Reklama

Reklama

Rebelové neonového boha

(festivalový název)
  • Tchaj-wan Qing shao nian nuo zha (více)
Trailer

Obsahy(1)

Revoluční film, který natrvalo změnil charakter Tchajwanské kinematografie, vypráví příběh několika mladých lidí, kteří svůj život dělí mezi návštěvy počítačových heren, barů, jednorázové nebo nefunkční vztahy a neschopnost komunikovat se svými rodiči. To vše v dlouhých, tekutých záběrech, jejichž cílem je dostat na plátno co nejreálněji současný svět. Svět, kde staré už žije jen v příbězích a pomalu se vytrácí spolu s generací našich rodičů. Svět, který se žene dopředu, a přitom podivně přešlapuje na místě. (Filmasia 2006) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

JimiH 

všechny recenze uživatele

Pocitová záležitost, která donutí sympatizovat s outsidery, kteří se snaží unikat před všedními starostmi do světa arkádových videoher, disco barů a jízdou na motorce. Rodiče, kteří věří, že jejich syn je reinkarnovaný neonový bůh a tudíž je proklet, jen přispívají k pocitu, že také oni propadli pocitu, že mohou utíkat před vlastními chybami. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Po slabém Kolik je tam hodin? jsem se začal bát, aby mě Tsai nezklamal. No, bál jsem se zbytečně, nezklamal. Rebelové neonového boha vyprávějí příběh o čtyřech mladých, co se snaží zjistit, co vůbec chtějí od svého života. Celé to plyne pomalu, dialogů tu není bůhvíkolik, ale přesto ten film má takovou zvláštní pochmurnou (ale ne depresivní) atmosféru. Nemůžu říct, že by tu nebyly nudné chvíle, ty tady jsou, ale je jich málo. Jinak mě ten film bavil, nenudil a vzhledem k tomu, že na to koukám teďka v noci, tak jsem u toho ani neusínal, což je pro mě u pomalých filmů jedno ze znamení, že za něco stojí. A Rebelové neonového boha za to stojí, tedy pokud vám nevadí málo dialogů a emoce vyjadřované beze slov obrazem. I filmařsky je to dost slušné, od kamery po herce. 4* ()

Reklama

IvoB 

všechny recenze uživatele

Snímek se sociální tématikou problematické mladé generace. Podán v příjemně temné, neo-noirové atmosféře nočního velkoměsta. Zápletky i postavy jsou uvěřitelné, bohužel se mi film zdál až moc pozvolný a bez cíle. V tomto případě se jedná o snímek docela zaměnitelný. Nelze mu ale upřít jasné poselství a styl (včetně hudby), které výsledné dojmy drží spíše v té lepší kategorii 4* - slušný nadprůměr. ()

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

Řeka, Kruhy pod očima, Rizi ... to jsou filmy režiséra, které jsem viděl (na Ai Qing se teprve chystám) a přesto, že většinou byly tyto snímky diváky odsouzeny, mě se líbily nejen proto, že jsou zcela jiné. Tak tomu bylo i u tohoto téměř revolučního projektu, který se natrvalo vepsal do dějin taiwanského filmu a kdy jsem gay tématiku vnímal zčásti jen proto, že jednu z postav hraje herec Lee, jinak je téměř nepostřehnutelná. Osobité, originální a dá se na to dívat i po tolika letech ... 8888 ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Ming-Liang Tsai vytvoril veľmi pomalý, ale na myšlienky a pocity bohatý film. Štvorica mladých ľudí vysporiadavajúcich sa so životným obdobím kedy už nie sú braný ako deti, ale svojimi skutkami sú rovnako vzdialený svetu dospelých. Emócie sú sprostredkované divákovi cez obrazy a ticho. Dialóg posúva dej len minimálne. Veľké plus je taká silná snaha o bezprostrednosť, že som nedokázal odtrhnúť od filmu oči. Nejedná sa totiž o nudný film aj napriek pomalému tempu a značnému odramatizovaniu deja. Nič dôležité sa vo filme nestane. Každý hrdina je nositeľom svojich rozhodnutí a tie prinášajú aj klady aj zápory. Nikdy ale žiadnu z nich nedokážu naplniť. Príbeh je plný samoty, túžby, lásky, priateľstva, strachu a zmien. Tie zohrávajú v živote protagonistov dôležité miesto a každá z nich sa s nimi snaží vysporiadať po svojom. Pre mňa bezchybný film. Ming-liang Tsai je citlivý režisér a pôsobivý rozprávač. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Tchaj-pej, metropole Taiwanu. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama