Dave Chappelle: Konečná

Scénář:

Dave Chappelle

Účinkují:

Dave Chappelle

Na závěr svojí série komediálních speciálů by Dave chtěl něco uvést na pravou míru. A ještě má pár věcí na srdci. (Netflix)

Rockerman

Mé první setkání s tímto stand up komikem dopadl celkem dobře. Uznávám, že je vtipný, nebere si servítky a umí být i nekorektní s jednou výjimkou - Black! Ano, všem se dokáže vysmát, moc se mi to líbilo, když si dělal srandu s transgender lidí, ale na své "negry", jak je sám nazývá nedá sáhnout. Sem tam se sice o ně otře, aby se neřeklo, ale jinak neustále omílá desetiletí útisku, otroctví atd. Ani zmínka o zločinnosti černých, o čtvrtích, kde se ani policajti neodváží. Takže jo, bavil jsem se, ale neměří všem stejným metrem. ()

GMVajgl

Když se Morgana Freemana ptali jak skoncovat s rasismem, tak odpověděl: "Přestat o něm mluvit." Tak to by Dave Chappelle byl bez práce. Tenhle člověk se za 20 let nikam neposunul - nepřekročil svůj stín a téma: "On a jeho skupina (černoši) jsou ti nejvíce utlačovaní na úkor bělochů." K tomu poslední roky přibylo téma: "Kdo je větší oběť - černoši nebo transsexuálové?" Pořád dokola tahle levicová identitární politika a groupthink. S tím souvisí i to ostatní - je naočkovan, nosí respirátor a myslí si o sobě, že je nadčlověk, když prodělal covid bez symptomů, podporuje BLM a americké "demokraty". V tomhle standupu dokonce na rovinu říká, že má problém s bělochy. Chappelle už je oficiálně součástí problému, ne jeho řešením. ()

HenryIvan

Každý kto videl tento špeciál a nepozná kontext (5 predchádzajúcich špeciálov na Netflixe), nedokáže poriadne oceniť to, o čo sa Dave snažil a nedokáže úplne pochopiť čo povedal. Kritika tu je a vždy bola, no v tomto prípade je asi najviac vidno, ako vie byť vytrhnutá z kontextu. Tí, ktorí toto a celkovo Davov humor odsudzujú a znevažujú (a povedzme si pravdu, že tých nie je veľa, iba sociálne siete to tak vykresľujú) buď nepozerajú jeho celé vystúpenia a hejtujú len z princípu (podľa mňa dosť jebnutého princípu) alebo jednoducho nepočúvajú pozorne. Úlohou komika je robiť si srandu zo všetkého a všetkých, bez ohľadu na to o koho alebo čo ide. Jediný dôvod prečo sa táto trans-téma aj naďalej prepiera je to, že práve jednotlivci v tejto komunite naďalej ukazujú, že nie sú schopní prijať joke na svoju osobu. Naschvál píšem jednotlivci, lebo som si istý, že drvivá väčšina členov LGBTQ+ komunity a celkovo trans komunity sú voči tomuto buď apatický alebo sa na tom schuti zasmejú. Dá sa k tomu napísať mnoho, ale spomeniem už len jednu vec, ktorú na záver Dave povedal: „ Transgender community, don't punch down on my people !! ” ()

arkie

Trochu trapne sledovat bohateho komika, ktory sa meni na karikaturu seba sama. Homofobicke a transfobicke vylevy, uz to ani nie je kvoli sledovanost, on snad aj sam veri, ze ho lgbt-komunita o cosi obrala, ze on je obet. Navyse je zjavne, ze o teme ani nic nevie. ()

Skratik

Standup, který jemně přejde od klasické show, která má za cíl pobavit diváka vtipy jako "Space Jews" nebo Martin L. King v dnešní době do sociální kritiky a hodnocení přístupů moderní doby. Dave Chappelle byl do článku Miloše Čermáka na seznam zprávách pro mne velkou neznámou, ale musím říct, že se mi jeho postoje a humor líbily. Bohužel dílo nemá nějaký větší přesah mimo USA these days, protože v Evropě mimo některé bašty se věci, o kterých mluví nedějí a ve zbytku světa to ani čekat nemůžeme. Přesto ale musím říct, že Dave má point a já si show užil. ()

Maniax

Ok, tentokrát je to o dost víc na vážnější notu (což neznamená, že bych se nesmál). Nicméně Dave je prostě unikátní, a to, jak umí míchat vážná témata do neskutečně kontroverzních a politicky nekorektních vtipů je geniální. Příběh s Daphne je dojemný, smutný a zároveň plný optimismu. Stejně jako tenhle celý speciál. Kdo si po tomhle pořád myslím, že je Dave homofob, transfob nebo jánevímcofob, tak je hlupák. Pokud má Dave z něčeho fobii, tak je to hloupost, arogance, a chronická neschopnost se zasmát. ()

Sharlis

Belosi su rasisti, cernosi su najlepsi + hodina prednasky o lgbt... slabe jak caj, dalsi z cernosskych klise standupov netflixu. ()

vinducha

Tak jako R. Gervaisovy leží v žaludku tlusťošky , tak D. Chapellemu  tam leží tranďáci . Na D. Morana nebo Louise C.K. to teda nemá zdaleka. ()

Miky191

Neviem, či mám latku po Carlinovi a Louisovi CK príliš vysoko, ale dva krát som sa pousmial a ani raz nezasmial. Veľmi slabé, ako tri krát vylúhovaný čaj. ()

ToRtiK

Dave je proste aktuálne najväčší Stand-Up komik - aj keď neviem či toto označenie nie je príliš jednodimenzionálne - jeho humor ale aj pohľad na život je neopakovateľný a týmto dielom dal veľmi veľkú bodku za za jeho nečakaným návratom - je to proste humor a zamyslenie sa na trošku vyššej úrovni ()

MatoPalkes

Nechápem ako môže patriť Chappelle k tomu najlepšiemu v stand-upe. S niektorými jeho vecami som súhlasil ale vtipné to fakt príliš nebolo. Priemerná rutina. ()

mad.dog

Solidní stand up, dobře promyšlený, ale bez takového tahu na branku, kterou měl Ricky Gervais v jeho Supernature. Dave Chapelle je ikona stand upu a kvůli tomu přihazuju čtvrtou *. A xxmartinxx plácá nesmysly. ()

MathLover

Vypnula jsem po 10 minutách. Těžko říct, jestli se to třeba nezlepšovalo...Ale když vás prvních deset minut "unudí k smrti", moc dobrá vizitka pro stand-up komika (údajně legendu) to není. Dave má asi smůlu, že jsem aktuálně zkoukla hned několik stand-upů na Netflixu a tenhle byl suverénně nejhorší... ()