Teletubbies

• Velká Británie Teletubbies

Paxxx.cz odpad!

Nejvíce mě dostala kauza Tinky-Winky jak se řešil spor jestli je buzerant a kvůli tomu zakázali teletubbies vysílat třeba v Polsku... :-D ()

Z0oMb3E odpad!

hmm, keby som vo veku kedy prímam potravu zo zdroja, pre ktorý mám v súčastnosti úplne iné využitie (samozrejme nemyslim na mamu), možno sa uchýlim aj k maximálnemu hodnoteniu. ()

Terter odpad!

Opravdu zábavný odpad, který snad nemohl vymyslet nikdo příčetný. Tohle patří k těm počinům, před kterými by se divák nejradši zahrabal pět metrů pod zem, ale z nějakého důvodu je přímo hypnotizován děním na obrazovce a nemůže se od ní odtrhnout. U Teletubbies to platí trojnásob, prtože tohle se jen tak nevidí. Pochopil bych, kdyby se tam vyskytovala nějaká reálná, byť lehce stylizovaná stvoření důvěrně známá dětské mysli, ale čtyři kříženci mezi makakem a žížalou působí spíše odpudivě až mírně děsivě. Navíc v jejich podání získává úsloví "opakování matka moudrosti" zcela nový a neskonale obludný rozměr. ()

ivishka odpad!

Hloupější pořad pro děti snad ani neexistuje. Vymývání mozků prostřednictvím vize do budoucnosti z devadesátých let - ekologické domy či co to je. Hloupě se chechtající slunko, kterému je nyní asi 16 let a na svou "hvězdnou" kariéru si raději ani nepamatuje. Hloupoučké výlevy tupounků s anténkami místo mozku - pó udělá bobek pó udělá bobek... Když jsem sledovala nedopatřením tuhle hloupost tak jsem cítila jak mi mizí inteligenční kvocienty. ()

Džejkop odpad!

Skvělý počin pro ty, kteří chtějí mít ze svých malých dětí degeny slintající si na tričko. Dlouhodobé sledování způsobuje značnou otupělost a nevědomé pomočování. ()

MikO_NR_1909

No neviem, absolútne nevhodné pre dospelých, deti to nebaví, kostýmy sa nehodia ani pre smetiarov do sídlisk a pošahaná pesnička stále dookola hrajúca by sa mala každá jej kópia radšej odstrániť z povrchu Zeme. Ale hlavne by mali hlavných protagonistov a štáb dať kompletne vyliečiť do našej nitrianskej nemocnice nech im ešte viacej haraší :-D. ()

Makky odpad!

Moooc sa smejem :D. Po vzoru South Parku by malo byť na úvod každého dielu napísané niečo ako: "Určené len pre deti mladšie ako 4 roky s inteligenciou púpavy, ktorým už žiadna trauma nespôsobí nijaké závažné ujmy na psychike a zdraví!" ()

Naslund odpad!

Malým dětem jistě stačí ke spokojenosti cokoli, co se hýbe a vydává zvuky, ale proč jim proboha nabízet něco co jim nic nedá. Děti vnímají vše kolem sebe a učí se to napodobovat. Byl bych nerad, kdybych jednou vešel do místnosti, kde by čtyřleté dítě běhalo dokolečka a dokola vyřvávalo své jméno. Stejnou potěchu budou mít třeba z Doraemona, kde mohou pochytit jak řeč, tak některé základní poučky o životě. 28 minut tohohle je vymývačka mozku jak pro děti, tak pro dospělé. Takže jako jeden z mnoha, co nybl zhypnotizován ódou na blbost, musím dát spokojeně zasloužený odpad :-) ()

esopesokeso odpad!

Možno som mal 13 rokov,ked mi u babky o tri roky mladší bratranec nadšene povedal že sa ide dívať...a nadšený bol,tak ako by boli vianoce ...,,ide teletubíííííís´´ ked som videl tu hovadinu....od vtedy som začal pochybovať o psychickom zdraví môjho bratranca ()

gogos

Fenomenální hudební složka, monumentální výprava, fantastické efekty, vynikající herecké výkony a hlavně nepřekonatelně nadčasový scénář s takovým přesahem, který normální smrtelník prostě nedokáže vydýchat. Atmosféra a emoce čiší z díla doslova na kilometry, psychogologie postav je tak zajímavá, že stojí za hlubší prozkoumání. Nedoceněná perla své doby! Jasných 5* ()

K.I.N.G.

Je to možná volovina a kdo z vás, co jste dali odpad to viděl ve třech letech? Je to přece určeno této kategorii nebo se mýlím? ()

type_B

Teltubbies přešli do postmoderní mytologie. Jestli myslíte, že to spojení je protimluv, tak tvrdím, že u tohoto pořadu ne. ()

vanadium

Perfektní režie, jedinečný scénář, hluboké dialogy, kamera natolik statická, že paradoxně umožňuje nečekané zvraty, nádherné kostýmy a nadupaný soundtrack. Herecký výkon vysavače Noo Noo by si zasloužil nominaci na Oscara. Pátou hvězdičku nedávám jen kvůli skandálnímu humbuku okolo Tinkyho Winkyho sexuální orientace;) Jen mi není dost dobře jasné, jakou vypovídací hodnotu a smysl mají zdejší hodnocení. Jak někteří ve svých komentářích správně zdůraznili, tento seriál je určený pro ty nejmenší děti, takže pokusy o jakékoliv rádoby objektivní hodnocení jsou scestné, pokud hodnotitelem není a) malé dítě nejlépe ve věku dvou tří let, b) člověk natolik empatický, že je schopný se do vnímání takového dítěte vcítít, c) odborný dětský psycholog. Dospělému člověku přijdou Teletubbies samozřejmě jako totální hovadina, ale z pozice dospěláckého vnímání je tento seriál objektivně nehodnotitelný, přestože se tady o to mnozí snažili. Hlavní je, že se to malým capartům (a nejen jim) líbí, z vlastní zkušenosti vím, že si od nich člověk alespoň na chvíli odpočine a co se týče nějaké hypotetické "duševní újmy", tak by bylo bláhové si myslet, že tvůrci bohatě nevyužili odborné spolupráce s dětskými psychology. A pak to hodnoťte jako odpad. Subjektivně? Dobrá, nic proti. Ale objektivně těžko. ()