15 minut

15 Minutes

15 minút

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA / Německo, 2001, 116 min

Ať si kdo chce co chce říká, já ten film mám rád, a to zhruba ze stejnejch důvodů jako Volný pád. Mám rád střet člověka s mediálním světem, reality s tím, v co se dá překroutit. Drobné WTF momenty ("pohřbívání má na Východě velký význam") kldně přejdu, když film zároveň nabízí tak pěkné scény jako Karla Rodena nevěřícně zírajícího na jakousi reality show, kde se otec omlouvá synovi, že spal s jeho manželkou. "You Americans are cowards. Without your money or rockets..."(3.10.2005)

Thriller, který i přes svoje slabší momenty, spolehlivě do nadprůměru táhne trio De Niro, Burns a Karel Roden, pro kterého tahle role byla zlomová a rozhodně znamenala průlom v zámoří. Režisér John Herzfeld je televizní režisér, a tak moc nevymýšlel a jel na jistotu. A vychází mu to skvěle, protože umí načasovat okamžik, kdy přijít s něčím zajímavým. Určitě to není film bez chyb, ale vzhledem k tomu, že je zde i Roden, určitě stojí za vidění.(5.3.2009)

• kleopatra

Amíkovi s od hambáče umaštěnou pusou by se z viděného mohlo zdát, že z Čech migrují do jeho země jen šlapky a vyšinutí zabijáci. Takhle to samozřejmě není, ale vysvětlujte to někomu, když Karel Roden je ve své roli tak přesvědčivý. Bohužel, je to to jediné, co je na této téměř parodii kvalitní. Přála bych mu lepší příležitosti. Zasloužil by si.(1.5.2006)

Já si dovolím tvrdit, že tenhle thriller neměl chybu. Scénář byl perfektní. Moc se mi líbila zápletka a konečné rozuzlení. Za další to je určitě herecký výkon hlavně Karla Rodena. Tohle je skutečně jeho nejlepší role co jsem od něj viděl. A ještě k tomu si zahrál Robertem De Nirem. Místy jsem se i zasmál, což je zase další plus. Za normálních okolností, bych dal za 4*, ale ještě jednou zdůrazním, že Karel Roden byl vynikající. A to dá o hvězdu víc.(16.4.2011)

Úplně obyčejné krimi s průměrným Robertem De Nirem, ve kterém však exceluje šíleně psychotický Emil Slovák v podání Karla Rodena.(6.4.2010)

• - Imigrační úředník na začátku filmu je skutečný úředník, ne herec. (don corleone)

• - Edward Burns je na plátně přesně 15 minut. (don corleone)

• - Irský malíř Graham Knuttel dostal za svůj obraz 50 tisíc liber, ve filmu ho pak zničili. (don corleone)