poster

Mapa lidského srdce

 • Austrálie

  Map of the Human Heart

Dobrodružný / Drama / Romantický / Válečný

Austrálie / Velká Británie / Kanada / Francie, 1992, 109 min

Režie:

Vincent Ward

Scénář:

Louis Nowra

Kamera:

Eduardo Serra

Hudba:

Gabriel Yared

Producenti:

Tim Bevan

Střih:

John Scott

Scénografie:

John Beard
(další profese)
 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1992 - nesúťažný výber(23.3.2013)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,806,881Tržby Celosvetovo $-(19.11.2009)

 • Tommassi3
  ***

  "Rozhodla ses.. Teď jsi bílá !!"(4.8.2015)

 • Pavlík
  ***

  22. 09. 2011 (302.); láska mezi Albertinou a Avikem asi opravdu neměla budoucnost, jak jsem zpozoroval pana Bergina, měl jsem tušení, že v něm je další nepřítel, jeho chování se mi nelíbilo(23.9.2011)

 • ještěžiju
  *****

  Velmi působivý příběh tak trochu Shakespearovského ražení v podobě Romea a Julie. Zde je ovšem překážka naplnění tohoto vztahu lehčí vzájemná averze dvou kultur, indiánské a inuitské (eskymácké). Ta je sice díky vzájemným sympatiím překonána.. no přání indiánského děvčete Albertine je narozdíl od eskymáka Avika začlenění se do společnosti "bílých" lidí... Vincent Ward v tomto ( podle mě jeho doposud nejsilnějším ) filmu dokázal s minimálními triky věrohodně vykreslit mimo jiné i stísněnou atmosféru bombardování Drážďan ... Vzkaz pro ty, kteří viděli tento film na Primě v českém dabingu a ne kdysi v originálním znění na ČT s titulky. Tento film dabingem opravdu hodně utrpěl a to nemluvím i o špatném překladu. :-( Proto vaše hodnocení jen na základě českého znění televize Prima není zaručeně objektivní. Mé hodnocení pěti hvězdiček je ovlivněno tím, jak mě v mládí tento film dokázal zasáhnout. Přesto si za ním stojím, protože film i po někalikátém shlédnutí stále dokáže silně zapůsobit a to u většiny filmů říct nemůžu.(20.4.2011)

 • - Při filmování neobvyklé scény, kdy se Avik s Albertine (herci Jason Scott Lee a Anne Parillaud) milují na vrchu horkovzdušného balónu, oba herci doslova trpěli - bylo velmi chladno a tak se oba třásli zimou po celém těle. (Lynette)

 • - Herec Jason Scott Lee, jenž ve filmu hrál eskymáka Avika, není ve skutečnosti eskymák, ale ze tří čtvrtin Číňan a z jedné čtvrtiny Hawajec. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace