Mapa lidského srdce

Gabriel Yared

Tim Bevan

John Scott
  • mat.ilda

Originální se automaticky nerovná dobré... Spíš než ve střetu odlišných kultur a potíží plynoucích z míšeného původu bych problém viděla v neobratném výcucu z prstu ve sledu neuvěřitelných náhod a v mentální úrovni Eskymáka Avika a indiánky Albertine, na kterou nemají výše uvedené překážky až tak osudový vliv - on byl jen vykořeněným romantickým snílkem a ona ošklivou vypočítavou potvorou, faktem ovšem zůstává, že by spolu tvořili ideální pár, se svými schopnostmi si zaskotačit na neobvyklých místech by mohli ukázat směr vyznavačům extrémního sexu... Odpudivá romantika, nulová chemie, nezajímavé ústřední duo = minimální zainteresovanost diváka.(27.7.2014)

"Rozhodla ses.. Teď jsi bílá !!"(4.8.2015)

• otík

Divné od začátku, mírně k přežití uprostřed a divné na konci. Prostě podivný film(18.8.2015)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1992 - nesúťažný výber(23.3.2013)

Aha, tak proto RAF s USAAF vypálilo Drážďany :-) Kráska Albertine v tom byla. Samozřejmě některé historické části filmu nelze brát vážně, nicměně jsem se s radostí nechal osudem eskymáka Avika a jeho Albertine dojmout. Film je krásně romantický a za setkání obou zamilovaných na protileteckém balónu dávám o hvězdičku navíc. Škoda, že film běžel jen jednou v TV.(23.1.2011)