Úspěšný právník a věčný sukničkář Jackie Lung (Jackie Chan) je pověřen případem, kdy obhajuje majitele továrny, která zřejmě znečišťuje jezero slečny Yehové. S pomocí svých přátel se Jackie chce dozvědět víc o žalobkyni i o její krásné sestřenici Nancy. Ani neví jak, a najednou je do Nancy bláznivě zamilovaný, snaží se pomoci její sestřenici a po krku mu jdou kumpáni majitele továrny, protože se dostal až příliš blízko k odhalení tajemství, čím se vlastně továrna zabývá. (oficiální text distributora)

Filmaris

Pravdepodobne asi to najlepšie, čo som s touto fantastickou trojicou videl. Jackie Chan, Sammo Hung a Bialo Yuen sú tu v tej najlepšej forme v akej sme ich nikde nevideli. Samozrejme, že takmer v každom filme predvádzajú nadštandard bojových choreografií, ale v tomto filme je to pre mňa vrchol. Príbeh v skratke sa točí okolo továrne, ktorá znečisťuje jazero istej slečne Yehovej. Prípad dostane do rúk náš právnik, ktorého hrá Jackie Chan a s pomocou svojich dvoch kamarátov začnú zisťovať viac, čo sa v továrni naozaj deje. Čo je ale to najlepšie na tomto filme sú úžasné a prepracované bojové choreografie ktoré majú výbušnosť, adrenalín a výbornú kameru. Každú akčnú sekvenciu je radosť sledovať a milo prekvapil aj humor, ktorého tu nie je zbytočne veľa no keď naň príde stojí zato. A finále Jackie Chan vs. Benny Urquidez dokonalosť samá. Takýto súboj sa dnes len tak už nevidí. Tento film by sa mal rozhodne dostať do širšieho povedomia divákov. Lebo si to extrémne zaslúži. ()

Stanmi

Další povedený Jackieho kousek. Tentokrát je Jackie sukničkářský právník, který má zastupovat mafiána, jenž byl obžalován, že ze své továrny pouští toxiny do jezera patřícího paní Yipové. Jackie přijme nabídku a s pomocí svých přátel Luka (Sammo Hung) a Tima (Biao Yuen) se snaží spor výhrat v jejich prospěch Ale Jackie se zamiluje do sestřenice paní Yipové Nancy a Luke do samotné paní Yipové. a rozhodnou se s mafiánem zatočit. Příběh tedy není nijak originální, ale to už tak u Jackieho bývá, nicméně svůj účel splňuje. O co, ale u Jackieho vždycky jde, jsou bitky a ty jsou tady opět velmi povedené, ale hodně si zabojují i Sammo a Biao, především Sammo je Jackiemu rovnocenným partnerem. Vtípků tu není zas tak moc, ale několik je jich velmi povedených, také mne potěšil "šílenej" Tim právě v podání Biao Yuena, který se stará o drtivou většinu všech fórků. Celkově vzato příjemný film, který pobaví. ()

maldoror16

Rozhodně z těch lepších filmů Sammo Hung-Kam Boa i Jackie Chana. Luxusní choreografie a MA akce vůbec, snad jen... některé scény byly určitě trochu zrychlované... ale Jackie Chan, Sammo Hung Kam-Bo i Yuen Biao (Benny Urquidez i Wah Yuen tu mají málo prostoru, tj. závěrečná bitka, ale využijí ho parádně) tu předvádějí skvělé věci a závěrečná bitka je fakt prvotřídní (od choreografie po kaskadéry). Zbytek filmu je pohodový a průměrný, celkem vtipný (což se HK humoru většinou nedaří:) a milý, prostřední část filmu je ale notně zpomalená a vcelku nudná. ()

Chema4

Už ako malý chlapec som miloval Jackieho Chana a jeho klasické Chanovky, ale už vtedy som cítil že Dragons Forever je jeden z jeho slabších kúskov v jeho nabitej kariére. Do vývrtky ma najviac vytáčalo a vadilo to zbytočne vyplnenie deju nezáživnou romantikou a pokusy vytvoriť nejaký vtipný GAG, no proste zbytočná vata na ktorú aj tak nikto nie je zvedavý a zároveň mrhanie potenciálu trojice Chan, Yuen, Sammo Hung. Ich klasických bitiek je tu pramalo a asi sa mohli a mali, tvorcovia venovať skôr tomu v čom sú ich herci najlepší. Niečo sa zomelie až v úplnom závere a to je menej než som bol na Jackieho filmy zvyknutý. ()

Rony

Není mi jasné jestli hovoříme o stejném filmu...když hledím na ten šílený plakát. ALe podle obsazení to sedí. To je přece zatím poslední film tří bratrů a jako vždy ho zvládly se skvělým nadhledem,,,nepamatuji si kde mi byl Yuen Biao sympatičtější. Pro kované fandy to musí být srdeční záležitost a to nemluvím že v poslední scéně jsou moc pěkné stunty...viz vozembouch Billyho Chowa. **** ()

