Vyvolené

• Hongkong Chi luo te gong (více)

Na celém světě začnou jedna za druhou mizet přitažlivé dívky se sportovní postavou. Za touto záhadnou epidemií stojí strůjkyně všeho - Madame M (Almen Wong), která má v úmyslu z těchto dívek vychovat profesionální vražedkyně. Po dlouholetém děsivém výcviku přežijí události jenom Charlene (Maggie Q), Katt (Anya) a Jill (Jewel Lee). Stanou se z nich nejhledanější profesionální vražedkyně. Při výpravě, během níž mají za úkol zabít jistou osobu v Hong Kongu, se setkají s agentem CIA Jackem (Daniel Wu), který přísahá, že dívkám vrátí zpět jejich minulost a Madame M vyřadí ze hry. (oficiální text distributora)

lennyd

Mno nevím nevím. Na jednu stranu pěkné holky (japonky), docela pěkná choreografie soubojů (semtam), na druhou stranu pěkně debilní příběh.. posuďte: Jakási mocná organizace unese 40 malých holčiček, aby z nich vychovali zabíjecí mašiny. Šest let tvrdého výcviku, a ve chvíli kdy mají 40 skvěle vycvičených bojovnic tak to začne: "Budete spolu bojovat, a poslední přeživší pro nás bude pracovat".. Takže vyhodí do vzduchu všechen výcvik a nechají si jednu holku ? (Oni si teda nakonec nechají 3, dvě kamarádky až za hrob, a tu třetí protože je dost dobrá)... A jen co je vypustí na svobodu, tak se jedna z holek zabouchne do poldy, který zrovna čistě náhodou pracoval na případu unesených holčiček... Takže pokud vypnete na hodku a půl mozek, a budete se jen dívat jak se řežou - tak si jednu dvě hvězdičky přidejte - jinak ruce pryč.. ()

choze

Totéž co SMRTÍCÍ ANDÍLCI, jen to tolik nenudí mezi akčními scénami, i když o zajímavém nebo logickém scénáři nemůže být řeč. Tedy ne, že by na něm tenhle typ filmů stál - GWG filmy to jsou holky a akce a na oboje se ve VYVOLENÝCH velmi příjemně kouká, takže spokojenost. Obzvlášť s úvodem s holčičkami a s výcvikem zakončeným znásilněním, i když na erotiku se s ohledem na modus operandi hrdinek mohlo ještě víc přitlačit. ()

Dragoni

" Nejnebezpečnější zbraň je ta, kterou tasí krasná žena ! " Jako malé byly uneseny, po 6 let trénovány a nakonec znásilněny, aby jim nic nebránilo v jejich úkolu profesionálně zabíjet. Hong Kongské Hitmanky se spoustou šarmu a ladnými pohyby. Naked Weapon je mixem žánrů, od brutality po chvilkovou romantiku, až po pořádnou akci a drama. Choreografie soubojů stejně tak i kamera je na průměrné urovni a co nezvládne kamera, tam pomůže počítač. Na Maggie Q a Anyu se kouká opravdu dobře a film jako celek mě k mému údivu ani nezklamal, ale velkou zásluhu na tom mají již zmiňované slečny. Horší scéna je střídána lepší, přesně tak jak to u novodobých H K -ských filmů poslední dobou bývá. 45 % ()

Evander

Vyvolené jsou neskutečnou slátaninou všeho možného, takže je těžké tento film i hodnotit. Nicméně přitažené za vlasy je to neskutečně, příběh to v podstatě nemá a pokud, tak je velmi nekonzistentní. Na druhou stranu dívat se na to celkem dá, některé scény i pobaví, byť jich není mnoho. Těch vyloženě debilních je o poznání více. Na straně pozitiv filmu jsou krásné ženy a místy slušná hudba, na straně negativ rozhodně otřesná režie, bídná práce s kamerou, absence konzistentního a smysluplného příběhu a nakonec vlastně i akční scény. 45% ()

Phillo

Vynikajúcu prvú polovicu zabíja absurdita tej druhej, ktorá je tak niekde na úrovni kung-fu seriálov. Celkovo skôr na 2*, avšak surovosť a zapamätateľnosť tej prvej mi nedovolujú ísť pod 3. Škoda neudržaného tempa a možno aj reálnosti z prvej polovice, ktorú strieda absolútne nereálna a tým pádom aj smiešna druhá polovica. 50% ()

• Na začátku filmu, když jde Fiona (Marit Thoresen) do hotelového pokoje, má bílé boty s podpatkem, o něco později, konkrétně při souboji s ochrankou, má ploché boty a za dalších několik vteřin, když z pokoje vychází, má opět boty s podpatkem. (Fantasy)