Pippi dlouhá punčocha (TV seriál)
-
Pippi Långstrump
-
Pippi Langstrumpf
(Západní Německo) -
Pippi Longstocking
Dobrodružný / Rodinný
Švédsko / Západní Německo, 1969, 13x28 min
Režie:
Olle HellbomPlakáty
Obsah
-
Na okraji malého městečka stojí vila Vilekula a v ní bydlí úplně samo devítileté děvčátko s vlasy zrzavými jako liška spletenými do copů, obrovskou silou, hlavou plnou báječných nápadů a srdcem tak velkým a dobrým, že by se do něj vešel celý svět. Její maminka je anděl a tatínek mořský vlk, kterého jednoho dne bouře smetla z paluby a teď je králem černošského kmene. Pipi má zvláštní zvyky. Například spí s nohama na polštáři a s hlavou pod pokrývkou. Pipi má opičku – Pana Nilssona, koně Alfreda, kufr plný peněz a dva věrné kamarády – Tomyho a Aniku a s nimi zažije velká i malá dobrodružství – například se popere s Benghtem – vyhlášeným rváčem v okolí, nebo si zahraje s policisty na babu – přičemž vylezou dokonce i na střechu.
Pipi Dlouhá Punčocha vznikla z příběhů, které Astrid Lindgrenová vyprávěla své dceři před spaním. Kniha se stala rychle velmi úspěšnou a udělala z Lindgrenové mezinárodně známou autorku. Kniha známé švédské autorky Astrid Lindgrenové vyšla už v roce 1949, ale dobrodružství snad nejpopulárnější dětské hrdinky byla zfilmována až po téměř dvaceti letech – a ještě mnohokrát potom. Úspěch prvního filmu způsobil, že kromě televizního seriálu byly natočeny ještě dvě pokračování (Ahoj, Pippi a Pippi v zemi Taka-tuka). V roce 1987 vzniká americký remake Nová dobrodružství Pippi Dlouhé punčochy. I když byl první film dán na index i ve Švédsku (pro individualistickou vzpouru hlavní postavy), nic to nezměnilo na desetiletém vítězném tažení díla po celém světě. (oficiální text distributora)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (32)
-
Gemini
Milé poukázání na to jak se svět dospělých liší od světa dětí, a vyprávění o tom jaká dobrodružství můžete jako dítě zažít, zvlášť když se vedle vás nastěhuje dcera pirátského kapitána, kterou nesvazuje žádná škola a podobné formalizující zbytečnosti. Ale mezi námi - už jako dítěti mi Pippi svými "moudry" pěkně lezla na nervy:)(20.1.2005)
-
AngelAngie
Kdo by Dlouhou punčochu neznal? Já jí byla uchvácena!(28.5.2008)
-
T2
║Rozpočet SEK 3milióny║ /70%/(24.2.2008)
-
Karlos80
Jako dítě jsem jsem tuto roztomilou rusovlásku s dvěma culíky neuvěřitelně žral, také jsem chtěl dělat různé skotačinky tak jako ona, nechodit do školy, mít pro sebe jen tak celou vilu Vilekulu, penízky po otci pirátovi mořském vlku, a především tu úžasnou medvědí sílu a bláznivé nápady. Švédská spisovatelka Astrid Lindgrenová opravdu uměla pohladit na duši ,především dětské diváky, s kouzelnou fantazií napsal neuvěřitelně silnou knížku, která vyšla již v roce 1949 a prodává se dodnes. Filmové příběhy se jí myslím alespoň v tom zásadním na míru vyrovnají jsou přirozené a to je hlavní. Nevím jestli to zrovna bylo v tomto prvním celovečerním filmu o Pippi. Ale nejvíce se mě právě líbil ten díl s piráty, ale ten byl tuším buď samostatný a nebo právě v tomto seriálu. Jak říkám příběhy s Pippi byly poté zfilmovány ještě mnohokrát, ať už v úspěšnějších a nebov méně úspěšnějších pokračováních. Vždy ale se starými známými, a sice s Pipilotou Citónií Cimprlíny Mucholapky Punčochatý ( jak znělo officiálně její celé právé jméno), s opičkou panem Nilsonem (typicky švédské jméno), puntíkovaným koněm, s přáteli Tomem a Anikou a hlavně se