Kozure Ôkami: Oya no kokoro ko no kokoro

• Japonsko Kozure Ókami: Oja no kokoro ko no kokoro (více)

Čtvrtý díl ze série o legendárním samuraji Ogami Ittó a jeho synu Daygoróvi nám ukazuje další úsek jejich putování po temné stezce. Do cesty jim osud tentokrát postaví potetovanou vražedkyni a mrtvého muže, stranou samozřejmě nemůže zůstat ani neodbytný klan Yaguů - a Ogami opět roztáčí své zbraně ve smrtícím víru! (cubajz)

TERRORDROME

Po predchádzajúcom dieli sa tu opäť viac seká. Hneď na začiatku sa predstaví zabijáčka s potetovanými kozami, ktorá bojuje hore bez, čo má pre jej mužskývh protivníkov fatálne následky. Ogami Dostane za úlohu ju zabiť, bohužiaľ ich súboj je nič moc a ona je pri ňom oblečená. Vrcholom filmu však nie je ich duel, ale hromadná bitka pri ktorej Ogami pozabíja desiatky samurajov a ninjov ktorý mu však tentoraz dávajú prekvapivo zabrať až to skoro nerozdýcha. A gulomety na Daigorovom kočíku sú rozžeravené do biela. ()

Shimargh

Zatím nejslabší díl celé série, souboje opět efektní, ovšem scénář je tu dosti slabý a celé to působí jen jako náhodné souboje nijak nepropojené s dějem.. ()

diodoros

So zmenou režiséra nastala aj malá zmena štýlu - súboje sú stále krvavé, brutálne a vzduchom lieta viac končatín ako múch, ale celé je to po novom navyše popretkávané otravnými spomalenými skokmi, premetmi a saltami, ale napriek tomu sú súboje stále dobre spracované. Jednoduchý a veľmi naťahovaný dej zložený z jednej objednávky vraždy hore bez potetovanej vrahyne hľadajúcej pomstu a jednej duelovej miniepizódy podfarbený voice-overom a flashbackom o vstupe Ittóa do bývalého úradu (ktorý minulý dej trochu rozvinie) pred priamočiarosťou zachraňuje výborný záverečný boj v "púštnom" labyrinte, ktorý dej posunie do priamej konfrontácie s klanom Jagjú a najmä vodcom Recudóom, ktorý dostal nového predstaviteľa. Hudba je tentoraz skôr otravná a na dobu filmu príliš elektronická, kamera nové hry a nápady ako v predošlých dieloch veľmi neprináša. Celkovo je to asi najslabší diel zo série. ()

Palisander

Nemyslel som si, že raz budem držat palce aj súperovi. Stalo sa. Pretože bojoval fér. A to od samuraja očakávam. Retrospektívy. Bŕŕ. Patetické reči. Bŕŕ. A záverečný boj? Neviem sa rozhodnúť. Superman krížený s Monty Python's. Reálnosť príbehu opäť utrpela. ()

muti

mozem povedat ze tato cast je zatial najlepsia. krasna dezerterka bojujuca hore bez, nepoctivy klan snaziaci sa o vylepsenie si sovjho renome, hypnotizujuci borec s iluzornym(?) ohnivym mecom, buddha ninja, ozbrojeny baby cart, synacik s pohladom veterana a malovravny najomny vrah. pekne postavy ktorych osudy a pohnutky odhalujeme pocas celeho filmu ako aj wtf kulturne momenty z ktorych pada sanka. skusenejsi divak citi z filmu komixovu predlohu. koment: Flipnic ()