15 minut

15 Minutes

15 minút

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA / Německo, 2001, 116 min

Pro Karla Rodena zásadní film jenž se díky němu vryl americkému divákovi do paměti svým bezprostředním chováním...takového psychopata jsem dlouho neviděl. Pak se nemůžu divit, že zabije i Roberta de Nira, který hraje superpoldu, kterého mají všichni rádi. Pro mě jako Čecha je to film s mnoha nesrovnalostmi, ale budiž pro Rodena zlom, v USA film oblíbený tak proč to dál pitvat. Jinak bych filmu ještě vytknul délku která přesahuje bezmála dvě hodiny, ale zato akcí sršící a málokdy nudící i když dvě hodiny na akci jsou dvě hodiny... Jinak během této doby mě stihnul zaujmout ruský sympaťák Oleg, který hraje Rodenova parťáka (ano stále jsme bráni jako východ Evropy takže tu máme dvojku čech + rusák) a bylo mi ho nakonci docela líto i když dosáhnul toho co si vždy přál. --- Takže oni uhoří, ale přitom se milují? - No lidé mají jiné priority.(27.10.2006)

Grandiózní Karel Roden, který naprosto převálcoval i takový eso, jakým Robert De Niro bezesporu je, amíci jen zírali, co dokáže český človíček odněkud z malé zemičky uprostřed Evropy za přispění jednoho začínajícího, ale o to víc nadšeného režiséra Olega Taktarova zaznamenávajícího vše znalým okem přes hledáček kamery, až k vytvoření jeho jedinečného díla faktu. Dokonalá souhra těch dvou byla omračující i když měli každý jiný cíl, výsledek stál, za těch jejich 15 minut slávy.(20.7.2009)

• WANDRWALL

K.Roden je křečovitý, ale zahrál si po boku herce, co tak rád hraje, že je mu jedno v čem.(28.8.2010)

• AngelAngie

Nuda, nuda, nuda .. hm a ještě jednou nuda.(20.5.2008)

"Miluju Ameriku. Nikdo neodpovídá za to, co dělá." Bohužel je s tou satirou na média zacházeno dost nešikovně a tak musí všechno zachraňovat výborný Karel Roden (který často schválně přehrává, poněvadž to k jeho postavě prostě sedne).(15.9.2007)