vzniku celkom prekvapivo - absentovala socialistická agitka. Také problémy zo života, hlavne teda ženské postavy sa tam riešili. Vynikajúci bol notorik, ktorého hral Martin Růžek. Inak je radosť sledovať takýchto distingvovaných hercov ako Růžek alebo Karel Höger (Zde jsou lvi), keď hrajú oprsklých a ožralých neotesancov.

Tak se ptám - Kvůli mně přestane (1982) (epizoda)

"A Cenu Akademie za nejlepší výkon herce ve vedlejší roli získává  ...   Jan Teplý st." Ten ich strčil všetkých do kapsy. To bol asi najlepšie zahraný notorik, čo som kedy videl. Ako to tu už niekto napísal, z neho bol cítiť ten chľast, zápach a kyslý pot až cez obrazovku. Naproti tomu tvorcovia v tejto inscenácii asi nechtiac poukázali na to, že hlavný problém tu nebol alkohol, ale to, že ona bola naivka a on (mentálne) nesamostatný blbeček, za ktorého rodičia všetko rozhodovali. A tak to aj dopadlo.

Zjasnělá noc (1985) (TV film)

Najprv k Ivone Krajčovičovej: Už v osemdesiatych rokoch ešte ako nedospelý jedinec som zaregistroval niečo zaujímavé na tejto herečke. Avšak až teraz vidím, čím to je. Ona vyžaruje niečo rýdzo ženského. Niečo, čím postavou i tvárou krajšie herečky skrátka nedisponujú. K filmu: Škoda nekvalitného spracovania, toto by si zaslúžilo lepší formát. Olda Navrátil to ovšem hrá tak verne, že som mu tú zlomenosť a beznádej naozaj veril. A skvele až sugestívne zahrané neodolateľné nutkanie zmocniť sa fľašky. Ako skúsený alkoholik to dokážem oceniť.

Tažní ptáci (1983) (TV film)

Ikarův pád je oproti tomuto o triedu horší, neviem čím to je, ale Tažní ptáci sú o niečo autentickejší a ani Hanzlík tu neprehráva tak dramaticky ako to má inokedy vo zvyku. Okrem Menšíka to celé tiahne výborne napísaná a ešte lepšie zahraná postava Fendrycha (Vlastimil Brodský). Človek má pocit, že takéto priamo až archetypické tragické postavičky ako bol Fendrych už určite niekde stretol.