Velký George Foreman

• USA Big George Foreman (více)

Příběh George Foremana a jeho pozoruhodného návratu k profesionálnímu sportu vycházející ze skutečných událostí... Foreman dělá vše pro to, aby se stal olympijským vítězem v těžké váze. Tragédie ho však donutí opustit profesionální sport a stát se duchovním. Zatímco jeho komunita čelí problémům, Foreman se vrací do ringu a zapisuje se do historie. (HBO Max)

Juto

Tento film je informatívny životopisný film, ktorý vás prevedie životom Georgea Foremana, ktorého často zatieňuje Muhammed Ali. Film si vyžaduje čas, aby previedol divákov hlavnými etapami jeho života a podľa mojich vedomostí je celkom historicky presný. Čo sa týka hodnoty zábavy, nedosahuje rovnaký úder ako fiktívne filmy o Creedovi alebo Rockym. Bojovým scénam chýba záblesk a lepšiu réžiu, ale film nie je ani tak o Foremanovej boxerskej kariére, ako skôr o ceste človeka životom. Jeho úspechy v ringu sú nepochybne pôsobivé, ale príbeh o tom, ako sa tam dostal, je možno zaujímavejší. Chýba mu tiež nejaký lesk a pôvab iných filmov o boxe, čo by mohlo viesť k tomu, že niektorí diváci ho budú vnímať menej priaznivo. 7/10 ()

M.i.k.e

Foreman je legenda. Z velmi chudých poměrů se propracoval až k titulu šampióna v těžké váze (o který ho záhy připravil Muhammad Ali v souboji, který nejspíš znají i ti, kteří bou nefandí), stal se kazatelem, pomáhal a po čtyřicítce se dokázal vrátit do ringu a v pětačtyřiceti dokázal vybojovat další titul. Přesně taková legenda Foreman byl a stále ještě je a minimálně za mě by si ve filmové podobě zasloužil víc než jen obyčejný a místy dost nezáživní druholigový životopis, který sice proběhne to nejdůležitější, ale udělá to tak povrchně až to jedoho zamrzí. V rámci žánru sportovních životopisů je sice spousta horších, nicméně i dost lepších a tohle je bohužel pouze lehce nad průměrem...60% ()

Arsenal83

Veľký príbeh v neveľkom zobrazení, ale určite v dôstojnom. Mohlo byť toho viac, no aspoň čiastočná spokojnosť tu je. Film o boji a viere, ktorému by prináležal pôvodne plánovaný názov filmu "Heart of Lion". Je však veľmi znepokojivé, že tentokrát woke aktivisti zaspali a ani na chvíľu sa neprebudili. Pretože Foremana hrá šokujúce černošský herec... Nie je to dnes už rasistické? ()

BarryLyndon

V USA jsou nesmírně populární filmy o boxu a filmy o víře. Tady to spojili do jednoho. Foreman má natolik fascinující život a kariéru, že působí až kýčovitě a vymyšlene. Bohužel se to tvůrcům nepodařilo úplně prodat a nějak umělecky zakrýt evidentně televizní budget, protože to vypadá opravdu levně, včetně hlavního herce, který se na dobráckého obra moc nehodí... Jestli se někdo díval na Tysona od Hulu, tak je to přesně ta úroveň, bohužel. Foreman si zasloužil film s péčí třetího Creeda a já věřím, že by to tvůrcům i divákům vrátil. Tohle bylo jako nízkorozpočtově zadaptovana Wikipedie s obligátně excelentním Whitakerem ve vedlejší roli. 5/10 ()

Aljak

Filmy o boxe a iných bojových športoch nejako obzvlášť nemusím, ale životný príbeh Georga Foremana bol predsa len na toľko zaujímavý, že som sa na to pozrel rád, a dokonca sa mi to celkovo pozdávalo. Big George vzišiel z ľudu a nikdy nemal žiadne veľké ambície stať sa športovcom, takže skôr si box našiel jeho. Kariéru mal rozhodne pestrú, úspešnú a s nečakaným vývojom, keď to v jednej chvíli vzdal a začal sa venovať kazateľstvu. Zaujímavý chlapík, ktorý sa v ringu stretol s najväčšími esami vtedajšej doby, vrátane Muhammada Aliho, ktorý v tomto filme pôsobil dosť čudným dojmom (bohvie, či bol taký alibistický blbeček aj v reále). Každopádne, film ma bavil, malo to kvalitný spád, aj herecké obsadenie, akurát dialógy by som čakal lepšie (hoci tie pri väčšine športových filmov hrajú skôr len druhé husle). 4* ()

• George Foreman (Khris Davis) sa oženil štyrikrát, ale vo filme je zahrnuté iba jeho prvé a štvrté (a súčasné) manželstvo. Z nejakého dôvodu sa vo filme zmenilo meno jeho prvej manželky z „Adrienne“ na „Paula“. (Arsenal83)
  • Režisér George Tillman Jr. nechcel použiť tučný oblek alebo vizuálne efekty, aby znázornil premenu, ktorou Foreman prešiel od najlepších rokov až po odchod z dôchodku, aby sa po štyridsiatke vrátil k boxu. Natáčanie bolo preto rozdelené do dvoch blokov. Najprv sa na natáčali scény, v ktorých je Foreman v najlepších rokoch a až potom sa riešili scény, keď mal štyridsiatku. Štáb mal medzitým šesť týždňov voľna, aby sa Khris Davis mohol pripraviť na druhú časť natáčania. Počas nich musel dodržiavať prísne pokyny k tomu, koľko kalórií má denne skonzumovať, herec však išiel ešte nad rámec odporúčaní a skonzumoval 7 000 kalórií denne, aby nabral potrebnú váhu. Za šesť týždňov sa tak dostal z váhy 102 kg na 128 kg. (Arsenal83)