Alibi na klíč: Den D

• Francie Alibi.com 2 (více)

Hlavní hrdina Greg měl se svými kumpány agenturu na výrobu alibi. Záletníkům a každému, kdo zrovna nechtěl říct pravdu, připravili alibi ušité přesně na míru. Jenže se zamiloval a svojí přítelkyni slíbil, že nebude lhát ani ke lžím dopomáhat někomu jinému. Jeho život dostal řád a klid, dokonce až příliš. Ne však na dlouho! Greg se rozhodne požádat svou dívku snů o ruku, ovšem její láskyplné „ano“ má jednu podmínku. V jejich Den D chce konečně poznat Gregovy rodiče. Jenže jeho otec je podvodník a kriminálník, matka hvězdou erotických filmů, navíc jsou rozvedení a nesnáší se. Tahle smrtící kombinace má sílu zničit celou svatbu i přilehlé okolí. Greg proto musí s kamarády ještě naposledy oživit agenturu a pro poslední alibi najít falešné rodiče. Plán vychází přesně do té chvíle, než se objeví ti skuteční. Nastává panika, rychle je potřeba najmout falešnou nevěstu a souběžně s jednou svatbou je nutné uspořádat i druhou svatbu v sousedově domě. Následná lavina karambolů, malérů a zvratů nedá postavám ani divákům vydechnout. Skutečný Den D! (Bontonfilm)

zahadum

Je to divočina ? je to bezotyšná haluz ? strieľajú z tooho gagy plné prdele ? Rozhodne áno ! a nikdy to nepresiahne stupeň trápnosti alebo gýču ! Bavíte sa, vrieskate smiechom, oceňujete skvelé hlášky a skvelé bizarné až krajne bizarné ( NIE DO KUFRA NIE ! ) scénky za hranou ľudskej predstavivosti. Takto si vážený predstavujem dokonalú komédiu na večer. 90% ()

Meteorista

Důkaz, že Francouzi prostě komedie, hlavně ty bláznivý, prostě uměj. Fakt se mi hodně dlouho nestalo, abych se ve filmu co 5 minut smál na celý kolo. Skvělá zábava. Famózní. Tleskám. ()

SpeedyCZ

Po traileru jsem měl kapku obavy o zábavnost tohoto dílu, ale po projekci mohu s klidným srdcem říct, že se ukázaly liché. Ačkoliv se dvojka jedniččce nedorovná co do srdíčka, tak je opět velmi zábavná a plná absurdních situací. Děj je jednoduchý, ale na ten se u komedií nikdy moc nehraje. Scény s prkýnkem od hajzlu, lupičem nebo arabskou verzí Alibi.com spolehlivě rozesmějí každou bránici, Lacheau s partou se rozhodně nedrží zkrátka. Zamrzí snad jedině zaspání Bontonfilmu, který pouští do Čech film až 4 měsíce po francouzské premiéře. ()

BOURQUE

P. Lacheau a pokračovanie jeho zatiaľ najúspešnejšieho filmu sú späť. Opäť je tu zopár vydarených scén, ale celkovo je tu spíš menší krok dozadu ako dopredu (čo je škoda, pretože pokračovanie príbehu neprišlo ihneď). Bolo dobré vidieť starú partu, podobne ako prekrásnu Elodie Fontan. P.S.: P. Lacheau a jeho kolegovia točia také komédie, ktoré v Hollywoodu už nejaký ten čas nie sú na dennom poriadku. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Olík

Alibi na klíč rovná se pro mne jedna z nejlepších komedií poslední doby. Alibi na klíč: Den D……no, po opravdu zdařilé jedničce jsem čekal trochu víc. Philippe Lacheau a jeho kumpáni to opět zamotaly na jedničku s hvězdičkou a dokonce mi přišlo, že ještě sešlápli plyn, co se akce týče, jen si dost často spletli jednoduchý humor s tím laciným a taky hluchých míst bylo víc, než bych si představoval. Ale jinak jsem se bavil jako vždy….tahle groupe to sprostě umí a jestli se někdo může nazývat současnými králi nenáročné komedie, tak minimálně v Evropě to jsou právě oni. ()

Johny M.

Týhle bandě kreténů není nic svatý. První Alibi.com byla celkem fajn zábava, ale to mohla být náhoda. Pak jsem z nudy nakoukal vše od Lacheaua, Boudaliho a tý jejich party a fakt se dost bavil. Ale že si u Dnu D smíchy cvrknu, to jsem nečekal. Velký naděje francouzský komedie a za mě rozhodně komedie roku! ()

Razzor_82

"Potřebuji alibistický rodiče!" Kdo by se nestyděl za matku pornoherečku a otce vyčůraného zloděje? Proto je potřeba sehnat si na svatební den rodiče podle svého gusta. Šprímař Lacheau je znovu nucen se svými parťáky obnovit firmu na lži se jménem "Alibi na klíč. Celý plán na dvě svatby se ale nevyhnutelně řítí do obrovské katastrofy. Oproti jedničce tady máme ještě větší kolotoč bizarních scén a absurdních situací po francouzsku. Kvalitní gagy ze kterých jsem prskal smíchy. Upřímně jsem se dlouho tak nezasmál žádné novější komedii. 8/10 ()

gemi

Krejzykomediální taškařice, která se povedla o chlup lépe než jednička. Líbí se mi, že si nebere servítky a je naprosto nekorektní. Ubližovat dětem a zvířátkům? Proč ne! Jsou to slabší čtyři, ale takto odlehčených komedií, u kterých člověk může vypnout, zase tolik není. ()

noizcore

O fous lepší než první díl. I přes šílenou zápletkou se více podařilo držet humor v rozumných mantinelech. Jinak v podstatě dostáváme to samé, což v tomto případě není vůbec na škodu. 7/10 ()

Romanstekl

Francouzi jsou neuvěřitelný, několikrát jsem se smíchy malém zadusil, o kus lepší než jednička, skvělé jsem se bavil ()

ANTYCHRYST

Co k tomu dodat :) po skvělém prvním filmu o téhle sympatické partičce zajišťující alibi :) tu máme pokračování a Francouzi opět nezklamali :) tady funguje všechno:) postavy..humor..scénky..prostředí..:) 90% a doufám že se dočkáme ještě pokračování:) ()

Domineus

Iba máloktoré komédie ma dokážu tak rozosmiať ako tie francúzske. Pred Alibi 2 som bol trochu skeptický a aj zo začiatku som bol ešte na vážkach, no potom sa to rozbehlo a bola to zase super jazda. Marocká pobočka bola spracovaná fakt brilantne a celkovo som veľmi rád, že Philippe Lacheau (nar. 1980, Francie) nepotrebuje filmy zbytočne predlžovať a drží sa klasickej hodinky a pol. Čo po tom, že plno situácií bolo až nereálnych, humoru tam bola kopa a splnilo to presne to, čo človek od komédie očakáva. 90% ()