Mangin (Gérard Depardieu), mladý policejní inspektor z Paříže, je na stopě obávaných pašeráků drog. Podaří se mu zatknout Simona, jednoho z šéfů bandy, a jeho přítelkyni Norii (Sophie Marceau). Po propuštění z vězení se Norii podaří ukrást gangu zásilku drog a 2 miliony franků. Neuvědomuje si, jakému nebezpečí vystaví sebe i svého advokáta. Noria hraje dvojí hru a jde jí jen o osobní prospěch, proto si zahrává s komisařovými city. Magnin je jako policista přísný a nelítostný, ale zároveň i velmi zranitelný kvůli lásce k Norii. Dokáže zachránit Norii a jejího advokáta a podaří se mu přesvědčit ji o své lásce? (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Svým způsobem kapánek kontroverzní snímek ve svém podání ryze francouzské kinematografie. Je to něco jako podobenství policejního vyšetřovatele v atmosféře kapánek drsnějšího noir a francouzské nové vlny. Jeho vyšetřovatelská zásadovost, mnohdy překračující policejní hranice, je nabourána femme fatale, kdy je neochvějně odhalena jeho lidskost v charakterových slabinách. Celý koncept se snaží nepřekračovat jasně dané hranice a je veden frustrujícími konverzacemi, takřka kulometným tempem. Navíc naprosto bez soundtracku, čímž je opodstatněn takřka až ryzí realismus. Příběh je rozdělen na dvě poloviny. První polovina ukazuje policejní práci v celém svém spektru ve snaze nabourat obchod s drogami a druhá nerozvážnost daného policajta poté, co se zamiluje do ženy obchodníka s drogami, čímž atmosféra škrtá o romanci, ale tak je tak pevně držena na uzdě, že se toho vůbec nedosáhne. Byť se to nezdá, příběh je skutečně plnohodnotný, jen na tradiční policejní film neobsahuje napětí v rámci pronásledování, honiček či přestřelek. Určitou živost to však přesto má a to právě vlivem dobře stavěných dialogů. Tady nejde ani tak o případ, jako právě o policejního vyšetřovatele a jeho skryté charakterové protiklady. Skrytý naturalismus a takřka až polodokumentární rozhraní tak osloví spíše jen určitou skupinu diváků. ()

BDMarty007

Podivný, velmi ukecaný a zdlouhavý film. Pravděpodobně velmi špatný překlad, neboť dialogy občas nedávaly smysl. Sophie Marceau zprvu působila poněkud oplácaně, příšerná móda osmdesátých let nikomu nepřidá, ale postupně její krása přece jen vynikla. ()

subic

Půvabná tehdy 19iletá Sophie Marceau, dále tehdy 37iletý Gérard Depardieu, ten se ze začátku tváří jako drsný Harry, no a Sandrine Bonnaire se svým huňatým bobrem, to je tak asi vše, co mi utkvělo v paměti této jinak průměrné až lehce podprůměrné kriminálky. ()

tatopulos

Naprosto odfláknutý film, vztahy mezi postavami nefungují, když dělám policejní drama se stokrát vytvořeným námětem, tak by herci, atmosféra filmu a scénář, dialogy měl na mě působit jako magnet.  Například některé Belmondovy kriminálky takto působí- třeba Muž z hor, Samotář, Profesionál, Strach nad městem, zkrátka kvalitní bijáky. Tělesný a dušení šarm herečky Norii je na bodu mrazu. A Depardieu zdá se zapomněl na Poslední metro a Ženu od vedle.  Tohle je zaprášená kriminálka, která se nehodí ani do zaprášeného videa. Souhlas se Snorlaxem. ()

jefimyc

socialna kriminalka :) ...drsne sceny nakombinovane s typickou francuzskou lezernostou. myslim, ze depardieu si tento film musel velmi uzivat - alkohol, zeny, nasilie, humor...pre mna boli niektore pasaze take absurdne, ze predcili celkovy dojem z filmu ()

gizi

Výborné syrové krimi drama, v první půli hodně nabité (ne akcí, ale životem), v druhé části zvolňující, ale nenudící až do konce. Bez hudby až do závěrečných titulků. S trochou toho francouzského otevřeného sexu. Prostě velmi dobrá francozská klasika poloviny 80. let. 85%, 6.9.2013. ()

datel13

Darovanymu koni na zuby nehled: dyvko jsem dostal v jakymsi eshopu za priplatek asi 9 korun ke zbytku nakupu. Vsechny ostatni filmy v dany nabidce mi prisly jako shit, tady jsem ocekaval oblibenou retro atmosferu Parize 80. let, viz Prohnili s P. Noiretem nebo 80kova britska krimi serie Dempsey a Makepeace (ta samozrejme z Londyna). Tak predne, film je o nicem, ALE.. Neni to akcnak s honickama po zasly Parizi, je to spis konverzacni drama, coz zni na první pohled jako velky minus, na druhou stranu na Depardieau a Marceaouvou se dobře dívá, a hlavni tema „neco jako laska, a jak vznika“ aneb femme fatale, co dokaze zblbnout hromadu chlapu, staci jen se jen mihnout nekde, kde je vic lidi.. To je taky ze zivota. Stopaz je pomerne dlouha (asi 110 min), ale uteklo to rychle, film řekl, co chtel, tezko rict pro koho byl urcen, ale ztrata casu to nebyla. Maly plusy? Netuctova S. Marceau a policejni nasili na stanici (nekdy oboji propojeno dohromady). ()

tein

Hrozná nuda, příšerně zdlouhavé, chvílemi nepřehledné až zmatené a nezachrání to ani jinak výteční herci v hlavních rolích. Prostě kde nic není, ani čert nebere. ()