15 minut

15 Minutes

15 minút

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA / Německo, 2001, 116 min

Kterak náš slavný herec s výraznými rysy, Karel Roden v roli běsného, šíleného maníka, ukázkově přechcal jednu z největších světových hereckých hvězd, Bobbyho De Nira, coby snaživého detektiva. Ten hraje opět kvalitně, jako ostatně vždy, ale Roden tady opravdu poctivě válí. A to excelentně. Ani bych neřekla, že Robertovi zdatně sekunduje, pro mě jej zde i poměrně významně zastiňuje. Jinak příběh sám o sobě je ztvárněn spíše roztržitě s mírnými komediálními prvky, za doprovodu podobně laděné hudby. Má však spád, spoustu akce, působivého herectví a zábavných dialogů. "Přece mě nenecháš tady na stromě, přijde nějaká smažka a zakuchne mně", "Doufám, že nebudeme zdrhat, mám špatný kolena."(28.5.2010)

Jsem na Karla Rodena samozřejmě taky hrdý a tak... ale nejvíc mě zaujal Oleg Taktarov...jeho role je doslova chameleonská...(16.4.2003)

Thriller, který i přes svoje slabší momenty, spolehlivě do nadprůměru táhne trio De Niro, Burns a Karel Roden, pro kterého tahle role byla zlomová a rozhodně znamenala průlom v zámoří. Režisér John Herzfeld je televizní režisér, a tak moc nevymýšlel a jel na jistotu. A vychází mu to skvěle, protože umí načasovat okamžik, kdy přijít s něčím zajímavým. Určitě to není film bez chyb, ale vzhledem k tomu, že je zde i Roden, určitě stojí za vidění.(5.3.2009)

Ano, DeNirovy herecké výkony v této době stagnovaly, scénář není moc důvěryhodný, ale za to je originální a Karel Roden je prostě famózní. Jeho role psychopatického vraha by mohla být vysokou školou herectví pro každého herce.(13.4.2004)

Na tenhle film jsem se koukla vyloženě kvůli Karlu Rodenovi, jeho magor je opravdu dost povedený. Jinak nic nadprůměrného, celkem solidní krimi thriller.(6.5.2006)