Karneval duší

• USA Carnival of Souls (více)

Mary má zřejmě štěstí v neštěstí - z autonehody, při níž umírá její kamarádka, vyvázne živá. Krátce na to se jí však život mění - bezdůvodně ji přitahuje opuštěný plážový pavilón, děsí ji všudypřítomný neznámý muž a i ve společnosti jiných lidí se často cítí osaměle. Mění bydliště a pokouší se utéct všem nočním můrám. Události tím dostávají rychlý spád a Mary zjišťuje, že před některými věcmi se skrýt nedá… (bebsie)

Vital

Na toto dílo se můžu dívat dvěma pohledy: 1.Vizuálně,herecky a dramaticky velmi působivé,využívající prvky varhan jako nastavení strachu,herecké výkonny velmi dobré 2.Ukazující se mrtvolně bílý lidi,momenty kdy herečku nikdo nevidí ani neslyší mi přišlo skutečně pitomé,a nakonec ten konec mi podrazil nohy a na celý film mi to hodilo veliký otazník nedotaženého konce,který mi celý zážitek filmu zpackal. V každém případě se oba mé pohledy natolik srážejí,že hodnocení nechám na jiných. ()

baronGrga

Ale jo, nedivím se, že režiséra uchvátil opuštěný lázeňský palác u Solného jezera, na jehož březích se to ve dvacátých letech hemžilo ve dne plavci v trikotech a na večer pak elegantními páry v tanečním opojení. Jenže genius loci se o film spíš jen tak otře, bizarní parket se znovu rozsvítí málokdy a temné vody jezera těžknou na horizontu, stejně jako tempo děje, které za sebou ještě táhne všudypřítomné (někdy prostě vážně nelibé, pardon) varhanní árie. 60% ()

sun.eagle

Kolo času nezastavíme a na to doplatil tenhle film když se podívám na hodnocení. Tady ale prostě nejde dát mín než plný počet. V době vzniku to musela být revoluce žánru dosud něco nevídaného, o čemž svědčí fakt že ho více i méně citují i dnes. Scéna v obchodáku, postupné doslova trýznivé budování napětí, je to pád do šílenství nebo něco jiného? pointa je prostě geniální a sním svůj klobouk že by ji živá duše neuhádla před rokem 1999, takže ty kecy že to bylo jasné od začátku jsou nesmyslné chvástání. ()