Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

Tomulka

Jo v Americe tamje možné všechno je to země netušených možností. Hlavní roli (nediskutujte o tom, že ne ) Karel Roden perfektně stvárnil vyšinutého psychouše, který to však má dobře spočítané. Akorát nechápu proč ve vedlejší roli najdeme takovou hvězdu jako Roberta De Nira, který opravdu v tomto filmu (snad poprvé) nepředvedl nic světoborného. ()

Climacterix

Snímek mne celkem zaujal, přestože to pro "východoevropské národy" není nejlepší vizitka - nevím, jaký si teď o nás průměrný amík udělá názor... Největším zklamáním však pro mne byly závěrečné titulky, Roden - ač jej příliš nemusím- si dle mého názoru zasloužil za tuto roli poněkud význačnější začlenění. Rozhodně alespoň hned za chudákem svatby se zde nedožijící hvězdou De Nirem (Bye bye Deer Hunter, ty časy již jsou dávno pryč). ()

Jevablo

Na tomto snímku mě nejvíc zaskočila skutečnost, že jeho hrdiny vůbec nejsou Ed Burns a Robert De Niro, jak bylo prezentováno americkými producenty, ale Roden a Taktarov v roli pošuků z Východu. Roden hraje jak z partesu, proto také v následujících letech šel z padoucha do padoucha. Ale filmu škodí roztříštěnost (De Niro je najednou mrtvej v půlce filmu) a ne úplně dokonalý, nedotažený scénář. Dost nešťastné je, že strana dobra se chová, jako by měla právě vycházku z Bohnic nebo podobného zařízení, takže padouši mohou nerušeně páchat své neobratné zločiny a stejně je nikdo nechytí. Středně dobrý film, ale podruhé se na něj nepodíváte. ()

wrzec

Hodnotím tento film velice shovívavě, hlavně díky Karlu Rodenovi, velice dobrý je i Oleg Taktarov a Kelsey Grammer. De Niro odvádí jeden ze svých průměrnějších výkonů a Burns je tak trochu křečovitý, filmu se ale nedá upřít snaha o pojetí trochu jiným způsobem. ()

pirate

Proč to sakra musel De Niro zabalit tak brzy? Jeho postavu jsem si oblíbil v první vteřině. A jeho jako herce mám rád taky odjakživa. No, alespoň se tam držel ještě ten Burns i když už film neměl takové grády. Myslím ohledně postav, jinak to nejlepší přišlo až potom, co z obrazovky zmizel De Niro. O filmu: Slušná kriminálka, prohánění zloduchů, dobří poldové, ale nepatří ještě do první třídy, přesto stačili. Na průměrné odpoledne, nebo večer. Nedoporučuji očekávat něco super, ale spíše čekejte to, co vždy čekáte od těch herců, kteří zde vystupují a k tomu takovou běžnější sem tam akční krimi. ()

Unrealik

Spíše slabší 4 hvězdičky, na kterých má navíc největší podíl Roden, nebýt jej, film by spadl do šedého průměru. ()

Bragi66

Přesto, že v tom hraje Robert De Niro a Karel Roden je to slátanina na jedno použití, a to s velkou mírou tolerance. Ta jakoby nadstavba o mediální prodejnosti tady nefunguje, je jen přiblblá. ()

skok01

Postava totálního psychopata, šíleného záporáka zahrána naprosto bravůrně, s grácií naším výtečným panem Hercem Karlem Rodenem. Skvělá podívaná. Doporučuji. ()

-ETIENNE-

Šokujúci - brutálny - šialený. Príbeh podobný ako v Takých normálnych zabijakoch alebo Domino (všemocná sila médií), spracovanie je ale úplne iné, chvíľu dobré, chvíľu zlé. ()