Karada sagaši

Scénář:

Harumi Doki

Hudba:

Júgo Kanno

Středoškolačka a její přátelé jsou uvězněni v časové smyčce duchem a jedinou možností, jak se z ní dostat, je najít mrtvolu jeho předchozí oběti. (JasonCZ)

oveckaoa

6 děcek se probouzí ve škole kde jich nahání zdegenerovaná holka s medvídkem  ta jich zabíjí a oni se pak pořád probouzejí a den se opakuje. Pak zjistí , že musí hledat její tělo jinak nový den nezačne. Ze začátku je to hodně dobré a na konci tomu dojde úplně dech. Monstrum se pak změní z holky  v nevím co a jde to do háje na konci jde vidět , že to asi zjistili i tvůrci a rychle to utnuli. Plusové body za to, že je to pod 2 hodiny a hned se to rozjede , i když to má hluché místa tak nejsou nudné . 60 procent ()

Wancohoff

I ked podobny koncept tu uz nie raz bol, potesilo gore, kedze islo o ducharinu. No skoda ze sa to v polovici zmenilo na romanticku komediu.a uz nie a nie sa to vratit do tej polohy na zaciatku i ked sa to snazilo. Za jedno pozretie to urcite stoji... p.s. skoda ze prave takyto neanglicky hovoreny film nevie netflix nadabovat. ()

JASON_X

I násilné, bolestivé a notně krvavé umírání může být švanda a cool zábava, umírá-li se v dobré partě spolužáků ze střední a hlavně když víte, že se ráno zase probudíte naživu a bez následků. Typicky japonský popkulturní softhorror, kombinující prvky teenagerského romanťáku s legendami o pomstychtivých přízracích zavražděných holčiček s medvídkem v pacičkách, a nastolující závažné a zapeklité otázky typu: Podaří se všem těm sympatickým vystajlovaným hošanům a holčinám nalézt a poskládat k sobě kousky rozsekané mrtvoly, a tím přerušit onu příšernou kletbu každodenního návratu téhož? Věnuje mužný Takahiro zakřiknuté Asuko polibek? A vzpomene si na svou lásku k ní i poté, co ztratí paměť po zničení krvelačného monstra? Řeknu vám, že napětím jsem až do samého závěru skoro nedýchal. ()

Anet21

⚪Pre nášho diváka je fajn, že film sa viac-menej drží západného štýlu nakrúcania a očividne dosť cieli na západný trh, takže vynecháva klasické japonské prehrávanie, pitvorenie sa, divné melodické skoky reči každú sekundu a pod., čiže herectvo a výkony sú skôr civilnejšie a nie tak cez.⚪Prvá tretina dokonca ako-tak funguje aj ako horor, nájde sa pár scén s budovaním atmosféry, problémom však je jednak to, že skrz opakovanie a časovú slučku sa v istom momente stratí tempo aj záujem diváka a jednak to, že celý film je snaha o skĺbenie niekoľkých žánrov, predovšetkým hororu, teen drámy, komédie, romantickej drámy a ešte aj sociálneho presahu. Či to funguje? Slabo. Asi podobne, ako fungoval napr. americký Happy Death Day, ktorý pracoval s podobnými motívmi, a v závere tiež nebol poriadne ani jedno.⚪Dá sa pochopiť snaha o vytvorenie hravého hororového dielka pre mládež (na spôsob Scary storries to tell in the dark), ale škoda, že vo väčšine stopáže zostalo len pri snahe.⚪A neodpustím si jednu technickú" - Ak v poslednej tretine sa začnú spolužiaci reálne strácať a pri zjedení príšerou naozaj zomrú a z časovej slučky vypadnú, nebolo by celkom logické, ak by sa tesne pred tým, ako sa to stane danému osudu vyhli a zabili sa sami (zbraňou, skokom zvyšky...), Hrdinke sa to samej raz stane, ale ďalej sa s tým nepracuje, nikomu ani len nenapadne, aby sa niečo podobné zrealizovalo.⚪ ()

Astaroth12

Japonsko z každej témy vie urobiť strašnú haluz a tu to to rozhodne nebolo ináč. Časove smyčky mám rad a keď sa to spoji s ducharinou o to lepšie. Lenže u Japonska to nikdy nejde az tak jednoducho a musí to vždy niečím skomplikovať. Dúfal som, že aspoň postavy dnes nechajú tvorcovia na pokoji, no nebolo by to Japonsko, keby i v tomto filme sa nenašla jedna a aj tri, ktoré som chcel zachromaždit osobne. Je to celkom taká pohodovka, ktorá sa niekedy berie až príliš vážne a práve vtedy to viackrát vyznelo vtipne i keď to malo mat celkom iný smer. Najprv naše postavy od..b..ala Samara a potom sa zjavila škaredá Matrioška, aspoň tým behom a chôdzou mi tu matriošku pripomínala. Gore je tu obstojne a bodycount je tu vysoký i keď sa jedna stále o tie iste postavy, zomierajú rôzne a niektorých ako by zabíjala sama smrť s Final Destinationu. Film ma vobec nenudil a i keď je fakt, že väčšinou som už všetko videl inde, tak bol spracovaný takou sviežou formou. Určite to nebude ducharčina, ktorú si ešte niekedy pustím, ale ako pohodová jedno hubka zmysel mala. Silne 3*. ()

• Film je založen na webovém románu „Karada Sagashi“ od Welzarda (vydáváno od 1. prosince 2011 do 7. května 2014 prostřednictvím Everystar). (JasonCZ)
  • Natáčení začalo v září 2021 v japonském Kitakjúšú. (JasonCZ)