Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Simone (Désirée Nosbusch) je mladá dívka, jež je bezmezně oddaná svému idolu, popovému zpěvákovi jménem R (Bodo Staiger). Jako nejvěrnější fanynka cítí, že jedinou náplní jejího žití je romantické seznámení s R. Obdiv se však rychle mění v chorobnou posedlost a Simone se postupně neštítí udělat cokoliv, aby se přiblížila své lásce... U tohoto snímku Eckharta Schmidta platí, že čím méně víte o vývoji jeho děje, tím více si sledování Der Fan užijete! (Goldbeater)

(více)

Recenze (12)

Ten Druhy 

všechny recenze uživatele

Od obdivu ku kostnej múčke. Až takto sa vyvinie vzťah mladej Simony k idolu (k spevákovi pop-music). Ak bolo zámerom tohto filmu šokovať, tak vyšiel dokonale. Asi po 50 minútach, vyplnených najmä úvahami fanynky, konečne príde očakávaná akcia, ktorá vyráža dych. Keby toto videl Joe D´Amato asi by musel zblednúť od závisti. Jeho Buio Omega (1979) je popri Der Fan predsa len trochu bez šťavy. Oba tieto filmy sa stretávajú v témach nekrofílie a kanibalizmu aj v okázalom zobrazení nahoty. V Der Fan ich môžeme nájsť v podstatne vyspelejšom spracovaní. Film bol naozaj dobre technicky zvládnutý (aj zahraný - najmä Désirée Nosbusch) a pri jeho sledovaní som takmer nemal pocit, že vznikol ešte pred 28 rokmi. Kamera často zaostrí na detail a potom sa vzdiali. Nevyžíva sa v opisnej mäsiarčine, to podstatné ukáže, ostatné zostane mimo záber a doznieva v mysli diváka, ktorý si neveriacky kladie dokola tú istú otázku: "Preboha, čo sa to tu deje?" Záver ma donútil k tomu, aby som film pozeral odznova a v úvahách dievčiny hľadal zdôvodnenia jej hrozného činu. No neviem, či sa mi to podarilo (každopádne vďaka ricci.s za titulky). ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Holka je posedlá popovým zpěvákem a když se konečně dostane do jeho blízkosti, vezme to celé "nečekaný" konec. Tématicky se tedy nejedná o žádnou vědu a v různých variacích to tady bylo x krát. To by nevadilo. Co ale vadilo bylo to, že skoro víc než hodinu člověk čeká, než se začne konečně něco dít. Do té doby se mi po obrazovce motala buchta střídající několik psychoodstínů a dumala nad tím, jak je strašně moc posedlá. A nijak zvlášť mě nenadchla ani konfrontace, která to mohla trochu spravit. Vzhledem k necenzurované verzi jsem čekal nějakou mňamku, ale ta nepřišla. Docela by mě zajímalo, co tu bylo tak šokujícího, že to museli vystřihnout. Přítomná nahota snad v osmdesátkách nemohla nikoho šokovat. Kor v Německu.10% ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Nudná dráma o psychopatickej tínedžerke, ktorá dostane "zálusk" na svojho idola - popového speváka. Kde sa však dostala k tej psychóze, nie je vysvetlené. Dlhé nezáživne zábery a málo zhovorčivé dialógy. K tomu divné chovanie postáv a toporné herecké výkony. Dievčina rozsype poštárovi tašku plnú listov a on iba pokrúti hlavou a nechá to tak...a podobných trápností je tu viac. Záver sa nesie v štýle nahoty a šokantnej nekrofílie ako keby sa nechumelilo. Film má bližšie k amatérčine ako k poctivej filmárčine. ()

MikeZ 

všechny recenze uživatele

Zatímco u nás šel v roce 1982 do kin první díl Básníků, v Západním Německu obsadili nezletilou rozhlasovou moderátorku do předchůdce Miikeho Konkursu, kde se Němci prostřednictvím stalkingu v rytmu syntetizátorů vypořádávají s nacistickou minulostí. Hodinu velmi verträumt, půl hodiny velmi pervers. Ich bin ein fan. Především mi ale bylo smutno, že normalizace u nás zaškrtila jakýkoliv žánrový film kromě parodování a podobné okrajové věci nemohly vzniknout v Československu. 8/10 ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Hororík o Simone, ktorá je tak strašne zamilovaná do popového speváka, že by ho od samej lásky zjedla (a to myslím doslova :D). Väčšinu filmu tvoria vnútorné monológy a myšlienky pošahanej a posadnutej holky, ako ho strašne miluje, ako ho chce spraviť šťastným, čo by bolo keby... atď. Ale potom príde záver a musím uznať, že je to dosť sila! Pri premiére žiadali Nemci o cenzúru alebo úplný zákaz vysielania a je mi jasné, prečo. Kvalitná bola aj hudba. 80% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Désirée Nosbuschová nejdříve s natáčením nahých scén souhlasila, avšak později si svůj záměr rozmyslela a chtěla je nechat z filmu odstranit. Po velkém skandálu v německém tisku, kdy se s režisérem Eckhartem Schmidtem soudila, spor prohrála a scény byly zveřejněny. Až po letech jejich uvedení Schmidtovi odpustila. (Akesha)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno