Reklama

Reklama

Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

(více)

Recenze (232)

tombac 

všechny recenze uživatele

Sled zběsilých a nápaditých kung-fu bitek odstartuje záměna balíčku s žen-šenem za ukradenou nefritovou pečeť císaře. Krást kulturní dědictví Číny se nemá, zločinný britský velvyslanec a jeho poskoci dostanou od Fei-Honga (Jackie Chan) a jeho kamarádů řádně za vyučenou. Když je nejhůře, stačí Fei-Hongovi nalít do sebe litry čehokoliv s vysokým procentem alkoholu a zlosyni se do jednoho válí s nářekem na zemi. Scény s opilým boxem působí ze všech soubojů choreograficky nejzajímavěji. Samy souboje v DM2 mají grády a pobaví svou odlehčeností. Rozesmát dovedou i četné a velmi dobré humorné scénky. Pro fanoušky odlehčených martial arts bitek a Jackieho je DM2 absolutní povinnost. ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Ukázkově čistá syntéza soubojového akčního filmu a ztřeštěné situační komedie. Chanův největší trademark (choreografie soubojů) je zde dovedený do takřka naprosté dokonalosti (finální souboj v továrně je pověstnou třešničkou na dortu), navíc jsou zde ještě k vidění překvapivě vtipné a chytré gagy (Anita Mui jako Jackieho macecha opravdu neskutečně válí), roztomilý slovní humor (strychnin) a v rámci žánru i solidně zvládnutý dramatický oblouk (otec kárající Jackieho za pití). Příběh je klasickým soubojem dobra a zla, takže s nějakými nečekanými zvraty v ději nebo hlubší myšlenkou samozřejmě vůbec nepočítejte. Ovšem to asi od tohoto druhu filmů nikdo ani nečeká. Každopádně se však jedná o perfektní a zábavnou komediální kung-fu podívanou, která uteče jako voda a ani moc nestárne (což rozhodně neplatí o všech Chanových filmech). Pro mě lepší než jednička (protože řemeslně kvalitnější a mnohem výpravnější) a celkově určitě jedna ze špiček Jackieho filmografie. 90 % ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie Drunken mastera je trochu iný ako jeho predchodca, ale sadol mi podstatne lepšie. Je akčnejší, humor sa mi zdal účinnejší a je ho o čosi viac. Film nepôsobí tak zastarale ako jeho predchodca , je podstatne svižnejší a filmovejší. Celkovo vydarené pokračovanie s výbornými bojovými scénami, presne také aké od J. Chana očakávate. Nenáročný, skvelý oddychový film. 80%. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

V druhém dílu prvního společného projektu Jackieho Chan a Yuen Woo-pinga došlo ke střídání tradičního s moderním doslova přímo na place, když klasika hongkongského kung-fu filmu Leu Kar-leunga (např. filmy s Brucem Lee) nahradil na režijním postu v polovině filmu představitel hlavní role a režisér Jackie Chan. Ve filmu se tak střetávají tradičně pojaté kung-fu scény ze začátku s progresivní moderní choreografií v závěru filmu, dochází k radikálnímu zvýšení rychlosti rytmu filmy i změně humoru z klasického poněkud obhroublého hongkongského na typický pro Jackieho Chana (často velmi nebezpečný na realizaci, hodně vycházející z filmů Bustera Keatona a Harolda Lloyda). Film vypráví o mládí čínského lidového hrdiny Wong Fei-honga, který z rozmazleného spratka (ovládajícího styl opilého mistra: čím víc je opilý, tím lépe bojuje - v závěru filmu do sebe lije petrolej) vyroste ve skutečného mistra. ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

Chabě poslepovaný, prostý děj a příliš intenzivní výkyvy mezi komedií a vážnými dramatickými situacemi zbytečně brzdí výbornou, nápaditou choreografii bojového umění, která mohla být raději dána k dispozici lepšímu námětu. Chanovi to skvěle jde, do každé scény jde po hlavě (ostatně jak bylo jeho dobrým zvykem) a opilecký box je natolik zábavný element, že nebyl důvod nevyrukovat s promyšlenějším konceptem s jasně zvolenou prioritou, jestli akční komedie nebo drama. 60% ()

Galerie (58)

Zajímavosti (9)

  • Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala téměř čtyři měsíce natáčení. Jackie Chan (Wong Fei-hung) prohlásil, že za jeden natáčecí den obvykle vzniknou tři sekundy použitelných záběrů. (Raztubyl)
  • Režisér Chia-Liang Liu (Fu Wen-Chi) a Jackie Chan (Wong Fei-hung) se během natáčení neshodli na bojovém stylu, který měl být ve filmu použit. Režisér chtěl realističtější styl "Huen-Gar", zatímco Chan měl pocit, že fanoušci budou chtít více "opilého stylu". Chia-Liang Liu nakonec z projektu odstoupil a závěrečnou bojovou scénu režíroval sám Chan. (Raztubyl)

Reklama

Reklama