slečnou Rosenblomovou která vždy tak trpěla rozpustilými ale jinak moc zábavnými kousky zlobivé Pippi. Slečna Ambersonová by totiž Pippi nejraději viděla v dětském domově a to hned od začátku!Ale to by nebylo ono že..? Takže nakonec abych to konečně už nějak uzavřel no dávám určitě za 4* je to přeci jenom kus mého dětství. Ať si každý říká co chce, a to neznámkuji s odstupem času.Nehledně nato že každé dítě přeci jednou mělo chuť vždy alespoň na okamžik jen tak někam utéct být sám na svobodě, prostě být samostatný.(15.10.2006)
-
MM_Ramone
Nikdy som nemal rád podivné dobrodružstvá, ešte podivnejšej malej, drzej sopľane, ktorú všetci volali "Pipi dlhá punčocha". Celé mi to pripadalo akési odpudivo bizarné. Seriál o deväť ročnom decku, čo žije samo len s opicou a koňom. Jej otec je starý námorník, ktorý sa stal náčelníkom černošského kmeňa a matka dokonca anjel. Fakt, divné... Musím však uznať, že švédske filmové spracovanie je povšimnutiahodné a Inger Nilsson v titulnej úlohe perfektná. **(19.1.2009)
-
paascha
Pipi pihatá, ta byla...:-)(4.8.2010)
-
Stegr
50% - Když jsem byl malý, bylo to fajn...(18.2.2008)
-
LiVentura
Krásné dětské příběhy s nádechem fantasy.. :-)(6.2.2011)
-
iamek
Pippinu zná snad každý. Bohužel tohle mě nechytlo. Pár dílu jsem viděl, ale že bych se k tomuhle seriálu musel vracet to vážne ne.(19.4.2008)
-
Lenny.M
Světoznámá punčocha xD(12.9.2009)
-
sta
odpad!jedna z největších dětských nenávistí(8.3.2008)
-
Pishin
Jak to zde jiz zminovalo nekolik uzivatelu ..pipi jsem v mladi zaregistroval ale neuveritelne me lezla na nervy svymi rozumy :-) 2* za nektere vylomeniny....(26.5.2009)
-
depony
Ono to bylo někdy vtipný, ale místy naprosto hluché scénky s hluchým a nepříliš dobrým dubingem mi utkvěl v hlavě. Mě tady štvalo všechno ... hlavně děti ... a kůň :)(6.3.2008)
-
keddy79
Seriál mého dětství. Taky jsem chtěla mít vilu Vilekulu (samozřejmě sama pro sebe bez rodičů), na zahradě dutý strom, koně, skákat po střeše a kamarádit se s piráty ... Nic takového jsem se nedočkala, místo opičky jsem dostávala stále jen panenky, tak jsem se alespoň pokoušela spát s nohama na polštáři.(20.4.2008)
-
Danny F.
Tak táto zrzka mě kdysi bavila a vždy pobavila. 55%(28.12.2010)
-
Gee.Rocks
Kdo by Pippi nemiloval. Poradila si s nepřízní osudu, je přátelská a pro své kamarády udělá vše.(22.9.2011)
-
MrPierc
Bezstarostnost tohoto seriálu mě vždy dostane. Tady se neřeší AIDS, nájemné či potraty. Je to jen o tom si užívat a řešit maličkosti a s Pippi je to zábava ! Miluju ten seriál :-)(19.1.2009)
-
uiu
Mě osobně bavila knížka víc než seriál, ale jako malá jsem to zbožňovala. Vždy jsem chtěla být jako Pippi - bydlet sama bez rodičů, dělat si co chci a mít opičku pana Nilssona. A když se to nedalo splnit, tak se aspoň stačilo dívat na to, jak to jde Pippi.(4.8.2010)
-
jilda
Podobné filmy by měli pouštět dětem, jako malý kluk jsem se těšil na samostatnou a uličnickou Pipi. Švédi prostě dětské a rodinné filmy umí.(6.3.2008)
-
deckardx
Na tohle si pamatuju z detstvi.. Ta pihatka fakt umela rozesmat a neco to v sobe fakt melo.. Pekna komedie pro celou rodinu...(7.3.2008)
68%
Hodnocení uživatelů
Fanklub seriálu
Premiéry
| Na levném DVD od: | 11.11.2008 Aha! |
|---|
Související
- Nová dobrodružství Pippi Punčochaté (1988)
- Pipi Dlouhá punčocha (TV film) (1982)
- Pippi na útěku (1970)
- Pippi v zemi Taka-Tuka (1970)
- Pippi dlouhá punčocha (1969)
- Pippi se připravuje na Vánoce (1969)