Rachot v Bronxu

• Hongkong Hong fan qu (více)

Mladý asiat má v New Yorku problémy nejen s přízvukem, žlutým pigmentem a šikmýma očima, ale také s partou nepřátel. Ty asi mimo jiné hodně štve, že není úplně lhostejný několika atraktivním dívkám a navíc docela slušně ovládá bojová umění. I když jeho ruce a nohy dokážou kolem sebe bít s ocelovou pevností, železnou pravidelností a žulovou tvrdostí, občas se vyplatí i trocha napoleonské strategie. Naštěstí má hlavní hrdina mozek v pořádku, a tak odolá i nejhrubší síle. (Bonton Home Video)

Kingjiri

Škoda, že slušnou akční béčkárnu s několika nápaditejma bitakama sráží občas až přehnaně crazy komediální pojetí, šíleně přehrávající záporáci s New Yorskýho gangu a s blížícím se závěrem nedotaženej (resp. hodně urychlenej) příběh. Domnívám se, že zejména ulítlej humor měla na svědomí hongkongská produkce. Na druhou stranu bylo v závěrečnejch titulcích vidět, kolik toho pro tenhle biják Jackie Chan obětoval, je to fakt borec, Hodně jsem váhal mezi dvě a třema hvězdama, ale za scénu se vznášedlem, solidní porci fajn akce a Jackieho Chana ve svý nejlepší formě nakonec dám tři slabší hvězdy. ()

johnsnow

film má niekoľko výhod. trvá hodinu a pol no ubehne oveľa rýchlejšie. Akcia strieda akciu ktorá je skvelá, okrem záverečnej s tým vznášadlom ale i to má pár vtipných a dobrých nápadov. Súboje vyzerajú dobre, záporák je v podstate niekto úplne iný než sa na prvý pohľad zdá a to je najväčšie sklamanie. jednak nemá priestor a jeho záverečné vyradenie je podľa mňa odfláknuté. Ale 5* si to i tak zaslúži. ()

JASON_X

Moje první čenovka, kterou jsem kdysi dávno viděl, byla shodou okolností ta, kterou se Jackie poprvé proslavil za Tichým oceánem... Byl to samozřejmě Rumble in the Bronx, tedy Rachot v Bronxu s českým nováckým dabingem, kterýžto film jsem si tehdy nahrál na VHS a pak každou ožralou i střízlivou chvíli sjížděl, protože jsem se do jeho asijsky naivní filmové řeči a stylu zamiloval až po uši. A dlouho mi ještě trvalo, než jsem opravdu uvěřil, že všechny ty parádní kousky, které Jackie ve svých filmech předvádí, nejsou žádné triky (nepočítáme-li jako trik třeba mírné zrychlení). Od té doby Jackieho filmy žeru a všemi namyšlenými intelektuály (zpravidla rádoby intelektuály), kteří jimi tak rádi ostentativně pohrdají, bezmezně pohrdám. ()

Fingon

Zábavná a rychle plynoucí jednohubka, jejíž stopáž bohatě vystačí nepříliš komplikovanému scénáři - film samotný trvá jen zhruba 78 minut a zbytek tvoří nepovedené záběry a následně titulky - kaskadéři si zase jednou užili, sanitka jela dvakrát a Jackie odehrál zbytek filmu se zlomenou haxnou. Já chci vznášedlooo! ()

Nix

Tenhle film mne dycky bavil. Tady je skvělá ukázka vtipu a akce, tak jak to Jackie umí. Ten příběh ale taky není žádná hrůza, dá se to. Dycky mne rozveselí to vznášedlo, to je prostě geniální a taky bych se s tím chtěl projet. Je to dobrá zábava. A je dost možný, že Jackieho filmy asi trochu nadhodnocuji, mám pro něj slabost a dycky mne bavil. ()

• Bitka ve skladišti se natáčela dvacet dní, protože Jackie Chan musel ostatní herce naučit hongkongský styl boje. (SG-1)
  • Herečka Françoise Yip si zase zlomila nohu při natáčení scény, kde jede na motorce přes zaparkovaná auta. Po ošetření v nemocnici naléhala, aby se mohla opět do natáčení zapojit. (SG-1)