15 minut

15 Minutes

15 minút

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA / Německo, 2001, 116 min

Robert De Niro a Edward Burns ve filmu s Karlem Rodenem, ač filmové plakáty hlásily opak, Roden hraje hlavní roli a zmíněné hollywoodské celebrity se svými výkony vedle něj jen tiše blednou.(28.10.2003)

Soundtrack Anthony Marinelli a J. Peter Robinson: 1. Fame - God Lives Underwater [3:24] ,2. Porcelain - Moby [6:37] ,3. 3 Kilos - Prodigy [7:08] ,4. Gun - Gus Gus [6:10] ,5. Carmen Queasy - Maxim [4:00] ,6. La Guitaristic House Organisation - Rinocerose [4:21] ,7. Out Run - David Holmes [4:44] ,8. 52 Pickup - Ballistic Mystic [5:30] ,9. Ultra-Obscene - Breakbeat Era [5:03] ,10. Exedrene - Johann Langlie [2:06](10.6.2011)

Průměrný film s vynikajícím Karlem Rodenem v hlavní roli - ke spokojenosti už mi snad jen chybí, aby v nějakém filmu přehrál Luděk Sobota Al Pacina, tak jako Roden přehrál De Nira.(7.11.2002)

Komentář obsahuje spoilery: Velice rozporuplný film.. ve kterém jiném filmu uvidíte, že hlavní kladný hrdina v půlce zemře?? Žádný mě nenapadá. Ale herecké obsazení se povedlo, Roden více než zdatně sekunduje De Nirovi..(16.9.2007)

Nebýt Rodena, tak bych se na film nedíval. On je po pravdě to jediné, co je na filmu zajímavé. Českého herce v jednou filmu s De Nirem už asi nikdy neuvidíme. Rád bych se ale mýlil.(5.4.2004)

• - Imigrační úředník na začátku filmu je skutečný úředník, ne herec. (don corleone)

• - Edward Burns je na plátně přesně 15 minut. (don corleone)

• - Karel Roden jednou v rozhovoru uvedl, že jeho hereckým snem je zahrát si po boku Roberta De Nira. Tímto filmem se mu sen splnil a dokonce ve filmu hrál déle než jeho idol. (foxing)