Pojďte pane, budeme si hrát - Série 1 (1965) (série)

Potkali se u Kolína (S01E01)

(epizoda)
  • angličtina How They Met at Kolin

Hlavní hrdinové jsou plyšové loutky, konkrétně dva mědvědi. Ten větší a chytřejší si říká Velký Medvěd, a ten menší a roztomilejší se jmenuje Malý Medvěd. Vystupují zde i jiné postavičky a všechny mají tu schopnost, že se dokáží proměnit od auta přes semafor až po míč nebo houkací kačenku. Koho že naši dva plyšoví medvědi na cestě potkali? Například ubrečený klobouk, zakletou princeznu, proradného kozla Breburdu a samozřejmě mnoho dalších. (Džejkop)

Džejkop

Pane pudeme si hrát....nebo tak nějak to ti méďové říkaj. Potkali se u Kolína, ani po tolika letech, neztrací ti medvídci nic ze svého osobitého kouzla. ()

kinderman

Dialog s trafikantkou, když jsem si kupoval časopis Země pohádek s DVD přílohou Pojďte, pane, budeme si hrát: „Hmm, to je teda drahý. Vše pro děti, že jo.“ „Pro jaké děti? To je pro mě. Na tomhle jsem vyrůstal.“ „A co je to tam za film? Jo, to jsou ty dva medvědi, jak ten větší toho menšího vždycky obalamutí…“ „Správně. To je o mně a o mém bratrovi.“ Samozřejmě, že jsem byl vždycky ten vypečenější… ()

easaque

nostalgických 5* medvědům prostě nejde dát méně než 5 hvězd. Jsou zábavní a rozvíjejí u dětí fantazii, takže s chutí si je pusťte. Nemá cenu hodnotit jednotlivé díly, tak berte že nejvyšší známka je pro všechny. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Nuala

Mám ráda jen toho malého medvídka, ten velký je prachsprostý tyran a surovec! Ale celkově mě to baví :) ()

Zbyisek

Je to klasika, ale vždycky mě vadilo, jak tan velký toho malého šikanuje a pak mi toho malého bylo líto. Proto mi to k srdci nepřirostlo. ()

zette

Uvodni dil, kde se seznamime s obema hrdiny je skvely hlavne v predstavovani sve rodiny, cesta vlackem uz tolik negraduje. I tak je tento serial neuveritelne vtipny a neobvykle dobre vytvarne zpracovany... ()

MarekT

Různé vizuální vychytávky, jako například jsou proměny hlavních hrdinů v prakticky cokoliv, stejně jako dabing Rudolfa Deyla a pár slovních vtípků jsou skutečně úchvatné, nicméně v polovině filmu mě začalo dění na plátně připadat stereotypní a vlastně i bez větší výpovědní hodnoty - ani se vlastně není čemu divit, že mě už v mládí medvídci moc nezaujali. ()

LeoH

Kopec animátorské fantazie, výtvarná nádhera, Deylovo hlasové eskamotérství, tuny chytlavých hlášek, občas trocha dojetí, bratrské medvědí pošťuchování, které dítě nemůže neprožívat, ať se píše rok 1965 nebo 2014 – medvědi mají našlápnuto k nesmrtelnosti. ()