Bez východiska

• USA No Exit

V napínavém thrilleru Bez východiska uvízne mladá žena Darby Thorneová na cestě za nemocnou matkou ve vánici a je nucena zastavit na dálničním odpočívadle se skupinou neznámých lidí. Když v zaparkované dodávce narazí na unesenou dívku, musí bojovat o holý život, aby zjistila, kdo je únosce. (Disney+)

UhLee

(6/10). Takovýchto filmu jsem již viděl spoustu. Tím pádem docela chápu, že film neměl šanci zaujmout na nejvyšších příčkách. Zázraky se ale občas dějí. No Exit však zázrakem nebylo, ale taky nebylo žádnou katastrofou. Jedná se o lehoučce nadprůměrný thriller, který přináší mrazivou atmosféru způsobenou sněhovou bouří. Příběh se odehrává převážně na jednom místě, ale to vůbec nevadí. Dokáže to zaujmout na celou hodinu a půl, takže film uteče jako voda. Co mě docela překvapilo, tak byla brutalita některých scén. Na druhou stranu jsem se musel u specifických scén smát na plné kolo, protože mi to přišlo naprosto komické. Jako poslední bych zmínil hudbu, která na mě fungovala ze všeho nejvíce. Dokreslila do filmu emoce a mohly ve mně krásně rezonovat. Takovýchto filmů se člověk nepřežere, takže je může hltat v podobě těchto jednohubek, které mi prozatím chutnají. ()

Johnny.ARN

Počas covidu rôzne veci vznikajú. Po prečítaní obsahu som si myslel, že to bude nejaká konverzačka v chate, ktorá bude v inotajoch, zamotaná a divák bude musieť hádať, sledovať, domnievať sa. Nič z toho sa nesplnilo. Zápletka chce byť zaujímavá pri Švindli, potom to však naberá rýchly, thrilerovitý spád, šablónku so zvratom v závere a krvavé vyvrcholenie. Nadhodnotím, lebo to bola jedna z tých lepších vecí, čo mohla na tento námet vzniknúť. 3 z 5 ()

Sfinkter

Milé překvapení, které vás udrží u obrazovky i o půlnoci. Propleteností a sofistikovaností připomíná Red Rock West. ()

Avathar

Ako iste, karty to odhalilo až príliš skoro, celé to mohlo byť sofistikovanejšie, jednotlivé motívy (drogová závislosť) rozpracované dôslednejšie a logické lapsusy sa tu tiež nájdu. Ale inak slušná thrillerová práca, napätie funguje, zvraty sú síce trochu lacné, ale potešili a Havana Rose Liu je výborná (na ňu si dám do budúcna bacha, po Bottoms ďalší kvalitný výkon). ()

oveckaoa

Feťačce co se léčí ze závislosti někdo zavolá, že její matka umírá tak se feťačka sebere a jde ji navštívit. Po cestě je, ale vánice tak zůstane v odpočívadle s dalšíma 4 lidmi (3 chlápci a jedna ženská) kde později narazí na unesenou holku a snaží se jí z tama dostat. Je velká škoda, že se od začátku proflákne kdo to dělá na druhou stranu se to dalo čekat jelikož ten dotyčný byl divný od začátku další škoda je, že zde nefunguje psychologie postav  jelikož žádná není. Spoiler plusové body za to, že první postava co umře je černoch to se v dnešní době už vidí málokdy snad ten film nebude mít problémy s teroristickým hnutím Blm. 60 procent ()

Anet21

⚪Spoilery⚪,,A jéjé, to jsem se bála..." Predlohu od T. Adams som nečítala, a myslím, že po tomto už ani nebudem.⚪ Hlavný problém, ktorý má tento film je práve predloha. Divák, resp. čitateľ, ktorý má už čo-to načítané, hlavne v žánri thriller/krimi sa nad premisou filmu nebude čudovať, keďže fabula je veľmi typická thrillerovej knižnej žánrovke, a ešte typickejší je jej spôsob prevedenia.⚪ Komorný priestor, niekoľko postáv, veľké odhalenie, že každý každého pozná a každý s každým drží, to tu bolo už dôb Agathie Christie a napriek tomu sa tento motív neustále a neustále opakuje a používa ako niečo nové a nečakané.⚪Opomenúť motívy, pokrivkáva aj celé spracovanie filmu. Jednoducho, čo funguje na platforme knihy nikdy nebude rovnako fungovať na platforme filmu a naopak. Informácie nenápadne predávané skrz dialógy (to už zase zaváňa činohrou), behanie tam a späť na malom priestore, ktoré sa za chvíľu divákovi opozerá, všetky ,,vyložené karty" už v 40. minútach filmu, to všetko funguje inak v komplexnom naratíve na papieri a inak na plátne. A teda tu skôr nefunguje. A pretože je treba urýchliť to, čo v knihe trvá dlhšie, tu vo filme sa zámerne musia postavy začať správať hlúpo, aby sa scenár niekam posunul.⚪Takže, potom sa prechádza k takým perlám, že dovtedy stoické postavy za začnú správať úplne opačne, začnú na seba upozorňovať, aj keď predtým mali chladní, vypočítaví charakter, z ničoho nič sú zbrklé, impulzívne, vyslovene retardované. O postavách sa nemožno radšej baviť, áno, v tomto žánri sa nejaká psychologizácia ani neočakáva, ale vystavať charaktery a potom si ich zabiť jedným výstrelom môže ako-tak prejsť v knihe, ale vo filme už nie.⚪ Celý záver pôsobí skôr ako fraška a paródia na thrillery, keď na scéne všetci umierajú, všetci sa strieľajú, akože naozaj? Celkový dojem je len sklamanie - ani napínavé, ani dojímavé, ani prepracované, ale s poznatkom, že nadrogovaným sa lepšie ťahajú z ruky klince.⚪Ps.: Pár logických skvostov: Zaujímalo by ma, ako by hentakí dvaja mantáci mohli niekoho uniesť? Prečo sa niekto z odvykačnej dobrovoľnej, opakujem dobrovoľnej, liečby plíži akoby utekal z väzenia, keď by ho aj tak pustili na požiadanie?; Prečo, ak niekoho unesieme a sme dvaja, nezostane jeden z partie s uneseným v aute, aby ho mohol strážiť? Postava černocha bola na čo dobrá? Aby zomrela? Do poslednej chvíle som čakala, že sa ešte objaví ako deus ex machina, a nič. Ak sa takéto kiksy ,,zahovoria" v literatúre, množstvo čitateľov si ich ani nevšimne, no vo filme sa na také niečo nedá spoliehať.⚪ ()

