The Boat

Tři mladé páry se rozhodnou strávit víkend na luxusní jachtě. Dlouho očekávaná plavba se promění ve skutečnou noční můru. Po párty se všichni probudí uprostřed moře a zjistí, že na jachtě zmizelo jídlo a voda. Přes vysílačku neznámý hlas vyzve hrdiny, aby se zúčastnili psychologické hry. (LIVINGDEAD)

DonBraso

Horší dvě. Né fakt, tohle se vůbec nedalo dodívat. Ve filmu hraje Filippo Nigro a toho měl teďka najetého ze seriálu Suburra. To byla jediná motivace tohle pustit a možná jsem to vážně měl vzdát, protože ke konci je to ještě horší svinstvo, i když o tom filmu nevíte lautr nic. Paradoxně to začne idylicky jak jinak. Nápad je sice taky dobrý, ale zpracování a hlavně celkově příběh je tak špatný, že je to až hanba. Film strategicky chce diváka nechávat v nedbalkách a postupně rozkrývat karty. Bohužel žádný eso nebo dvě sedmičky nečekejte. Slabé flashbacky, herecké nevýkony a potupná charakteristika postav Vám dá stále do hledáčku jenom jedno. Co ten tam dělal a proč tam vůbec hrál? Scenáristi na to kašlou a režisér moc neví jak zaujmout. Tak posledních 20 minut přijdou zvraty z prstu, postavy se chovají ještě více debilněji a tam vzadu pořád. Ano, co ten tu pořád dělá? :D Film o pomstě nebo nevím o čem, co Vám rodiče jdou kvůli autonehodě do kopru. Logiku to nesebralo za celou dobu ač jsem se snažil i přetáčet, abych vůbec zjistil co tak dvě postavy vůbec jsou zač, ale nevím to ani po skončení. Italský spletenec co měl na mnohem více.30% ()

oveckaoa

3 páry jedou na výlet jachtou po cestě oslaví narozeniny jednoho z nich ožerou se tam a zdrogují. Ráno se probudí a zjistí, že jim chybí záchranný člun , mobily a  jídlo a pití a někdo je vydírá přes vysílačku.  Bohužel něco zajímavého se děje až zhruba 40 minut před koncem konec je taky neuspokojivý jelikož člověk co za nic nemohl zde zemře a ani pointu to nemá . 40 procent ()

Aljak

Takéto psychologické hry mám celkom rád, takže The Boat bol film, ktorý ma od začiatku celkovo zaujal. Scenár bol vynikajúci, a malo to skutočne parádny potenciál. Akurát ten psychopatizmus a sociopatizmus niektorých postáv to akosi celé potopil, a namiesto dialógu sme dostali naservírované kadejaké impulzívne afekty. A to je veľká škoda, lebo si myslím, že tento film ma rozhodne na viac. Každopádne, určite to bolo lepšie ako tých 50%, ktoré to aktuálne má. Za mňa silné 3* ()

pornogrind

Skupina přátel se rozhodne užít pár dní relaxu na jachtě. Po bujaré párty je však čeká nepříjemný překvapení. Z chvil pohod se rázem stane doslova boj o přežití. Zjišťují, že jsou unášeni proudem na širém moři, bez záchranného člunu, bez jídla a pití. V tom se ale z vysílačky ozve mužský hlas. Přítel to ale rozhodně nebude. No nebylo to nic extra ale nebylo to marný. Film nabídne i nějaký zvraty a zakončení bylo podle mýho gusta. Takže pěkný 3hvězdy. ()

ricci.s

Zaujímavý thriller, možno o kúsok slabší ako podobný kanadský Harpoon, v ktorom tri spriatelené páriky na jachte oslavujú a pijú jedna radosť, no ono ich to prejde, keď na ďalší deň zistia, že sa nachádzajú na otvorenom mori bez jedla, vody a možnosti záchrany. Niekto totiž s nimi rozohral vražednú hru a čoskoro vyplávajú na povrch temné tajomstvá každého z nich. Takže ďalší z filmov, kde sa postupne odhaľuje motivácia, prečo postavy konajú ako konajú, a našťastie pôjde o viac, ako len "kto s kým chrápal". Poteší predovšetkým dostatok nečakaných zvratov a prekvapení, vrátane nekompromisnej koncovky. Taliani potešili, baví ma postupné odhaľovanie súvislostí kto, s kým, ako, prečo... a kto z toho celého vyjde ako najväčší hajzel. Vidno, že na tom pracoval zohratý tým scenáristov, ktorí vedeli, čo robia. ()

• Film sa natáčal pri mesta Valletta (Malta). (Arsenal83)
  • Názov lode „Aeolus“ pochádza z gréckej mytológie a hoci toto meno majú v mýtoch 3 postavy, tak pravdepodobnejší vzor ako syn Heleny alebo posledný syn Hippota a zároveň strážca vetrov, je syn boha morí Poseidona, ktorý viedol kolónie na ostrovy. (Arsenal83)
  • Ako čln, na ktorom je muž uväznený, boli použité dva člny. Jeden pre scény vonku na vode, druhý pre scény v interiéri a počas hmly. (Arsenal83)