Johanka si užíva nový dobrodružný život po boku Kláry, má aj plán, ako sfalšovať obraz z penziónu. Keď David s Koptíkom pochopia, že ich zradil Jakub, neváhajú ho konfrontovať. Alena sa zasa odhodlá vyznať Martinovi lásku, a ten jej prezradí, ako prišiel k jazve na bruchu. Urban pochopí, že z gardy sa len tak ľahko vystúpiť nedá, a Anna podnikne krok, ktorý ho šokuje. Vilmu prekvapí Tomkovo vysvetlenie, keď ho nájde s inou ženou, a Irena pochopí, že Imrich od nej naozaj odchádza. Naopak Klausovci sa po dlhej dobe opäť zblížia, Walter Helge dokonca opatrne navrhne adopciu. Anežku navštívi pred popravou vo väzení Lena. Zastihne ju aj správa od Davida. (TV Markíza)

Arsenal83

Hm, tak zavraždia nacistického funkcionára s napojením priamo na Hitlera a jeho dcéry majú na háku, zať má úplne na háku, ten rieši, ako kradnúť deti, ale ako zástupca Ríše na Slovensku má asi na háku aj jeho úrad a určite mu polfúzový retard nevolá každý deň, že ako ide vyšetrovanie. Veď aj na čo. V očiach brigádnikov, ktorým dali napísať scenár, bol náckom nejaký atentát u prdele, keď všetko vyriešia Slováci a ich orgány. A tak príde očakávaná poprava, aby divák opäť dostal "tú správnu" historickú informáciu. Ktorá sa ale nikdy nestala: za existencie Slovenského štátu nebol na Slovensku popravený z vôle slovenských orgánov jeden jediný človek odsúdený na smrť. Tak ale naší milí scenáristi z mokrej štvrte píšu asi historickú fikciu. Neúmyselne. Lebo pri Mužovi z Vysokého zámku sme to vedeli na prvú šupu, že to je výmysel. A tu sa tvária, že to bola realita. ()