jefff

Předlohu jsem četl a ta nebyla zlá. Zpracování je hodně doslovné a o moc plošší. Z prostředí uzavřené budovy odstřižené vánicí režisér nevykřesal takřka žádnou atmosféru. Mohou za to i bezkrevní herci, kteří toho moc nepředvedli. ()

sedm.1

No Exit sice nepřináší žádnou žánrovou revoluci, kdy se v podstatě jedná spíš až o takové lacinější, thrillerové béčko, to ovšem tentokrát ani náhodou neznamená, že by si ho potenciální divák nemohl užít, naopak, kdy třeba já mohu upřímně konstatovat, že po nějakém čase mě nějaký takový jednoduchý, přímočarý filmeček zase potěšil. První polovina tedy sice není zrovna nějaká super jízda, na druhou stranu ale ani nenudí, prostě taková obstojná povinná představovačka a uvedení do zápletky, poté se to nicméně vážně slušně rozjede a závěr je pak opravdu záživná podívaná, kdy se to tam fakt pěkně vymlátí a škoda snad jen toho dost happyendového konce, něco nekompromisnějšího by přeci jen potěšilo ještě víc. K akci jinak dojde též až v oné druhé polovině, každopádně je zábavná a přesvědčivá, poměrně překvapivě působí i nějaké ty emoce a samozřejmě velkým plusem je zimní, zasněžená a mrazivá atmosféra, zásadně zlepšující celkový dojem z celého filmu. Pro postavy a jejich herecké představitele pak platí prakticky to samé, tedy žádná hitparáda to není, zároveň nikdo z nich ale nenudí, jsou zajímavý a rozhodně No Exit neubírají na kvalitě. Celkově se tak tudíž jedná o průměrný thriller, který sice není úplně nutné vidět, zároveň ale ani není vůbec třeba se mu vyhýbat, svá pozitiva jistě má a já osobně se u něj v rámci možností bavil přijatelným způsobem. ()

coscarelli

Ako sa vraví: " Najlepšie je radšej nič nevedieť". Platí to pri každom filme, a niektoré sa vedia odvďačiť. Vďaku príjmem v tomto chladnom prípade. Rázny spád uzatvoreného diela, veselo poškrabaný twstíkmi a šarádami, pri ktorých som nevedel , ktorá bije , dospel k posledným 43om sekundám , ktoré ako keby som nevidel. Taká príjemná metelica s fajnovým Dennisom v mimoúlohe. ()

KoRner

Slušná a napínavá krimi jednohubka. Všetci síce vieme, ako sa to musí skončiť, aj tu sa však nájde postupne zopár prekvapení. ()

666Carnage

Tyjooo, ani mi nevadí, že v půlce filmu víte, kdo je špatný a kdo ne. Jedem twist tam teda je, to je pravda. Co mi ale vadí je stupidita některých postav a nesympatický padouch, kterého bych střelil do hlavy, hned jak bych vlezl do toho centra. Jinak se spíš jedná o thriller s nádechem mystery a né o horor. Koukat se na to, ale dalo. 55% ()

Corpsegrinder

Začalo to slibně, pár postav v baráku uprostřed sněhový bouře, čekal jsem že to bude klasicky paranoidní thriller kde se bude pátrat po kom kdo z party je zmrd. No a asi 5 minut to tak je, jenže pak přijde odhalení a do konce filmu zbejvá celá hodina skládající se z brutálně nudnýho přetahování se s dvojící naprosto neschopnejch idiotů. Hvězdu dávám za to že jsem se nahlas zasmál na konci kde jedna z postav dostane hřebíkem do hlavy ale žije načež uklouzne a dorazí se. ()

HonzysKISS

Takové menší překvápko večera. Jelikož jsem si nejdřív všiml, že v tom hraje každý za jinou rasu, tak jsem očekával strašnou blbost. Ve skutečnosti je to moc pěkná podívaná. Koukat na to někde v zasněžených horách musí být atmosférické vzrůšo. Na hudbě si také dali filmaři záležet. Musím říct, že to mohlo být i delší, protože začátek je docela urychlený. Čekal jsem, že my jako diváci budeme víc hledat právě toho záporáka. 70/100 ()

Flopik

Podobné filmy som už videl, čo by nevadilo, najväčší problém však je extrémne rýchle odhalenie kladných a záporných postáv. Bol by som radšej, keby sa až dokonca nevie kto je kto. Rozhodne však chválim, že aj keď sa nám predstavia záporáci tak chytro, režisér má v rukáve ešte aspoň 2 zvraty, ktoré potešia. Horor určite nie, to ani v najmenšom. Ubieha to celkom rýchlo, záver nie je otravný. Na jedno pozretie fajn. ()