Šestnáctiletá Hannah Sternová slaví s rodiči a tetou Evou židovské Velikonoce. Jako každý v jejím věku nemá ráda vzpomínání dospělých, zvlášť když se točí kolem holocaustu, kterým prošli její předkové. Letos má Hannah podle starého zvyku otevřít dveře proroku Eliášovi. Právě v tu chvíli se ale záhadně ocitá v Polsku roku 1941, kde poznává stejně starou sestřenici Rivkah. Spolu pak jsou pozvány na tradiční židovskou svatbu půvabné Leah se Samuelem. Uprostřed obřadu je ale slavnost přerušena nacisty a všichni jsou násilím odvlečeni do koncentračního tábora. V nelidských podmínkách se všudypřítomnou smrtí si Rivkah přeje jediné: přežít a jmenovat se Eva. To je moment, kdy Hannah dochází, že je spojením mezi minulostí a současností a že Rivkah je ve skutečnosti její milovaná teta... (oficiální text distributora)

aboj

Ten nápad návratu do minulosti mi tu vôbec nesedel, ale príbeh bol vynikajúci. Hoci zaobchádzanie so Židmi v koncentráku bolo určite surovejšie, ako tu bolo zobrazené. ()

cachanell

Zajímavý námět - upoutal - výměna osobnosti do minulosti do doby holokaustu. Říkala jsem si už při předmluvě , že film bude zajímavý. No - hrůza - velmi mě to naštvalo. Nerada říkám americké filmy a evropské filmy. Ale tady musím - americká slátanina o minulosti, která je jim asi cizí. Ooo jak idylicky znázorněn koncentrační tábor. Chudáci pracovali, dostali najíst, dokonce si mezi sebou povídali a měli tajemství (např. porod jedné z žen v táboře). Myslím, že tady by dějiny zaplakaly, možná i lidi, kteří koncentračním táborem prošli. Doporučila bych navštívit např. takovou Osvětim a Treblinku. Možná by pochopili ... Nemůžu dát lepší než jednu hvězdičku - zromantizování dějin až tak černých mi prostě velmi vadí.... ()

panthera

Očekávala jsem víc? Ano. Poněkud "sladce" předané poselství zvěrstev Druhé světové války. Téma, jež by nemělo být zapomenuto, je zde předvedeno v poněkud plytkém podání bez výraznější hloubky. Film mě po této stránce vůbec neoslovil. Zbytečně pohřbený zajímavý námět. Herecké výkony jsou veskrze prkenné a nepřesvědčivé. Možná by tvůrcům i protagonistům pomohla osobní návštěva muzeí v Březince, pak by snad získali ucelenější představu o hrůzách koncentračních táborů a holocaustu jako citlivém tématu. ()

Udet odpad!

..židovská agitka aneb jak povinně brečet nad holokaustem.. ....nenapadá mě prostě vůbec nic jiného.. ..jistě, je to námět na velmi vážné téma, ale je to tak násilně a stupidně vynucované až hrůza.. ..tvůrci tohoto ,,skvostu'' si měli ale přinejmenším zjistit něco o skutečných poměrech v lágrech, při scéně jak židovská matka vyhrožuje SS-mannovi že ho zabije jsem vyprskl smíchy.. ..to se opravdu nedočkáme věrného podání života v táborech kde byla jen otrocká dřina, špína, hlad a teror..? ..kde měl člověk jen jediný zájem a to přežít- a za jakoukoliv cenu..,? ..kde je ta hrůza vězněných před uniformou SS, před kápy, ze zítřka, před selekcí, vlastně před vším co tam na téměř každém kroku hrozilo..? ..prostě je to o současné mladé židovské dívce které již jsou lhostejné židovské tradice i holokaust která se díky svému pouhému děsivému snu zázračně obrátí na ,,pravou '' víru.. ..ale jak jsem již psal tak nanejvýš trapným a nevěrohodným způsobem.. ()

Beliel

K problematice holocaustu, koncentračních táborů a celé druhé světové válce se věnuje již od základní školy a tento film nemohu hodnotit jinak, než průměr. Celková reálnost onoho místa je slabá a ve filmu je strašně moc nepřesností a to u těchto filmů přímo nesnáším! Jedná se totiž o fakta! Kupříkladu tetování nebylo používáno nikde jinde, než v Osvětimi a v tomto filmu se opravdu nejedná o Osvětim. Jediný tábor, který by připadal v úvahu v distriktu Lublin je Majdanek, vzhledem k plynové komoře na závěr, která byla velmi silná! Ve filmu chybí jakákoliv kápa, která by vedla pracovní komanda atd...Zkrátka, pokud chci točit film o holocaustu a z prostředí tábora, tak si nejprve být štábem, zjistím fakta a z nich poté vycházím. Obléknout lidi do uniforem SS, vězně do hadrů a postavit dřevěný barák v bahně je jednoduché a vypadá to na Polsko, ale do reálnosti to má daleko a to mě žere... ()

Mermaidee

Na motivy If I Should Die Before I wake. Film je ale nevěrohodný až běda. Pokud jste Američan a holokaustu víte asi tolik, že byl, možná vám to něco dá, ale jinak je to film, kterému zoufale chybějí finance a soudnost. Kirsten to tentokrát nezachrání. ()

LordKafonio

Mně se tohle dílo neskonale líbilo. Je to krásné "céčko". Skvělý nápad, bohužel, ale nedokonale provedený. Krásné když vypráví o svém životě a ostatní to berou za pohádky. Dnešní mládež, by si toto měla pustit. ()