Počítačovému programátorovi Simonovi se doma objevují podivné balíčky. Každý den jeden. Všechny prázdné. Začíná si z bytu budovat pevnost a podezírat všechny sousedy: správce domu, starého vynálezce, osamělou sestřičku i neurvalce se psem. Jeho strach přerůstá v paranoiu, která mu znemožňuje věnovat se práci. A balíčky přicházejí a přicházejí. Jenže prázdné se jen zdají. Ve skutečnosti jsou plné viru 1.0. (oficiální text distributora)

honajz2

Takže z toho nakonec vylezla jakási kritika konzumní společnosti, která si atmosférou snaží hrát na Pí, ale úplně na to nemá. Navíc je to celé podané dost depresivně, včetně konce. Ona ta atmosféra není úplně špatná, jaksi zajímavé to celé je, ale není to prostě silné. On ten film působí poněkud táhle, ačkoli mě spíš bavil než nudil, ale je tam prostě znát, že to mohlo být silnější, důraznější a snad i kratší. Podobný problém mám i s Eraserhead - tam atmosféra je, ale není dostatečně silná. Virus 1.0 je vlastně stejný případ, i když není úplně špatný. A zase jsem někde po dlouhé době viděl Jeremyho Sista. 3* ()

cariada

Divní sci-fi s prvky hororu. Celý je to potemnělý a ponurý, ale taky hrozně chaotický a nepřehledný a vyznat se v tom na to ,abych měl návod. Ač mám podobný filmy celkem rád, tohle mě nezaujalo, působí to na mě až moc depresivně a chaoticky. ()

Mefistofelle

Tenhle film mě překvapil. Čekala jsem něco víc mainstreamového, akčnějšího, skrz naskrz profláklého. Dostalo se mi však snového, surrealistického, depresivního a skoro až steampunkově laděného snímku. Zvláštní kamera, barvy, chování postav, zkrátka všechno je to jak z jiného světa. Bylo by se mi to hodně zamlouvalo nebýt dlouhých prázdných částí a mého pocitu jakési nedotaženosti nápadu. Měla jsem z toho pocit, že nejdřív někdo vymyslel prostředí a postavy a až poté se snažil na to panoptikum naroubovat nějaký příběh. Vychází jim to tak napůl. A napadla mě teď taková věc - jaké by to asi bylo sledovat tenhle film po pořádným jointu nebo papíru LSD. Nevím proč mě to napadá, ale myslím si, že by to mohl být docela jiný zážitek. ()

moviefilm

Už si to veľmi nepamätám, ale viem, že ked som si to požičiaval z požičovne, tak ma zaujal skvelý plagát. A v úvode som to ešte sledoval, no druhú polovicu už nie, bola hrozne nudná. A trošku ma mrzí, že som si radšej nepožičal nejaký kvalitnejší film. Vírus 1.0 ma nenadchol, ani nesklamal...50% ()

lennyd

Simon je obyčejný programátor, pracující na části kódu pro jednu softwarovou společnost. Začíná se opožďovat s termíny, navíc se mu v bytě začínají objevovat záhadné prázdné balíčky. I když se snaží byt zabezpečit, balíčky se stále objevují, navíc se v celém domě začne dít něco divného. Každý ze sousedů se zdá mít jistou úchylku při nakupování (Simon sám neustále kupuje krabice mléka, ač mléko nesnáší). Navíc začínají umírat lidé, přijde Simon včas na to co se děje? ... Aáá co se komu udělal, opět jeden z filmů, který se strašně těžko hodnotí. Na jedné straně naprosto dokonalý námět (po skončení filmu vás nutí přemýšlet, co kdyby "to" bylo doopravdy, bude?), perfektně temná atmosféra, k čemuž napomáhá zvláštní způsob kamery - na straně druhé vcelku neznámí herci (tuším že Deborah Unger je z nich nejznámnější), herecké výkony pokulhávají. Ale i tak, ten námět, ten námět, perfekt... Bacha na viry :) ()

giovanni3

No nebylo to špatné, ale stále jsme věřil, že se dočkám něčeho navíc. Ono nápad, že umělý vir nutí lidi kupovat určitou značku výrobků a čím dál tím častěji je nutit tyto výrobky kupovat je sice zajímavý, ale zde mne to zpracování nějak moc nebavilo... Nebylo to zlé to postupné podléhání viru v kombinaci s poslíčkem (dobrý nebo zlý?) a pár ,,úlety,, jako barová párty, návštěva souseda do toho údržbář z domu... Jak říkám nebylo to zlé, ale čekal jsme víc 3z5 ač chápu ty co daly za 4 a vcelku i ty co za 2 není to snadné hodnocení... ()

NICOX

Hodně divná a tajemná podívaná, která mě ale moc nebrala. S očekáváním nějakého monstrózního finále, které by film vyneslo aspoň do průměru, jsem to nevypla. Jenže monstrózní finále nikde. Vlastně sem se nedočkala žádného finále a především žádných odpovědí, které by mi umožnily těch 92 minut pochopit. Tak co sem si z toho filmu jako měla odnést? 20 % ()

Balu...

Těžko se hodnotí to, u čehož máte tendenci se na konci zeptat "Co to mělo znamenat..?" Zpočátku originální žlutý kamerový filtr mě po půlhodině začal rušit, roztěkanost a schíza hlavního hrdiny následovně štvát. Fascinoval mě přenos antiviru v procesoru, k tomu ještě značně archaického data výroby (0.36:25) =) ()

Drc

Zajímavé, dívat se na to dalo, ale nemohu se zbavit dojmu, že výsledek mohl být mnohem lepší. Atmosféra je sice dobrá, ale má dost velké rezervy, příběh poněkud zmatený a podle mě i nelogický, včetně vyvrcholení, takže jsem se místy ztrácel. Celý film se odehrává na malém prostoru s omezeným počtem aktérů a opakujícími situacemi, které se sice postupně vyhrocují, ale pro tento typ filmů (za uvedených podmínek) není dostatečně poutavý. Moc mě toto dílko nevtáhlo a asi ne každý se na něj vydrží dívat. ()

Disease

Po vizuální stránce a atmosférou dokonalé. Castingově taktéž. Příběh sice poněkud jednoduchý, ale o absenci hlavy a paty se hovořit nedá. ()

bobstock

Podivnost v podivném paneláku plném podivných vyschýzovaných lidí z prázdných krabic. Krom zvláštní stylizace obrazu zapomenutelná věc.. 45% ()

BlackHood odpad!

Strašná nudná blbost bez příběhu. Má to děsný vizuál. Postavy jsou samí hnusní hovniválové a točí se to jen ve starých hnusných budovách. Hned po deseti minutách jsem to chtěl vypnout, nakonec jsem to vypl až v půlhodině. A to já nikdy nevypínám filmy. ()

gusman

V životě jsem nepochopil jenom dva filmy. Donnie Darko a tohle dílko. Hustá atmosféra jako přírodní čerstvé mléko, svět kostky smíchaný s matrixem a prostě naprosto originální styl filmu (produkce Rumunsko / Island hodně napovída:-). Absolutně jsem ten film nestihl a nejhorší je, že mám dojem, že pokud si to pustím podruhé, nic se nevysvětlí. I kvůli tomu hodnotím 4. hvězdičkami. ()

MickeyStuma

Psychedelické výjevy do morku kostí. Vizuální hnědý filtr podtrhuje atmosféru vnímaní jevů nepřirozených až lstivých. Paranoia útočí svojí zákeřností a prázdné balíčky jsou doručovány dál. V domě se dějí divné věci a sousedi budí strach. Podmanivá hudba doslova hypnotizuje a kdo ještě ani po třiceti minutách nemá tiky v obličeji, má vyhráno. Snímek je jednoduchý a přesto těžko uchopitelný. Nízko rozpočtový počin tvrdě útočí na divákovu mysl. Film jen pro vybraný okruh diváků. ()

darkreider

Zo začiatku veľmi hutné psycho, to ja rád. Ten coding rage so sluchátkami na ušiach dobre poznám. K záveru už to prestávalo byť zaujímavé a bol by som spokojnejší, keby miesto snaženia sa udržať psychadelické stavy až do konca, začali vysvetľovať, čo sa deje. Možno som staromódny, ale ja to rozuzlenie proste potrebujem. Preto dávam dole hviezdu. Prišli titulky a ja som stále nevedel, čo za neskutočné korporátne veci sa to tam deje. Nemám rád, keď si to tvorcovi uľahčia a nevymyslia záver, ktorý to zakončí vo veľkom štýle. Skladať WTF momenty je jednoduchšie, keď ich netreba vysvetliť. Keby to borci ukončili kulervoucím vysvetlením, dávam 5 ani nemrknem. Každopádne ako psycho to pôsobí solídne. ()

IdaHutt

Co mi to jenom připomnělo…? Aha, už vím! Zrůdný reklamní slogan jistého řetězce drogerií: „Zde nakupuji, zde jsem člověkem!“ – Přičemž cynický (či indolentní) pachatel sloganu použitím sedmého pádu správně zdůraznil dočasnost funkce „člověka“ redukovaného na zákazníka. Film Virus 1.0 je postaven na stejném principu redukce, který všichni zažíváme dennodenně na vlastní kůži, ať si to zhnuseně uvědomujeme, či (zatím?) nikoli. – A rovněž se neptáme, co to vlastně do nás cpou. A když se ptáme, taky se akorát hovno dozvíme. Ne, žádná pochmurná antiutopie, leč žhavá konzumní realita. ()