Nejkontroverznější film 20. století! Absolutní moc - absolutní zvůle... Slavný snímek Tinta Brasse zpracovává příběh ze starověkého Říma. Zvrácený Caligula (Malcolm McDowell) se neštítí ničeho, aby dosáhl moci, a za jeho panování ovládá Řím zrada, sex a násilí! Otevřené znázornění brutality i erotických scén vyneslo filmu skandální pověst. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mortak

Ulítlá bizardnost! Tři shakespearovští herci uprostřed komparsu z Penthouse. Papundeklové studiové kulisy laděné do stylu červené lucerny. Je pravda, že co se týče historických zdrojů, film je nijak nepřekrucuje, ale zobrazování orgií je vlastně nudné pro toho, kdo se jen kouká. A nějak nejsem voyeur. ()

Iwus.ka

To, jaký byl Caligula tyran a prasák je všeobecně známo, proto tento “historický velkofilm“ nijak nepřekvapil. Tolik ptáků a bobrů pohromadě jste neviděli ani v pořadu na Animal planet, a že jsou bobři chránění není nic nového. Tady byla rovnou celá chovná stanice, až z toho jednoho přešla “romantická nálada“. Díky Bohu za žiletky. Také už tehdy Římané věděli, že zdravá felace není vůbec špatná. Přes velké množství reálných erotických nebo spíše pornografických scén a násilí, nemá film v podstatě co nabídnout. A tak jako se ve filmu zmítají v rozkoši všichni souložníci, já se stále zmítám nad rozhodnutím, zda dát hvězdy dvě nebo tři. ()

KajusaK

Typický starší film, kvalitka obrazu trošku kolísala,ale to se asi není čemu divit..Efektů a masek jsem taky nadvakrát moc nenašla..Takže hodnotím jen strohý příběh a ten mě neuchvátil..Ačkoliv mám historické filmy ráda, tenhle byl něčím jiný..Bohužel.. ()

Radiq

Násilí, sex, sexuální násilí, takže po stránce scénáře nic moc. Celkově to bylo takovy dost sračkovity. Nahota se tam hodila docela dobře, pár těch porno záběrů by taky nevadilo, ale nic se nemá přehánět a míň je někdy víc. A tady se to opět potvrdilo. Zahrany to nebylo taky zrovna geniálně, i když McDowell se do role hodil. Ostatní většina herců byla hrůzna a děs, stejně jako celej film, kterej se mi neskutečně táhl a byl o ničem. A to nemluvim o těch lacinejch rekvizitách. Chtělo by to nějakej pořádnej remake... ()

sator

Není to veselé pokoukání... Tvrdé sexuální scény, nebyly natočeny režisérem Brassem.Podle Brasse se Caligula stal pornografickým filmem, který ignoroval záměry režiséra. Brass se stejně jako scénárista Gore Vidal od takto upraveného filmu distancoval. ()

CinemaRanger

Nudný historický film o zajímavém tématu říznutý spoustou porna. Nic víc. Brass a Pasolini si mohou podat ruce. Hodina dějepichu brought me here. ()

farmnf

Nesestříhaná verze plánovitě sází kousky porna na plátno, které někdy do děje vůbec nezapadají. Je to namíchané z až šíleným násilím, působí to hodně nevyváženě. Tvůrce jakoby chtěl diváka šokovat, zhnusit a byl placený v úkolové mzdě. Kamera je dá se říct, velmi dobrá ale McDowell není ani zdaleka tak přesvědčivý jak v Mechanickém pomeranči, kde hraje podobnou zrůdu. Brasse já můžu, točívá zábavné lehké filmečky s erotikou a pěkně padnoucí muzikou. Z tohoto díla se může lehce udělat blbě. Sex by měl být veselejší, je můj názor. ()

Belbo

Připouštím, že je to trochu kontroverznějšího pojetí antického Říma :-) Podobně jak u 120 dnů Sodomy- jedná se o výjimečný film. McDowell je skvělý, ale Peter O´Toole famózní. PS- Sloučení Brass Passolinni je chybné, pro oba dva má vyjádření sexuality jiný význam. ()

LordSnape

Kontroverznost a vůbec celý humbuk kolem těchto filmů je hlavně v tom, že v znikaly ve společnosti, která se takovými filmy moc neobklopovala a tak jediné co stačilo, je natočit pár nechutných, erotických nebo hrubě násilných scén... Caligula na mě působí stejně jako Salo. Chuť šokovat tu jde ruku v ruce s prázdností a absencí nějakého konkrétního děje. Takhle z toho máte jem snůšku mrdání, nadávek, a panovníkových rozmarů. ()

Sfinkter

Nezkrácená verze je opravdu slušný hardcore, i přesto na mě však ostentativní erotika nepůsobila nijak samoúčelně, ale dotvářela veškerou absurditu dvora antického Říma. Určitě stojí za zhlédnutí. ()

Sokkk_y

Nevím, jak mám tento nekonečný porno epos hodnotit. Vlastně asi ani nemám na to, co jsem zrovna viděl, nějaký určitý názor, takže ani nedokážu posoudit, zda se mi to líbilo či ne, neboť nad pornem většinou nepřemýšlím. Tentokrát tedy asi bez hodnocení, třeba přidám hvězdy, až se mi to nějak rozleží v hlavě... ()

PierrevanH

Kdyby tam nebylo to porno, tak by to bylo možná ještě lepší. Stačilo jen naznačit a ne to tam prdnout jak do nějákýho historickýho péčka. Brass zobrazil Caligulu takového, jaký možná opravdu byl. Skvěle ho zahrál McDowell, který táhne skoro celý film. Prečíst knihu o Caligulovi bych ale doporučoval víc než tento film. Hodnocení 2* a půl ()

gjjm

Zdlouhavý, zmatený, rádobymonumentální a trošku erotický wannabe blockbuster o zdegenerovaném, zhýralém a šíleném římském císaři, který (totiž ten film) nejenže nepřináší nic nového, ale začne nudit už někdy po patnácti minutách. Jako v podstatě u všech životopisných filmů je příběh pro každého, kdo jméno Caligula aspoň slyšel, nicneříkající. Film má určité své dobré stránky (scéna porodu), ale tolik špatných, že je to k nesnesení. Úžasný Clementeho soundtrack, debilní herci (buď patetičtí nebo zcela neschopní) vs. vynikající kamera, dementní dialogy, docela slušně vybudovaná (byť historicky promiskuitní) atmosféra starověkého Říma vs. unikátní zmatenost a neobratnost ve zobrazování konkrétních historických událostí. Temné a dekadentní prostředí nejenže neodpovídá historii, ale působí dost naivně, tak nějak upředstavovaně. P. S. NECHUTNÝ dabing! Typický příklad toho, že to, že do dabingu vrazí pár dobrých herců, třeba Přeučila, ještě zdaleka neznamená, že bude aspoň trochu přijatelný. Vlastně nevím, proč jsem tu českou zvukovou stopou na DVD vůbec zkoušel. Proč jsem jen dával dabingu ještě jednu šanci, když mne tolikrát (u hraných filmů téměř pokaždé) zklamal? Kdyby tak měl celý Řím jenom jeden krk! ()

danoo odpad!

Ako historický film je to nudné, ako porno dokonca ešte horšie. Milovníci histórie rímskeho cisárstva by radšej mali siahnuť po diele Williama Gibsona a Roberta Gravesa a milovníci porna vedia, čo majú robiť aj bez mojich rád. Autori tejto neskutočnej hovädiny - neviem koho menovať skôr, či Tinta alebo vydavateľa Penthausu Boba Guccioneho - nevedia nič o strihu, kompozícii, tempe a rytme, pretože celé je to len jeden obrovský, nezaujímavý a hlavne zle sfilmovaný chaos. ()

PetrPan2

Jeden z nejkotroverznějších filmů všech dob. Stál 16 molionů dolarů, což Malcolm McDowell okomentoval slovy, že se jedná o nejdražší porno co kdy bylo natočeno. Peter O´Toole, po shlédnutí tohoto filmu, ve kterém hrál, prohlásil, že o natáčení erotických scén neměl ani tušení... ()

ybuko

Zhnuseni se nedostavilo, sex a nasili jsem bral jako umelecky vygradovane zobrazeni doby. Diky vybornym hercum rozhodne prijemnejsi film (tedy alespon pro mne), nez napriklad Felliniho Satyricon, nebo lecktery Pasolini. ()

3D remake Caliguly

3D remake Caliguly

30.01.2010

Zdá se, že Tinto Brass je pořád ve formě. Otec, či spíš dědeček italského erotického filmu (nar. 1933), oznámil, že se nebojí pokrokových technologií a jeho následující přehlídka dámských pozadí nás… (více)