Božské děti

• Írán Bacheha-Ye aseman (více)

Rodina malé Zahry a Aliho je tak chudá, že děti mají každý po jednom páru bot. Zahřiny střevíce byly už tak sešlapané, že musely k ševci. Ali sestřiny botky sice vyzvedne, jenže cestou je nešťastnou náhodou ztratí. Uvědomit si dosah takové ztráty pro dvě chudé íránské děti je pro nás, zhýčkané Středoevropany, velmi těžké. Do školy musí oba v něčem chodit a ve škole dokonce sportovat. Otec peníze na nové nemá a maminka je nemocná. Přiznat se ke ztrátě rodičům by nikam nevedlo. Co si počnou? Spásný nápad dělit se o Aliho kecky se sice zdá jako momentální řešení, ale jen na chvíli. A Ali to ví. Musí se o svou sestru postarat. Ale jak? (oficiální text distributora)

avonetka

Kdysi jsem shlédla tento film úplnou náhodou přepnutím z jednoho programu na druhý a nemohla jsem se od něj odtrhnout! Určitě zajímavý film, s jednoduchou zápletkou, ale o to víc se skláním před režisérem a před hereckými výkony obou dětí. Možná snad ani nehrály, nevím, jak to režisér dokázal, ale ten pláč, smutek v očích, vzlyky, nebo naopak jiskřičky štěstí, byly opravdové…….krásný, laskavý a dojímavý příběh, z (alespoň pro mě) neobvyklého íránského prostředí. ()

muti

z iranu prisiel zaujimavy kusok, ktory sa nehanbi zobrazit najchudovnejsich ludi v blizkosti Teheranu. deti su to fakt bozske, z Bahare bude raz hviezda :) film sa snazil byt realisticky, az na trasu behu, ktora mi pripominala runway z F&F6. koniec bol sice taky zostrihnuty, ale aj tak si ma film dostal. ()

solisoli

Kto by to bol povedal, že Irán sa postará o takéto kinematografické predstavenie. Skvelý námet, slušne vypracovaný scenár, výborná hudba, výprava, kamera a deti tromfli mnohých z Hollywoodskej komerčnej konkurencie. Dej s nezištnou jednoduchosťou mal logiku, výborný spád a ponúkol nezabudnuteľný zážitok. ()

SonyLucy

Tomuto režisérovi snad člověk nemůže dát nic jiného než 5*. O chloupek lepší film než Barva ráje. Dojímá mě, když si děti mění boty. ()

kerb303

Citlivý snímek zachycující příběh malého íránského chlapce z chudé rodiny. Film rychle uteče, ale pocit z něho zůstává. Výborné herecké výkony malého Aliho, jeho sestry ale i dalších. Po dobu 90 minut není nic důležitějšího než sehnat klukovi botičky - natolik vás film vtáhne do děje. ()

Desmi

"..Uvědomit si dosah takové ztráty pro dvě chudé íránské děti je pro nás, zhýčkané Středoevropany, velmi těžké.." Nemohu než souhasit.. Takové strasti kvůli jednomu páru bot.. Když Ali zjistí, že v celostátním závodu může všechny problémy vyřešit ziskem třetího místa, nejde než mu přát, aby doběhl právě třetí.. byl jsem upřímně zklamaný a smutný, když Ali vyhrál celý závod.. i on byl, a jak ! Divné, ale silné a jiné.. =)) ()

v.indruchova

Pěkný příběh o botách. Co mohou znamenat boty pro člověka. V dnešní době pro mnohé boty moc neznamenají, našem světě, ne jejich. ()

Santiago.

Dojemný příběh ztracených bot, který mě opět donutil zamyslet se nad všemi pro mě "samozřejmými" věcmi. Díky za takové filmy! Celou dobu jsem měl strašnou chuť jít koupit nějaké boty a poslat jim je... Sakra, teď vidím kolik vlastním zbytečností... a zlobím se sám na sebe, jak jsem lhostejný... ()

RomanT

Soucit a prostředí na hony vzdálené tomu našemu udělá svoje. Ale u mě byla na druhé misce vah jednotvárnost, schématičnost a konec (nepřesvědčivý závod a rybičky). ()

unclejack

Kto by to bol povedal - v zbesilej honbe za čo najlepším námetom sú producenti schponí vyplajznúť neskutočné peniaze, na druhej strane sveta, v Iráne, tvorí zápletku prostý život miestnych obyvateľov a jedny stratené topánky. A šikovná režisérka premenila tento východiskový náčrt na neskutočne úprimnú detskú drámu. Nejde len o vykreslenie života v Iráne - bezpochyby nesmierne ťažký - ale najmä o nadnesený detský pohľad, či už v osobe vážnejšieho Aliho alebo hravej Zahry. Madžidiová nemá dôvod tlačiť na pilu, umne vedie svojich hrdinov z jednej situácie do druhej a neustále otvára príbehu nové dvierka - výsledok skutočne stojí za to. Skvelé detské výkony, pôsobivé spracovanie a neuveriteľný zážitok zo záveru. ()

kolodej1

vlastně velmi prostý a jednoduchý příběh, který dost působí na city, ale přitom není vlezlý. To je důvod, proč se mi na to dobře koukalo. A moc jsem držel tomu smutnému chlapci palce, aby mu ten závod vyšel. Moc pekne a doporucuju i tem, co maji proti tvorbe z tohoto regionu predsudky ()

Foogas

Jednoduchá zápletka, avšak neuvěřitelně hřejivej film. Tvoje starosti jsou malicherné oproti životu obyčejných lidí v Íránu. Chytání boty v kanále, porouchané brzdy a běžecký závod, tři top scény. Výkony všech dětských herců jsou excelentní. Jo, bylo to fajn. ()

fafejt001

Tak v tomhle mají sourozenci před námi dost navrch , tedy . můžeme se od nich učit . Mohlo by to být v TV a na nettu - každý měsíc jako vysílání pro rozežrané děti v západním sektoru , i východním . Jednoduchý příběh citlivě vypráví o páru bot v jehož závěru se dozvíme , že vyhrát pohár vlastně není žádná sláva . Počítá se hlavně třetí místo . Je ve filmu vidět i fanatismus k vládci oné země , což je v mnoha zemích také . Jako příběh dětí je vskutku perfekto . Musím dát pět , i kdybych nechtěl . ()

buchannon

Původně jsem napsal následující: Sonda do íránské chudoby, i když jen necelých 10% íráňanů žije za 5,5 dolarů na den. Ale že by byl tento film zas tak úžasný, se říct nedá, na 5 bych ho neviděl. Nechápu, co na něm všichni vidíte. Zdá se, že je zde nějak přelesbeno a přegayováno. Užijte si ho hospodyňky v domácnosti u žehlícího prkna a spol... Ale v poslední třetině si mě film získal, takže musím napsat, že je to dobrý film. ()

matokanky

Krásny film! Je podstatné mať nový Iphone, brať ohľad na značkové oblečenie, tváriť sa moc hipstersky... treba vidieť, v jednoduchosti je krása a Irán je krásna zem :) ()