Epizody(2)

Meziválečná Evropa se zrcadlí v příběhu hotelu na břehu Rýna, který navštěvoval Charlie Chaplin i Adolf Hitler... Dvoudílné výpravné historické drama vypráví příběh vznosného hotelu na břehu Rýna, který přečkal hrůzy I. světové války, a rodině majitelů, která se snaží pozvednout své podnikání z popela. Z bojiště se vrací jejich syn Emil, který má plnou hlavu nápadů, a tak se hotelem začne ozývat jazz a na chodbách nosit poslední móda. Hotel se stává lákadlem pro slavné herce, ale i představitele nastupujícího politického režimu a hladina Rýna začne odrážet turbulentní proměny meziválečné doby. Výpravný snímek plodného televizního režiséra Thorstena Schmidta přináší prestižní obsazení v čele s mladým talentem Jonathanem Berlinem nebo hvězdnou Katharinou Schüttlerovou ve vedlejší roli majitelky vznosného hotelu. (Česká televize)

Recenze uživatele jungewolf k tomuto seriálu (2)

Epizoda 1 (2022) (E01)

I když je to fiktivní příběh, /s výjimkou A.Hitlera, Ch.Chaplina, německého prezidenta F.Eberta jsou totiž ostatní postavy víceméně fiktivní/, vychází ze situace v poraženém Německu po 1.světové válce. Včetně snah porýnských separatistů o odtržení - VIZ Rýnská republika (stručná informace na cs.wikipedia.org : Rýnská republika a Výmarská republika). Perlička: trochu mě překvapilo, že služebná Elsa ("rudá Elsa", komunistka a milenka mladého Emila Dreesena) měla krajkovou podprsenku. Jenže : v Evropě se začaly sériově už od r.1912=dva roky před začátkem 1.světové války (1914-1918). Upřesnění podtitulku: tento dvoudílný film (1.díl : ČT 2,neděle 30.4.2023,20h, 2.díl: ČT 2, pondělí 1.5.2023,20h-oba dostupné na webu Č.televize) byl natočený v koprodukci s Polským filmovým institutem. 1.díl : 5 * a 73 % . ()

Epizoda 2 (2022) (E02)

Vynikající jako 1.díl, dávám taky 5 * , oproti 1.dílu ale jen 70 % (konec je trošku víc televizní) . ()