poster

Policie

 • Francie

  Police

 • slovenský

  Polícia

Krimi / Drama

Francie, 1985, 113 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Informace přicházejí samy, netřeba je hledat!" Ač nejsem věhlasným odborníkem na francouzské trestní právo, tak přesto mám důvodné podezření, že se inspektor Mangin při svých vyšetřovacích metodách pohybuje daleko za hranou zákona. Shovívavě tedy budu jeho jednání považovat za umělecké zobrazení jeho nekompromisnosti, která pozvolna taje při kontaktu s ulhaně sličnou delikventkou. Já bych tedy Norii sledoval, vyslýchal i ... no to je jedno, docela rád a rozhodně svědomitě. Ale zpět k filmu, protože k němu mám nejednu, ale hned dvě výhrady. Jednak jsou to občas stupiditou jiskřící dialogy a také jednání postav, které sice často je v souladu se scénářem, ale nikoli se zdravým rozumem.(7.9.2016)

 • borsalino
  ***

  Další z řady klasických francouzských kriminálek, nicméně tato kriminálka již nemá takové nekompromisní rysy jako filmy v sedmdesátých letech, je rozmělňována určitými romantickými prvky. Ovšem i tak jde o velmi dobře vystavěný příběh i film s velmi dobrým výkonem zejména G. Depardieu.(1.6.2009)

 • tahit
  ***

  Přes jisté kvality nic zvláštně dějově převratného. Nicméně Gérard Depardieu dokáže pobavit v každém filmu. Pokud se dokážete povznést nad příšerný dabing, tak uvidíte zcela průměrnou kriminálku, možná se z toho dalo vytřískat víc. Ale jinak docela dobré.(18.2.2011)

 • Slartibarkfast
  ***

  Velmi průměrný detektivní počin s Gérardem Depardieu a Sophií Marceau. Hodnotit není co, jelikož samotný film toho mnoho nenabídne. Největší devizou je asi syrovost a nekompromisní otevřenost, ale jinak je to opravdu slabota. Depardieu to malinko tahá z bahna svým šarmem, stejně jako Marceau svou občasnou nahotou, ale tohle dílko se člověku okamžitě vytratí z hlavy. Takové béčko z francouzských dílen. 55%(4.9.2013)

 • sud
  ***

  Maurice Pialat točil hodně realistické filmy, mezi něž se řadí i kriminální drama "Policie". Z každého záběru přímo čiší šedá realita všedního života, civilní výkony nenalíčených herců působí rovněž přesvědčivě. Gérard Depardieu a Sophie Marceau se svých rolí zhostili na jedničku. Chtělo to jen více zapracovat na scénáři (příběh na bezmála dvě hodiny rozhodně nevydá), či nějak rozčeřit latentní tempo filmu (nemám nic proti konverzačnímu ražení, ovšem zde nepřijde téměř žádný zásadní zvrat). "Policie" je bezesporu zajímavou krimi s působivou atmosférou, ovšem výše jmenované nedostatky jej srážejí k průměru. 60%.(23.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace