poster

Stopy ve sněhu

 • Česko

  Cit slečny Smilly pro sníh

 • Dánsko

  Smilla's Sense of Snow

 • Německo

  Fräulein Smillas Gespür für Schnee

 • Slovensko

  Stopy v snehu

Thriller / Drama / Sci-Fi / Akční

Dánsko / Německo / Švédsko, 1997, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • k212
  *****

  Vzhledem k téměř nezfilmovatelnému románu-detektivce od Petera Hoega jsem velmi mile překvapena kvalitním zpracováním tohoto filmu. Scenář je věrně podřízen ději v knize (no jen některé hodně velké dataily jsou vypuštěny, ale jak by ne), charakteristika postav je zachována (jen Gabriel Byrne jako koktajícíc dyslektik a mechanik mi dal chvilku zabrat), což samozřejmě hodně podpořil vhodný výběr herců do nejmenších roliček. Nicméně pro lidi, co knihu nečetli se může zdát děj tak trochu rozvláčný (snaha nacopat tam vše z románu) a nesrozumitelný.(3.4.2003)

 • Damiel
  ****

  Film, který tak trochu zavání seriálem Akta X, má dobrý scénář a dokáže divákovu pozornost udržet po celé bezmála dvě hodiny své stopáže. Skvělá je hudba Harryho Gregsona-Williamse (mj. Shrek 1 a 2), kladné hodnocení náleží také hereckým výkonům. Julii Ormond se tvrdou a nesmlouvavou Smillu podařilo zahrát velmi dobře, v jejím stínu se pak ocitla další známá jména - Tom Wilkinson, Richard Harris nebo Gabriel Byrne -, byť i oni se svých partů zhostili znamenitě.(30.6.2005)

 • Djkoma
  ****

  Skvělá atmosféra a vidina netradičního závěru. To jsem očekával a to jsem dostal. Už z počátku bylo jasné, že meteor, který spadl na Grónskou pláň bude mít nějaký význam, ale více jak hodinu a půl dlouhé čekání na ten význam jsem popravdě nečekal. Naštěstí zde byla krutě upřímná a citlivá Julia Ormond, která jako hlavní postava táhne snímek velmi příjemně vpřed. Vedle ní je Gabriel Byrne jen další drobnost, která potěší. Překvapilo mě i vcelku netradiční prostředí,. když se film odehrává v převážně zamrzlých nebo zasněžených místech, které s jemnou hudební složkou a Julii Ormond dotváří skvělý celek. Docela mě teď zajímá kniha...(31.12.2008)

 • castor
  ***

  Takový ten film, který horko těžko bojuje o divákovu přízeň, nijak objevný, nijak napínavý. Bille August (rozmáchlý Dům duchů) natočil thriller z drsného severu, jehož hlavní linií je vyšetřování tajemné okolnosti smrti malého kamaráda hlavní hrdinky. Odhalování záhady jí zavádí až k podivným společnostem a na vlny mysteriózna, odměřené vědkyni záhy půjde samozřejmě o život. Atmosféru to má, slušné herce jakbysmet.(23.12.2014)

 • kingik
  **

  Velmi povrchně natočený film, který má navzdory kvalitnímu obsazení do kvalitního thrilleru hodně daleko.(1.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace