Nevyřešený případ

• Česko Není Sherlock jako Holmes (více)

Ve skutečnosti své případy nevyřešil Sherlock Holmes (Michael Caine) , ale dr. Watson (Ben Kingsley). Alespoň v této komedii tomu tak je. Avšak při vyšetřování jedné záhady je dr. Watson zabit a vyřešení zůstává na Sherlocku Holmesovi, najatém herci a alkoholikovi. Neobvyklá filmová variace známé knihy A.C. Doyla. (alziranka)

lemonova

Vcelku vydarená paródia na Sherlocka Holmesa s fajnovou zápletkou. Zvlášť radosť pozerať na hlavných hrdinov. Len škoda, že humor kde - tu klesá do štvrtej cenovej ;) ()

Kingjiri

Sherlock Holmes mě nikdy moc nebral, ale jako odreágovačka na mě tahle parodie zafungovala. Má trochu delší rozjezd, jakmile však začne Sherlock Holmes "vyšetřovat", je to docela sranda. Ačkoliv mám rád ve filmech akci, tak mě akční závěr svojí dýlkou už trochu nudil. Po herecký stránce slušná práce, ale od Michela Caina se asi nic jinýho čekat nedá. Solidní jednorázovka na dlouhý zimní večery. PS: Hádám, že fanoušky postavy Sherlocka Holmese bude bavit určitě víc, jak mě. ()

Joski

Priemerná paródia na najslávnejšiu detektívnu dvojicu Arthura Conana Doyla. Veľmi potešil Ben Kingsley, ktorý okrem väčšinou vážnych postáv skvele zvláda aj komediálnu polohu. Škoda, že film nedokázal prekonať a ani dostatočne sparodovať žáner, ktorý len sucho zobrazuje a bohužiaľ neposúva ďalej...Ruské Dobrodružstvá Sherlocka Holmsa a doktora Watsona sú na tom oveľa lepšie. http://www.csfd.cz/film/241888-dobrodruzstvi-sherlocka-holmese-a-doktora-watsona/ Presných 70% ()

FoxMulder

Vtipná a svěží komedie, s originálním nápadem a jemným anglickým humorem. Michael Caine i Ben Kingsley jsou skvělí a posunují tuto 3 a půl hvězdičkovou záležitost nahoru. ()

josieaddms

Myslím že u tohoto filmu účinek sledování hodně záleží na přístupu, jaký máte když si film pouštíte. Jelikož jsem věděla do čeho jdu, nečekala jsem ani žádnou parodii, ale ani vážného Sherlocka Holmese, byl to pro mě příjemný filmový zážitek. Ben Kingsley jako Crime Doctor Watson, a Michael Caine jako (ne)hrdina Sherlock Holmes byli prostě strašně zábavní. Caine je můj velmi oblíbený herec, takže jsem ani nic jiného nečekala. Ale musím uznat že Kingsley nebyl o nic horší. Myslím že ani celým příběhem to nijak nepokulhávalo, i když to bylo silně komediální, pořád si to drželo normální příběhovou linii. Navíc mě dost potěšila přítomnost jak Jeffreyho Jonese, tak Nigela Davenporta. Možná že to mohlo být jakožto komedie trošku kratší, ale mě se to prostě líbilo. Tak jako film, jako oddechovka s pěknou úrovní. Bylo dobré, že to nebylo nijak přehnané a zároveň to neztrácelo humor. Prostě fajn. ()

Ernie_13

Je mi ľúto, ale moje hodnotenie nemôže byť lepšie. Tešil som sa na paródiu na Sherlocka Holmesa, no realitou ostalo, že som sa asi 3-krát zasmial. ()

huzgi

Tato "Holmesiáda" naruby drží hlavně na hereckých výkonech a ty celý film podpírají více než bytelně. ()

magu

Som fanúšikom Sherlocka Holmesa ale musím povedať, že by mi vôbec nevadilo, keby tomu bolo naopak, ako to ukazuje tento film. Škoda, že v tomto otočenom garde nebolo natočených viacej filmov. Ben Kingsley bol vynikajúci ako Ghándi a tu je tiež on ťahúňom filmu. ()

George89

Vynikajicí Caine a Kingsley v komedii, kterou když sledujete, tak chvílemi kroutíte hlavou, ale když skončí, tak vám začne chybět. PARÁDNÍ :-) ()

Muf911

Zajímavý nápad s tím natvrdlým Holmesem, ale postavit na tohle nápadu celý film se nedá. Občas to moc nefunguje, chvílemi je Holmes fakt až nepřiměřeně blbý, a pár minut na to je zase schopen jakés takés dedukce. Některé vtípky jsou super, jindy to trochu drhne. Ale jo, koukat se na to dalo. ()

Wade W.

Veľmi surealny pribeh, kde Watson je ten co riesi pripady a Holmes je jeho vytvoreny "public image" ktoreho stvarnuje vynaliezavy Michael Caine. ()

Winster

Kdy se zase objeví :D nikdy a nikde! Sceny v divadle apod. nemaj chybu. Opravdu povedená komedie, už dlouho jsme se u filmu tak nezasmal ()

antragus

Ke genialitě i pěti hvězdám jen kousek. Britský humor je suchý, v tomhle filmu ovšem dokonalý. Scény z hospod, Holmesovy přeřeky, zajištění stop na utopenci z jezera, Holmesova "fanynka" ve vlaku... Pokud k pobavení nepotřebujete nutně humor typu Prciček nebo Žhavých výstřelů (nic proti nim), určitě do tohohle jděte. Caine je v roli Holmese jako neschopného opilce úžasný, neméně pak Kingsley jako dr. Watson. Navíc (netuším jak se to tvůrcům povedlo) jsem si vizuálně tuhle dvojici představoval přesně takhle. ()

migeldiablo

Paródia na Sherlocka Holmesa s mojimi obľúbenými hercami. Film som videl veľa razy, vždy si ho rád pozriem - "jeho pravé meno je ARTI MORTI!" :) ()