Advokát John Clark žije spokojeně se svou manželkou Beverly a dvěma dětmi. Přichází však krize středního věku a Johnovi začne vadit jeho životní rutina, chce víc. Během svých cest metrem domů si několikrát povšimne Taneční školy slečny Mitzi, v jejímž okně stojí neznámá dívka. Touží ji poznat, a proto se ke slečně Mitzi zapíše do kurzu tance. Ve škole, která se tak tak drží nad vodou, dělá dívka z okna Paulina druhou lektorku. Tanečnice Bobbie, která touží zúčastnit se chicagské soutěže, Johnovi prozradí, že talentovaná Paulina se dostala až do finále světové taneční soutěže, ale hned nato se s přítelem a partnerem rozešli. John si všimne, že v kurzu tančí v převlečení i jeho kolega z práce Link Peterson. Ten se mu svěří, že sní o veřejném tanečním vystoupení. Jednou se John osmělí a pozve Paulinu na večeři. Paulina mu odpoví, že se zásadně se žáky školy nestýká. Dodá, že jestli má zájem jen o ni, ať do kurzu nechodí. John si uvědomí, že chce skutečně tancovat. Mitzi ho přemluví, aby s Bobbií vytvořili pár pro chicagskou soutěž... Beverly zatím nechápe, proč chodí její manžel tak pozdě domů. Když se jí kolegyně svěří s nevěrou svého manžela, začne Johna podezřívat a najme si detektiva Devinea. Ten zjistí, že se John učí tancovat, a sdělí to Beverly. Beverly se dotkne, že jí o tom John neřekl, a začne se doma tajně učit tančit. Devineovi řekne, že už jeho služby nepotřebuje. Ve škole zatím všichni trénují na soutěž. Johnovi nejdou latinské tance, a tak požádá Linka, aby je s Bobbií nacvičil, John zůstane u klasických. Paulina se Johnovi omluví, že nepřijala jeho pozvání. Svěří se mu, že žije jen pro tanec. Vezme Johna večer do školy a pomáhá mu vypilovat soutěžní tanec. Detektiv Devine, který se příjde na soutěž podívat, pozve také Beverly a Johnovu dceru Jennu. Link s Bobbií v latinských tancích postoupí do finále. Johnovi se klasika s Bobbií také daří – až do chvíle, kdy John zaslechne povzbuzování Jenny. Přestane se soustředit a Bobbie nešťastně upadne... John běží za Beverly, ale ta mu vyčte, že jí nic neřekl. John do taneční školy přestane chodit. Od Linka se pak dozví, že Paulina odjíždí do Anglie a zve ho na večírek na rozloučenou... (TV Prima)

Likan7

Coca Cola je oproti Smím prosit? neslazenou minerální vodou. Tolik cukru by jeden pohledal. Ten patos zachraňují naštěstí herci, kteří jsou prostě fajn. Gere byl tady ve svých nejlepších letech a nedokážu si představit ženskou, která by mu tehdy odolala. J-Lo je teď silně nesympatická, tehdy ale byla nádherná, než tak zaoblená a role smutný nezajímavý holky je její herecký strop. Potěší ale ostatní. Sarandon, Tucci je parádní, ti dva oslové, co s se učí s Richardem sympaticky nemotorní a i když Vám posledních 20 minut připadá šíleně kýčovitých, přežijete to jen s pár šrámy. Jen nebudete chtít měsíc nic sladkýho. ()

dj_kure

Nechci házet do jednoho pytle ty, co se jim tento film líbil, ale podle mě je to film pro lidi 70 let a víc co neví roupama co dělat.... 40% ()

DadysGirl

Takový milý film o krizi středního věku, zoufalství, nenaplněných touhách v nenásilném balení s krásnou J.Lo a charismatickým Richardem Gerem... ()

sWONDER

Slabý, ale pozerateľný priemer, ktorý zachránil príjemný koniec. Byť to iný, klišoidný záver, hodnotenie by išlo dosť dole! Slušné obsadenie, kde vládnu hlavne výborné vedľajšie postavy (Tucci, Walter). Napočudovanie som sa zopár krát aj prijeme zasmial. ()

HarqAlAda

Dej sa príjemne pretancuje až do pozitívneho konca plného radosti. Veľmi pekný príbeh na ktorom sa mi páči, že ukazuje vášeň a lásku aj v iných podobách na aké sme často v romantických filmoch zvyknutí. S citlivým humorom a štipkou drámy tvorí dobre namiešaný koktejl. Stanley Tucci si síce zahral vedľajšiu rolu, no o to nezabudnuteľnejšiu. Viem kde brali inšpiráciu pre jeho moderátora v Hunger games ;) Určite sa oplatí vidieť v rámci žánru ako pohodový snímok na jedno alebo aj viac zhliadnutí. ()

brabbik

Na remake ''Shall we dance'' z roku 1996 ještě příjemná oddechovka. Jennifer s Richardem se snaží tahat film nahoru, ale nedostane ho tak vysoko, jak by bylo potřeba. Přes některé prázdnější scény je nutné přijmout zdrženlivost s lehkou houževnatostí. Chce to trochu více šťávy, když už to je o tanci. ()

rezzzy

Já vůbec nevím, proč tady ten film tak dostává na frak. Pro mě je to "devadesátková" vánoční oddechovka a myslím, že Christmas-feel kategorie je speciální skupina filmů, která splňuje přesně "jen" to, že se máte uvelebit v křesle s čajem (a cukrovím), usmát se a odpočinout. A třeba se i zasnít. :) I takové filmy jsou potřeba. Jsou něco jako krém na ruce v kosmetice, v kosmetické taštičce mám plno super udělátek, ale ten nenápadný hand cream taky potřebuju. Na mě spolu s Pretty Woman i Krásnou pokojskou a podobnými funguje perfektně. ()

Pavel_Pan

Sice nepřináší nic nového, ale proti původní verzi vůbec nepokulhává. Je to dokázáno výškou rozpočtu, a reklamou, kde se rostliné máslo přirovnává k pochoutce od kravičky. Žertuji, kvalitu tohoto filmu, který je geniálním receptem, jak bezmyšlenkovitě utratit 50 amerických miliónů, zachraňuje pouze ta předloha. ()

tereza.s

Já mám filmy o tanci poměrně ráda (pominu-li to, že jsou všechny o nějaké soutěži), ale všechny začínají být skoro stejné. Tento má však scénář o trošku jiný a to se mi na něm líbí. Sama nemám moc v lásce Jennifer Lopez jako herečku a stejně tak tady ve filmu mi nepřišla nijak úchvatná, ale ostatní byli opravdu skvělí. Film mě chvíli nudil a chvíli dojímal, ale já už jsem taková citlivá povaha. A co se týče techniky nic inovativního a stále se držícího středního proudu. ()

nmarca

Herecké kvality Richarda Gera odpovídají přezdívce, kterou mu soukromě dávám - Ciferník (t.j. není na něm nic než ten jeho ciferník), Jennifer Lopez je opravdu příšerná ochotnice, snad jen vedlejší role byly dobře obsazené a působily zábavně. Snesu jen málo romantických komedií, a tahle k nim rozhodně nepatří ... ()

pekas

Limonáda u které jsem asi nepochopil zápletku. Jde tam kvůli Lopez, vlastně s ní nic nemá, ale je náramně spokojenej. Já tomu nevěřím. Snad jen sympatické postavy z tanečních (vyjma ústřední dvojice) zachraňují koukatelnost tohoto kousku (Stanley Tucci a jeho zuby jsou naprosto parádním příkladem). ()

Mire

Tento film mi doniesla mamka z ktoviekam na dévedečku v lacnom papierovom prebale a keď som sa ho raz odhodlal pozrieť, musím povedať že nebolo to až tak zlé... napriek tomu že tento žáner absolútne nevyhľadávam, tancovanie nenávidím z celej duše, no dopozeral som to dokonca a nebál by som sa priznať že celkom so záujmom :) Proste film ľahučko nad priemerom na normálne nenútené pozeranie. Dal by som dva a pol hviezdičky, ale toľko sa nedá dať... prikloním sa ale k nižšej známke lebo nenávidím Jennifer Lopez a všetko spoločné so skupinou PUSSYCAT DOLLS :) ()

nakiniki

Když se koukám na nějaký film, čekám, že po shlédnutí titulkú na konci ve mně nastane nějaká vnitřní změna, něco, co mě přiměje k zamyšlení nad daným tématem. U Smím prosit? - nic. Mizerná neherečka v hlavní roli, absolutně nezajímavá dějová linii snad celou dobu ve stejné fázi... Nic, co by mně nadchlo. Mohu snad jenom dodat, že Richarda Gera a Susan Sarandon je pro takový film škoda... ()

donnovann

Jennifer Lopez mě příjemně překvapila svým hereckým nadáním a neuvěřitelným sex apelem. V celkovém dojmu na mě ale snímek působí velice průměrně a myslím si, že jedno shlédnutí stačilo. Celkové hodnocení 45% ()

Berty00

Taká ta klasická romantická hlúposť dejovo na chlp podobná všetkym ostatným pri ktorej len čakáte kedy to skončí....2* len za to že tam vôbec hraje Gere.. ()

unique

Moc hezký film, nebýt pasáží, kdy se netančilo, ale mluvilo. S lepším scénářem, více romantiky a sympatičtějšími herci by to byl určitě trhák! ()