Být Jamesem Bondem

• Velká Británie Being James Bond: The Daniel Craig Story (více)
Velká Británie / USA, 2021, 46 min

Daniel Craig v tomto dokumentu, v němž hovoří s producenty agenta 007 Michaelem G. Wilsonem a Barbarou Broccoliovou, otevřeně vypráví o svém patnáctiletém dobrodružství v roli Jamese Bonda a dělí se o své osobní vzpomínky. Film je obohacen o dosud neviděné archivní záběry z kasovního trháku Casino Royale a nadcházejícího 25. snímku Není čas zemřít. (HBO GO)

Shakers

46 minút je málo na to, aby sme sa povenovali hlbšie detailom, ale aby sme sa obzreli za karierov Jamesa Craiga Bonda s rýchliku, to stačí. Najviac ma pobavilo to, ako sa ľudia búrili keď zistili, že tvár agenta 007 bude Daniel Craig. Sila. Som rád, že to malo úspech, Dano si to vydrel, zaslúžil a právom je označovaný za top Bonda. 80% - 4* ()

ViktorS

Pekný, zaujímavý dokument, cez ktorý sa máme možnosť dozvedieť pocity a názory Daniela Craiga a producentov na všetkých päť filmov a aj na určité ikonické scény z nich. Je tu veľa zaujímavostí z natáčania, ale aj z toho, čo tomu predchádzalo. Ako Daniel Craig zvládal svoju slávu a počiatočnú skeptickosť zo strany divákov. Možno by som viac ocenil, keby bol dokument o niečo dlhší. Ale aj tak je z neho fakt vidieť, že si na filmoch dali všetci záležať. Pamätám si keď som prvýkrát pozeral každú jednu z Craigovských Bondoviek a ako Barbara Broccoli povedala, tak aj ja si teraz „nedokážem predstaviť Bonda po Danielovi.“ ()

3DD!3

Patřil jsem k těm co Craigovi před Casinem nevěřili díky neopodstatněné mediální nenávisti a vzal si z toho ponaučení. Nevěřit jim a ověřovat si všechno sám. Sice jde spíše o krátké shrnutí pěti posledních bondovek, ale i tak plný zajímavých postřehů a záběrů z natáčení. Pěkná jsou i vysvětlení proč se některé díly nepovedly. Rozloučení Craiga se štábem je doják. ()

hanagi

Fanoušci craigovské série si tu hvězdu navíc přidají. Ostatním, stejně jako mně, je naprosto jasné, že nostalgické plácání po rameni a úvahy nad tím, jak je tato série přelomová a jedinečně úžasná, k završení tohoto období prostě patří. Je to jen  precizní reklamní kampaň na poslední bondovku. Teprve čas a vkus milovníků Jamese Bonda ukáže, jak si Daniel Craig, coby James Bond, opravdu stojí. ()

Motinski

Príjemná, pomerne krátka a jednoduchá oddychová záležitosť o tom ako podceňovaný Daniel Craig spravil z frajerskej, charizmatickej postavy Bonda niečo viac. Postavu ktorá mala oproti predchodcom hĺbku. Dokument je spravený prehľadne, vyžaruje z neho pokora a úcta k hlavnemu predstaviteľovi a je to vlastne bodka za jednou etapou. Pre tých čo sa im séria páči pôjde o niečo prekvapivo silné aj emotívne. ()