Slovenská populárna hudba sa ocitla vo veku dospelosti. To, čo spočiatku v šesťdesiatych rokoch minulého storočia vznikalo v mládežníckych kluboch a neskôr dobilo srdcia fanúšikov hudobných skupín a spevákov, má za sebou niekoľko desiatok rokov úspešného pôsobenia nielen na koncertoch, ale aj v televízii a vo filme. V archívoch, ale aj v pamäti mladých ľudí, ktorí po rokoch dospeli sa uchovali hity svojej mladosti. A o tom je aj koncert venovaný tvorbe jedného z trojice členov skupiny Elán, Jána Baláža. Ján Baláž, gitarista, spevák a skladateľ, člen slávnej skupiny Elán, sa v  roku 2021 dožil 70 rokov. Jeho priatelia sa rozhodli usporiadať pri tejto príležitosti gala koncert za účasti gratulantov. Prichádzajú nielen zo sféry hudby, ale aj divadla, filmu, tanečného umenia a spoločenského života, kde jeho meno rezonuje po desaťročia. Gala koncert pozostáva z vystúpení známych slovenských a českých spevákov a skupín naprieč generáciami, ktorí na pódiu originálnym spôsobom predniesli pesničky hudobníka, skladateľa a speváka Jána Baláža. Okrem známych pesničiek skupiny Elán zazneli aj skladby, ktoré autor pripravil pre iných spevákov, skupiny, ale aj filmové a televízne projekty. Gratulanti zo Slovenska a Česka svoje vystúpenia doplnili aj hitmi z vlastnej tvorby. (RTVS)

Arsenal83

Baláž, Baláž... To je ten, čo ani nedokončí vetu a už sa smeje jak spitý Hurón, že aký to kurva vtip zase povedal. Ale je zas členom najškaredšej a zároveň najslávnejšej československej kapely, ktorej hity sú fakt že niečo. Otázka už len je, kto ich prespieva a ako. Prekvapila má šepkárka Čírová, Mirka široké ústa Partlová takisto. Tofi prekvapil tým, že nemal biele nohavice, hoci sa stále tváril, že je kamarát do dažďa. Opatovský nevládal ani dýchať a takí Noga a Skrúcany ani nemuseli chodiť. Zažili sme nevyrovnané vystúpenia, pri ktorých sme boli len radi, že sme počuli slávne melódie. ()