poster

Jennifer 8

 • USA

  Jennifer Eight

 • slovenský

  Jennifer 8

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 1992, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  ***

  Příjemné překvapení. Celkem kvalitní zápletka, precizní Garcia s Henriksenem a dokonalá kamera Conrada Halla. V druhé půlce sice snímek trochu ztrácí dech, ale jak říkám: příjemné překvapení.(27.8.2006)

 • Gilmour93
  ****

  Pokud je člověk nevidomý, nikdy nepozná dvě věci. Jednak jak to Conrad L.Hall uměl za kamerou a hlavně zamilovaný pohled A.Garcii, pracovně nazvaný "kolouch vábený estrálním cyklem", pod nímž ledovce tají, ledničky nefungují a Děda Mráz umírá na celkové přehřátí organismu.. Vcelku neznámá krimi, jenž snese v rámci žánru a doby vzniku ta nejpřísnější měřítka. Navíc obohacena o konec s pomstou v zasloužených rukou, zajímavým pár minutovým výstupem vyšetřovatele z vnitřních záležitostí v podání Malkoviche, jemuž by asi méně se ovládající vyslýchaný otevřel krční tepnu cípem policejního odznaku a jako nečekaný bonus dostanete Billovu nevěstu ve vaně. Sice bez katany, ale za to zcela nahou..(1.8.2011)

 • Pepinec
  ***

  Dovoluji si s amatérskou nabubřelostí napsat, že mi vadily mezery ve scénáři. Krom dalších jiných zvláštních návazností a situací zde dochází ke dvěma zásadním konfrontacím, kdy se má dvojice poznat na základě hlasu. V obou případech to dopadne zcela nepochopitelně. Co se napětí týče, velmi slušné. Jen bych se už pro všechny časy rád dočkal vysvětlení toho, proč si policisté na tajných nočních akcích klestí cestu baterkou, která by ozářila i astronauta u Mléčné dráhy. Jak tu mnozí zmiňují, Uma Thurman zahrála dobře, navíc ji to slušelo. Nejcharismatičtější postavou je však na plné čáře John Malkovich, kterého jsem měl sto chutí bacit do čumáku, jak brilantně zahrál vyšetřovatelskou svini. Andy Garcia za ním udýchaně kulhá, což je vzhledem k nepoměru stráveného času obou pánů před kamerou další ze slabin celého filmu.(31.7.2011)

 • ripo
  **

  Ďalší z krimi thrillerov, ktorý by mohol zaujať ..... Ale nezaujal ... Problémom tejto snímky je jej nevyrovnané tempo rozprávania. Začiatok je taký ako má byť : rýchly a napínavý. Po 30 minútach film skĺzava do pokojných vôd dedinského rybníka a tomu nepomôže ani rozuzlenie v závere filmu. Andy Garcia podáva štandardný výkon, čo sa však nedá povedať ani zďaleka o Ume Thurman, ktorej celkový výkon vyznieva toporne. Mierny nadštandard podáva John Malkovich, ktorého však uvidíte až v posledných dvadsiatich minútach filmu. Katastrofou bola i výprava a výber exteriérov. Aj napriek tomu, že sa film odohráva v časovej rovine cca 10 dní, raz je záber na husté sneženie, neskôr na hustý dážď. Jeden čas vidíte krásne zelené javorové listy na strome, o pár minút neskôr už ich je plný chodník ..... Záver : nechoďte do Oaklandu - je tam veľmi premenlivé počasie ....(22.8.2004)

 • tron
  **

  Kritický a komerčný úspech od JENNIFER 8 o rok staršieho MLČANIA JAHNIAT v 90. rokoch spôsobilo mohutnú choromyseľnú vlnu serial killer, v ktorých odlišní muži zákona pátrajú po vyčíňajúcom sériovom vrahovi. Niekedy to vyšlo lepšie (ZBERATEĽ BOZKOV, 7), inokedy horšie (ZBERATEĽ KOSTÍ), najčastejšie VEĽMI zle (SLEDUJE ŤA VRAH). JENNIFER 8 je skôr priemer. Môže sa pochváliť pôsobivou atmosférou, solídnym hereckým obsadením (Garcia, Henriksen, Thurmanová) a hŕstku strhujúcich scén (SPOILER fotenie kúpajúcej sa slepej devy, Henriksenova smrť SPOILER). Bohužiaľ, je to zbytočne dlhé a namiesto toho, aby sa to na konci začalo rozpletať, sa to začína zaplietať a to až tak, že dodnes rozmýšľam, čo mali znamenať scény s Johnom Malkovichom.(26.10.2004)

 • - Johna Berlina měl původně hrát Al Pacino. (Terva)

 • - Film měl rozpočet 20 000 000 amerických dolarů. Rok po uvedení se však autorům vrátili jen 11 300 000 amerických dolarů. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v kalifornských městech Eureka a Trinidad a v kanadském Vancouveru. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace