Zlaté dítě

V Tibetu přepadnou maskovaní muži klášter a unesou z něho Zlaté dítě. Newyorský detektiv, specialista na hledání dětí Chandler Jarrel je osloven mladou Tibeťankou Kee Nangovou, aby se ujal případu Zlatého dítěte. To má podle čtyři sta let staré legendy zachránit svět před zlem. Kee přesvědčuje Chandlera, že právě on je tím vyvoleným, který se dokáže postavit zlu. A navíc prý tím, že právě pátrá po zmizelé šestnáctileté Sheryl, už udělal v případu první krok mezi oběma případy je určitá souvislost. Chandler nevěří na mystické síly, ale nakonec se nechá přemluvit. Postupně naráží na další a další důkazy o existenci těchto sil. Pokud chce Zlo, reperezentované démonem Sardem Nunspem, porazit, musí se vydat do dalekého Tibetu. Jen tam může získat dýku bohyně Adžanti, jedinou zbraň s jejíž pomocí lze proti Zlu bojovat. Kee mu stojí věrně po boku dokonce i ve chvílích, kdy jí to Chandler zakazuje. Podaří se jim Zlo parazit? (oficiální text distributora)

honzic

Rozhodně dobrý dobrodružný film, který však neviniká bohužel Murphyho hereckými výkony jako Policajtská série, ale pořád dobře koukatené. Hodnocení: 55 % ()

Nonna

Je zajímavé, že jsou filmy "z dětství", které mi zůstaly a naopak ty, které už teď nějak nechápu. Zlaté dítě je, bohužel, ten druhý případ. Jako holčička jsem z tohoto filmu šla kdysi z kina naprosto nadšená. Teď jsem si ho stejně nadšeně pustila s dcerou a zdaleka už jsem se tak nebavila. Asi nejvíc mi vadí žánrová nečistota. Je to fantazy? Detektivka? Akční? Všechno beru. Ovšem při nejlepší vůli nedovedu přijmout komedii. Vtipkování nad zbytečnou smrtí prodané šestnáctileté holky, jejíž krev byla použita, a o které není v závěrečném happy endu ani zmínka, brutálně pobití hodní mnichové v úvodní scéně, nebo tyčí zavražděný čínský překupník...... já těm Eddieho vtipům u toho nějak nerozumím, protože až jako parodie se to taky netváří. Takže celkový dojem mě dospělé - rozpaky. ()

Dexter666

Vcelku zábavný počin, ktorý sa pohybuje na správnej strane žánrového spektra. Najviac mi utkveli hlášky z nemeckého dabbingu typu "Hi Vogel". Je to taká stará milá oddychovka, ktorú si pozriem, keď sa sem tam objaví na televíznych obrazovkách. ()

Moraldo

Je to praštěný, ale když jsem to viděl v kině, které dnes v našem městě vystřídalo casino, tak se mi to tenkrát docela líbilo. V rámci svého žánru jde o lepší průměr i dneska. ()

Nobunaga

Dnes už poněkud zastaralé, ale ve své době typické, mysteriozní sci-fi Béčko, jako byly Velké nesnáze v Malé Číně, Legenda o zlaté perle apod. Se stejně typickým synthesizer soundtrackem a stejně béčkovou zápletkou a odpovídajícími hereckými výkony, s nezbytnými kung-fu scénami. Prostě- filmová klasika, na které jsme v 80. letech ujížděli všichni a kdo tvrdí že ne, ujíždí na ní dodnes ;-) ()

Holly_Molly

U tohohle vždycky uchcávam smíchy a to ze dvou důvodů...Buď když se na scéně bojuje, protože choreografie a efekty jsou fakt síla i na Céčkovou produkci :D a pak je ta druhá část a to ta, když spolu jsou na plátně Eddie Murphy a Victor Wong, protože tihle dva šašci tu spolu fakt válej.....joooo kde je ti dneska konec Eddie...:( ()

Baroque

môj obľúbený film z detstva. typický eddie murphy, ktorý často hrá policajta, pričom jeho spôsoby sú všakovaké, len nie prozákonné, geniálny charles dance (ako vždy), pôvabná charlotte lewis (waw!!!), sympatický victor wong, dobrý príbeh, slabé efekty, skrátka osemdesiate roky ako vyšité. to boli filmy ešte o niečom. ()

Nick321

Myslím, že jediným opěrným pilířem, který ten film drží je Eddie Murphy a jeho briliantní humor. Zbytek je ptákovina. ()

CML1975

Zlaté dítě jsem viděl jako 11tiletý kluk v kině s geniálním dabingem Oldřicha Kaisera a dodnes tento film zůstal jedním z mých oblíbených. Jenže přišlo plánované předání moci v roce 1989 a to zasáhlo i český dabing. Namísto Kaisera nám servírují Zdeňka Mahdala, který na to nemá ani omylem. Vím, že tento film není bůhví jakým veledílem, ale hlas Oldřicha Kaisera byl svěží a velmi vtipný, kdežto Mahdal působí jako leklá ryba, která si odbyla svou práci a dostala honorář. Stejné je to i s dalšími filmy s Eddiem Murphym, kde byl nadabován Oldřichem Kaiserem (Policajt z Beverly Hills I-III, Cesta do Ameriky). Příběh není nijak závratný, ale několik dobrých momentů se tam najde a hlavní záporák Charles Dance je pro tuto roli zvolený dobře. Dal bych plný počet, ale sráží to Zdeněk Mahdal jako dabér. Filmové studio Barrandov-Dabing přeci musí mít někde uloženou zvukovou stopu se skvělým Oldřichem Kaiserem. Je to jako by Louise de Funese kompletně předaboval třeba Petr Rychlý. ()

jericho001

Není to zase až tak špatný,ale Beverly Hills Cop to není.Sem-tam se tu najdou vady na kráse,Eddie prakticky celou dobu nezavře hubu(i když někdy má slušnou hlášku) a masky stojí za prd.Zase na druhou stranu na tu mladou tibeťanku se hezky koukalo a scéna v bludišti když jde Eddie se sklinkou vody je taky dobrá.Takže nakonec takový průměr. ()

pan Spock

Pamatuju se, že jsem na tom byl jako malej v kině. A líbilo se mi to. Teď s odstupem času musím konstatovat, že je to jednoduchá pitominka s kdysi slavným komikem. A s geniálníma trikama :) Ale to neznamená, že bych se i po letech docela slušně nebavil. A myslím zcela upřímě, když tvrdím, že bych příliš mnoho lepších komedií ve filmografii Eddieho Murphyho nenašel. Můj oblíbenec to prostě není. ()