Mapa lidského srdce

John Scott

Scénografie:

John Beard
  • d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1992 - nesúťažný výber(23.3.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,806,881Tržby Celosvetovo $-(19.11.2009)

"Rozhodla ses.. Teď jsi bílá !!"(4.8.2015)

22. 09. 2011 (302.); láska mezi Albertinou a Avikem asi opravdu neměla budoucnost, jak jsem zpozoroval pana Bergina, měl jsem tušení, že v něm je další nepřítel, jeho chování se mi nelíbilo(23.9.2011)

Velmi působivý příběh tak trochu Shakespearovského ražení v podobě Romea a Julie. Zde je ovšem překážka naplnění tohoto vztahu lehčí vzájemná averze dvou kultur, indiánské a inuitské (eskymácké). Ta je sice díky vzájemným sympatiím překonána.. no přání indiánského děvčete Albertine je narozdíl od eskymáka Avika začlenění se do společnosti "bílých" lidí... Vincent Ward v tomto ( podle mě jeho doposud nejsilnějším ) filmu dokázal s minimálními triky věrohodně vykreslit mimo jiné i stísněnou atmosféru bombardování Drážďan ... Vzkaz pro ty, kteří viděli tento film na Primě v českém dabingu a ne kdysi v originálním znění na ČT s titulky. Tento film dabingem opravdu hodně utrpěl a to nemluvím i o špatném překladu. :-( Proto vaše hodnocení jen na základě českého znění televize Prima není zaručeně objektivní. Mé hodnocení pěti hvězdiček je ovlivněno tím, jak mě v mládí tento film dokázal zasáhnout. Přesto si za ním stojím, protože film i po někalikátém shlédnutí stále dokáže silně zapůsobit a to u většiny filmů říct nemůžu.(20.4.2011)

• - Při filmování neobvyklé scény, kdy se Avik s Albertine (herci Jason Scott Lee a Anne Parillaud) milují na vrchu horkovzdušného balónu, oba herci doslova trpěli - bylo velmi chladno a tak se oba třásli zimou po celém těle. (Lynette)

• - Herec Jason Scott Lee, jenž ve filmu hrál eskymáka Avika, není ve skutečnosti eskymák, ale ze tří čtvrtin Číňan a z jedné čtvrtiny Hawajec. (Lynette)