Sylvia, britská špiónka, z ktorej sa neskôr stala detektívka, si už v živote nerobí ilúzie. Začína nový život v prekrásnom srdci Talianska. Veľmi rýchlo zisťuje, že problémy ju prenasledujú všade, kam sa pohne. (RTVS)

Hugho

Not great, not terrible, teda ak milujete polo-romantické kriminálky kde milá a empatická bývalá agentka všetko dovedie k šťastnému až dojemnému koncu. Krásny Taliansky vidiek skombinovaný s dialógmi na úrovni Pilcherovej. Dva diely mi stačili. ()

Danikaa

Pekné prostredie, pohodová nie veľmi dramatická miniséria. Sylvia vždy v niečom zapletená a v podaní Emílie Fox aj príťažlivá. Tretiu hviezdičku dávam hlavne za tretiu časť. ()

• Mini séria bola natočená počas troch mesiacov takmer celá v Taliansku, hlavne v obci Panicale (Umbria), s niektorými zábermi aj v Ríme a pri jazere Bracciano. (Arsenal83)
  • Keď Sylvia testuje svoju zbraň na talianskej lúke, odzrkadľuje sa slávna scéna vo filme Šakal (1973), v ktorom hrá otec Emilie Fox, Edward Fox, ako profesionálny zabijak. (Arsenal83)
  • „Volpe“ znamená po taliansky líška. (Arsenal83)