Sintiroma

Tak už jsem videl od Jackieho lepší filmy,tohle byl čajíček.Slabší humor,rvačky až na tu poslední docela nuda.3* nemohu dát.Promiň Jackie:( ()

HKstars

Poslední film, který udělali "tři bratři" spolu. Jackie hraje právníka a nenapravitelného děvkaře, ale k jeho smůle vždy obhajuje tu nesprávnou stranu. Teď dostal velký případ firmy, která znečišťuje životní prostředí a k tomu, aby se dostal žalující straně na kobylku, potřebuje pomoc svých přátel - překupníka se zbraněmi Wong Fei-Hunga (!!! ;) Sammo Hung) a mírně ujetého experimentátora Tung Taka (Yuen Biao je tentokrát přímo k sežrání). Trojice se "zkušeně" infiltruje do soukromí majitelky rybí farmy, která je ohrožena svinstvem, jenž továrna vypouští do vody. Sammo se ale do šarmantní dámy bezhlavě zamiluje a Jackie si navrch nabrkne její kamarádku, což rozhodně nebylo v plánu a stane se to důvodem menší rozepře mezi triem kamarádů. Sammo pak pokračuje v pátrání na vlastní pěst a zjišťuje, že v továrně vedené permanentně hulícím Hua Hsien-Wuem (Yuen Wah vypadá téměř k nepoznání ;) se nevyrábějí jen vládou schválené chemikálie... Už od první minuty se Dragons Forever veze na vlně kvalitní akční komedie, ve které překvapivě zbylo trochu místa i na romantiku. Ta vůbec nepřekáží a dodává tak filmu zvláštní, u Jackieho málo viděnou, polohu která je navíc ideálním odrazovým můstkem pro akční scény (Jackieho první rande s Ling je nezapomenutelnou honičkou, to druhé zas překazí partička najatých zabijáků, díky nimž se poklidný výlet na lodi změní v akční inferno). Akce je tu vůbec víc než obvykle a jména ve vedlejších rolích (Billy Chow, Benny Urquidez, Chin Kar Lok, Dick Wei) napoví, že se máme na co těšit. A skutečně - (nejen) akční finále odehrávající se v továrně, patří do zlaté síně filmových bitek. Dragons Forever jsou šťavnatým plodem spolupráce tří legend, který v devadesáti minutách nabízí to nejlepší z HK kinematografie osmdesátých let. Jackie je v nejlepší formě, Sammo exceluje na všech frontách (jako režisér, herec i akční hrdina) a Yuen Biao zřejmě nikdy nehrál takového poděsa, ale přesto ho budete milovat... Ani jeden z herců si nekrade navzájem prostor na scéně a ve finále jedou všichni za jednoho a jeden za všechny... Ortodoxní fanda má co dělat, aby mu z toho neukanula slza ;). p.s. pár lidí to zajímalo, takže: Bennyho Urquideze při některých stuntech nahradil Mars, Jackieho zas Chin Kar-Lok. 80% ()

Desmi

Jedna ze slabších chanovek. Je tam pár vtipných momentů, ale většinou jde o dost přehrávaný humor, tak nějak nucený. Jackie jako právník bez svědomí se slabostí pro pěkné sukně. ()

Jardys88

Dobrý klasický film s Jackiem...zajímavé pády, kopy, rány....jako vždy...jěště že těch asiatů je tolik...byl bych mrtvej jenom po jednom takovém kopanci...oni je naštěstí můžou pořád doplňovat:) Závěrečná bitka je jedna z nejlepších co sem u Jackieho kdy viděl..opravdu úžasná ()

josmart

Jackie Chan jako advokát - netypické. Známá trojka to opět rozbalila. Výborné souboje, sice ne tak nápadité, jak znám z jiných filmů, ale pořád dost dobré. Děj pokulhává, ale to nevadí, hlavně, že je sranda :-) ()

michalkop

Na Hongkongský film s Jackie Chanem velmi hlubokomyslné - propracovaná záplatka, propracované charaktery hlavních postav i zajímavá práce s kamera. Chanovy mlátičky jako vždy skvělé. Určitě stojí za shlédnutí a nebudete se při ní nudit. 85%. ()

pirate

Dal bych klidně čtyři hvězdy, protože bitky vážně super, ale mám raději, když Jackie Chan bojuje sám a především, když s ním nehraje nikdo jiný, kdo umí podobné chvaty. 75%. ()

Pythonator

Poslední z filmů osmdesátých let, kde se objeví trojka Three Brothers. Všichni předvádějí neskutečné kousky a hlavně Jackie Chan dokazuje, kdo je jednička. Finální souboj s nechutně nalíčeným Bennym Urquidezem je skutečná choreografická lahůdka. Hodnotit Jackieho filmy je dost těžké. Záleží na úhlu pohledu. Většina jich stojí za prd, ale ty kousky co tam předvádí a humor, kterým to okořeňuje jsou prostě k nezaplacení. Tohle je ovšem jeden z těch lepších filmů a navíc je tu nečekaně hodně romantiky. Možná až moc. Sammo Hung je jako nezastavitelný milovník tak trochu k smíchu. ()